Omne Datum Optimum

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Всякий дар досконалий (лат. Omne Datum Optimum) — булла, видана Папою Римським Інокентієм II в 1139 році, що затвердила лицарський орден тамплієрів, вилучити його з юрисдикції єпископів і поставила в безпосередню залежність лише від Папи Римського[1]. Як і всі папські булли, отримала назву за першими словами тексту.

Булла відіграла велику роль у житті Ордена тамплієрів, які отримали свободу дій і були позбавлені від сплати зборів і мит. Крім того, орден, отримавши незалежність від Церкви, потрапляв під заступництво папської влади. Таким чином, орден отримав значну владу в межах Католицької церкви.

Булла була прийнята лише після того, як були затверджені умови щодо вступу в орден для підтвердження усвідомленості вибору кандидата. Крім того, що кандидати відмовлялися від майна, прирікаючи себе на чернече життя, ці умови включали також євангельські поради[en], обітниці цнотливості і слухняності.

Дата прийняття булли вважається історичною, оскільки вона була офіційним підтвердженням незалежності Ордену Храму від Католицької церкви. Пізніше рішення булли були підтверджені й розширені буллами Папи Римського Целестіна II і Євгенія III.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Енё Гергей. «История папства» (Пер. с венгерского О. В. Громова) (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]