Opengamer

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Opengamer
Logo-head-fin3.png
URL opengamer.com.ua
Гасло (девіз) Про ігри рідною мовою
Комерційний ні
Тип Інтернет-портал, Соціальна мережа
Мови
 • Українська
 • Автор HubaBuba
  Започатковано 11 листопада 2011 (6 років)
  Стан працює і активно розвивається

  Opengamer — україномовний сайт, що об'єднує людей зі всієї України, які люблять та поважають відеоігри. Інтернет-портал присвячений відеоіграм зокрема, та усій навколоігровій індустрії. Сайт об'єднує людей, що мають значний ігровий досвід, володіють професійними знаннями у цій галузі, та не проти поділитися ними рідною мовою.

  Запуск порталу відбувся 11 листопада 2011 року.[1] Портал також виступає медіа партнером для різноманітних заходів[2][3][4]

  Історія порталу[ред.ред. код]

  Ідея створення тематичного пабліку у соціальній мережі належить Олегу Ібрагімову. Початковий концепт мав на меті викладення авторських думок щодо попупярних ігор. Такий паблік був створений 1 серпня 2011 року. Приблизно у той же час до проекту долучився Андрій Коваль, який запропонував перенести контент з пабліку у соціальній мержі на веб-сайт. 26 вересня 2011 року було зареєстовано домен opengamer.com.ua. Тоді ж і почав створюватися перший контент і дизайн, і 10 жовтня 2011 року було створено перший пост на порталі. Запуск сайту відбувся 11 листопада 2011 року, і був приурочений до виходу гри The Elder Scrolls V: Skyrim. Паралельно набирається початкова команда, яка в майбутньому стане кістяком редакції. В кінці 2011 року до проекту приєднався Сергій Дробужев, дизайнер порталу та автор логотипу, та Захар Савка, перейнявши відповідальність за технічну роботу порталу, та редагування текстів. В той же період до порталу приєднався Назар Серьогінов , який відповідальний за написання оглядів, та 21 січня 2012 року відбулася презентація порталу[5] в межах конференції Game Dev, що проходила у Львові[6]. На протязі лютого-березня 2012 року відбулася розробка нового дизайну сайту та його оновлення. Тоді ж на порталі з'явився Пастушук В'ячеслав, відповідальний за авторське контентне наповнення. В період березня 2012 року з'являється ідея випускати власні випуски новин, результатом якої є вихід 2 квітня 2012 року OpenNews #1[7]. В кінці 2012 початку 2013 року до команди приєднується Юнко Віталій та Олег Онопрієнко. Також прийнято рішення зробити відгалуження від OpenNews, що буде розповідати про короткі новини. Так, 15 жовтня 2012 року вийшов пілотний OpenBrief #1[8]. Паралельно налагоджується регулярний вихід відео оглядів - Open Review. На порталі стартують рубрики Open Digest та Open Mobile. 29 січня 2014 року відбулося оновлення сайту. Було повністю оновлено дизайн, і функціонал сайту.

  Основна Редакція[ред.ред. код]

  • Олег «HubaBuba» Ібрагімов — Засновник, організатор, головний редактор, монтажер, відеодизайнер, диктор.
  • Андрій «Bazinga» Коваль — Співзасновник проекту, новинар, монтажер, оптиміст.
  • Захар «Chudylo» Савка — автор та редактор порталу. Відповідальний за технічну і функціональну складову сайту.
  • Назар «john_shepard» Серьогінов — редактор та оглядач;
  • В'ячеслав «greendioz» Пастушук — оглядач та критик;
  • Віталій «AvengeRofDeviL» Юнко — Монтажер та автор оглядів.
  • Олег «dezmond» Онопрієнко — редактор, новинар та оглядач.

  Рубрики[ред.ред. код]

  Відео[ред.ред. код]

  1. Open News — відео-огляд найвагоміших новин за останні 7 днів

  2. Open Brief — відео-огляд коротких новин за останні 7 днів

  3. Open Digest — короткий огляд майбутніх релізів.

  4. Open Mobile — новини світу мобільних пристроїв, зокрема огляду свіженьки шпільок для iOS та Android пристроїв.

  5. Open Stream — вершина ігрового класу від редакції порталу — прямий лайв з самих свіжих та цікавих відеоігор. Інколи бувають запрошені гості.

  6. OGляд за 90 секунд — короткі огляди на відеоігри що висвітлюють основні аспекти гри. Як правило, але не обов'язково, виконуються в сатиричній манері.

  Текстові[ред.ред. код]

  1. Огляди — погляд авторів порталу на продукти ігрової індустрії. На нові, або не дуже, відомі, або випущені для вузького кола фанатів, а можливо зовсім і не шедеври — тобто на все те, чим забиває свій час сучасний геймер. Крім класичної форми огляду мають ще два підвиди:

  1.1. Трол-Огляди — «огляд з перцем». Огляд відеогри, що наповнений великим клаптом суб'єктивізму та вдалих слівець. Іноді бувають без цензури, щиро приправлені лайкою та жаргонізмами.

  1.2. Previem — погляд на майбутні хіти продаж. Якщо ви не знаєте чого чекати від гри у майбутньому — звертайтесь у цю рубрику. Через велику зайнятість на порталі рубрику зараз перебуває не в найкращому стані.

  2. Новини — найсвіжіші події ігрової індустрії. Завжди найсвіжіші, найцікавіші та об'єктивні, над якими працює вся команда професіоналів.

  Також на порталі є можливість створення свого блоґу, та ведення його усім на зло.

  3. Блоги — розділ, який ведуть автори та відвідувачі порталу. Основним наповненням є думки та вільний матеріал.

  Примітки[ред.ред. код]

  1. http://2gshow.kiev.ua/opengamer-s-dnem-rozhdeniya/
  2. http://www.gamezil.la/sponsors/132-opengamer1
  3. http://www.opengamer.com.ua/fotozvit-z-techlabs-cup-2013
  4. http://gamedev.lviv.ua/
  5. http://www.youtube.com/watch?v=j2Kx7ua6UMo
  6. http://www.opengamer.com.ua/persha-konferencija-gamedev-2012-u-lvovi
  7. http://www.youtube.com/watch?v=ERr2aTlZkzI&list=PL821A363E421CE36C&index=1
  8. http://www.youtube.com/watch?v=1rIQaM53a-o

  Посилання[ред.ред. код]