OneCoin

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
OneCoin
Тип Навчання фінансовим іінструментам та цифровим технологіям
Автор(и) Ружа Ігнатова
Перший випуск 20 січня 2015
Операційна система HTML
Доступні мови російська, англійська, китайська, болгарська
www.onecoin.eu

OneCoin (ванкойн, від One — одиниця, Coin — монета) — МЛМ-система, створена компанією Ружі Ігнатової «One Coin Limited» (Гібралтар) 20 січня 2015 року.

Ванкойн позиціонується компанією як «цифрова валюта, яка базується на криптографії», як аналог системи Bitcoin. При цьому є істотні відмінності від того, що зазвичай прийнято вважати криптовалютою:

  • у OneCoin відсутня однорангова мережа, майнінгом займається виключно сама компанія «One Coin Limited»;
  • операції доступні тільки через сайти, підконтрольні компанії (особистий кабінет, МЛМ мережа OneLife, платформа DealShaker);
  • повний контроль над базою даних знаходиться тільки у компанії-емітента «One Coin Limited».

Концепція[ред. | ред. код]

Для реалізації ванкойнів компанія «One Coin Ltd» використовує мережевий маркетинг. За інформацією компанії, її основним бізнесом є продаж навчальних матеріалів з біржової торгівлі у вигляді відео-уроків, які навчають людей користуванню криптовалютами, тому юридично компанія не має ніяких фінансових зобов'язань перед учасниками. Менеджмент та керівництво компанії спеціально наголошували на цьому у прес-релізах, у яких вказувалось, що ванкойни в «особистому кабінеті користувача» — лише спосіб навчити людей працювати з криптовалютами і не мають за собою ніякого реального забезпечення та не являють собою фінансові зобов'язання будь-якої юридичної чи фізичної особи перед будь-ким. Безкоштовний ознайомчий пакет надає загальну інформацію про OneCoin та електронну книжку «Думай та багатій». Навчальні пакети мають 7 рівнів з ціною від 110 до 118 000 євро[1].

Пакети надають деяку кількість «токенів», які можуть використовуватися для «видобутку» ванкойнів. Прямий продаж ванкойнів за фіатні гроші компанія «One Coin Ltd» не проводить, але їх можна придбати у інших учасників на внутрішньому майданчику обміну. Обсяг дозволених операцій залежить від рівня купленого учасником навчального пакету.

Критика[ред. | ред. код]

Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg Зображення травневого номеру Forbes на сайті OneCoin
Searchtool.svg Обкладинка травневого номеру Forbes на офіційному сайті

Менеджери компанії говорять про ціну ванкойнів, але її не вдається перевірити з незалежних джерел. Це закрита корпоративна інформація. Наприклад, станом на кінець травня 2017 року жодний незалежний майданчик обміну не виконував операцій з ванкойнами. Тому оприлюднені на сайті OneCoin ціни, на думку видання CoinTelegraph, є «самокотуванням». Але це тільки думка.

Заява болгарської Комісії з фінансового нагляду[ред. | ред. код]

Болгарська Комісія з фінансового нагляду 30 вересня 2015 року опублікувала спеціальне повідомлення, присвячене OneCoin[2]. Потенційні інвестори інформуються про те, що придбання, торгівля і оплата через OneCoin та інші криптовалюти не регулюється існуючим в ЄС або болгарським національним законодавством про ринки капіталу. OneCoin, як й інші віртуальні валюти, не визнається і не розглядається в якості фінансового інструменту. Потенційні інвестори попереджуються про те, що інвестиції в кріптовалюти мають високий рівень ризику. У разі банкрутства організатора, подібні інвестиції не підлягають компенсації з Фонду компенсацій інвесторам". Після попередження, OneCoin припинив всю діяльність в Болгарії і почав використовувати неболгарские банки для обробки платежів від болгарських учасників[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. YLE (2016-03-14). Finns investing millions in new virtual currency; police keeping tabs on case. 
  2. СЪОБЩЕНИЕ — OneCoin // Комісія за фінансів нагляд 30/09/2015(болг.)
  3. OneCoin lose last bank account, unable to accept wires. behindmlm.com. Процитовано 2016-11-15.