Osram

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Osram logo large.png

OSRAM Licht AGO[1] зі штаб-квартирою у Мюнхені, Німеччина є глобальною компанією з 33 заводами у 14 країнах, яка виробляє електричні й електронні лампи. З 1978 по 2013 роки, Osram була дочірнім підприємством Siemens AG. З 5 липня 2013 року, компанію OSRAM було відокремлено від Siemens, і 8 липня 2013 року на Франкфуртській фондовій біржі, почався лістинг акцій.

Кількість співробітників 32802 (в середньому, протягом 2014 фінансового року).

Продажі: 5.142 млрд євро (2013/2014).

Сайт www.osram-licht.ag [1]

Історія[ред. | ред. код]

Серед найбільш швидко зростальних областей електротехнічної промисловості до Першої світової війни, було виробництво ламп розжарення. Оскільки у лампочках, які випускалися з 1905 року, нитка розжарення виготовлялася з осмію та вольфраму, Карл Ауер фон Вельсбах, вигадав назву OSRAM. Це об'єднало початкові літери осмію (OS) та кінцеві, вольфраму (RAM) — металів з дуже високою температурою плавлення — близько 3000 — 3400 градусів Цельсія.

10 березня 1906 року, німецький Gasglühlicht інститут, оголосив товарний знак OSRAM, щодо «Електричні лампи розжарювання і дугові лампи» у колишньому імператорському патентному відомстві Берлінського університету; 17 квітня 1906 року його було записано під номером 86,924 як товарний знак Довідника патентного відомства.

У 1930-і роки, Osram став одним з найбільших у світі виробників ламп. Частка ринку у Німеччині

склала, більш ніж 70 %. Задля того, щоб опанувати закордонні ринки, за участю іноземного капіталу, було створено численні торгові точки у вигляді компаній. Отже, на той час, вже були офіси продажів у Шанхаї та Ріо-де-Жанейро. Переваги на світовому ринку, компанія Osram досягла, не в останню чергу, за рахунок жвавого обміну досвідом з виробниками на міжнародному рівні.

Продукція[ред. | ред. код]

Компанія випускає, зокрема: світильники, системи керування освітленням, світлодіодні лампи,

люмінесцентні лампи, компактні люмінесцентні лампи (енергоощадні лампи), газорозрядні лампи, галогенні лампи, світлодіодні модулі і легкі двигуни, електронні баласти і лампи для спеціальних застосувань, таких як: театр, студії і зворотній світловий ефект. В області автомобільного освітлення, Osram є провідною компанією у світі. Osram забезпечила світлом, 7 з 12 стадіонів під час чемпіонату світу з футболу 2014 року. Крім того, наприкінці 2014 року, було введено в дію, LED освітлення від компанії OSRAM у римській Сікстинській капелі. Osram Opto Semiconductors GmbH також, виробляє світлодіоди, органічні світлодіоди високої потужності, лазерні діоди, інфрачервоні компоненти і оптичні давачі. В OSRAM GmbH, ще виробляються і продаються готові до використання, світлодіодні модулі у поєднанні з керуванням та баластами, задля освітлення. Виробничі майданчики є, насамперед, у Регенсбургу, Пенангу у Малайзії і в усьому Китаї.

Культурна взаємодія[ред. | ред. код]

З 1966 року, Osram опікується власною галереєю у Мюнхенській штаб-квартирі компанії у культурній сфері. З 2001 року, там створено колекцію для підтримки молодого мистецтва. Щоби відзначити свій ювілей, 2006 року, компанія представила платформи для проектів цифрових творів мистецтва у публічному просторі, з «Семи екранів» зі світлодіодним підсвічуванням. Зобов'язання діє з 2006 року під назвою OSRAM Art Projects. З 2013 року, участь з врученням мистецької «LIO — премії Art OSRAM Light» було продовжено.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Osram. Wikipedia (de). Процитовано 2016-04-08.