Ovis orientalis gmelini

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ovis orientalis gmelini
Armenian2.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Парнокопитні (Artiodactyla)
Родина: Бикові (Bovidae)
Рід: Баран (Ovis)
Вид: Муфлон (Ovis orientalis)
Підвид: Муфлон вірменський
Триноміальна назва
Ovis orientalis gmelini
Blyth, 1840
Синоніми
Ovis orientalis gmelinii
Ovis gmelini
Ovis ammon orientalis
Ovis ophion armeniana Nasonov, 1919
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Ovis orientalis gmelini
EOL logo.svg EOL: 4447660
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 509052

Ovis orientalis gmelini (муфлон вірменський) — підвид парнокопитних ссавців виду Муфлон (Ovis orientalis) роду Баран (Ovis) родини Бикові (Bovidae). Інші назви — закавказький гірський баран або вірменський муфлон.

Поширення[ред. | ред. код]

Поширений у гірських районах Вірменського нагір'я і до гір Загрос. Мешкає у Вірменії, можливо, також на крайньому південному заході Азербайджану, на сході Анатолії (Туреччина), в північно-східному кутку Іраку і на північному заході Ірану на схід до Тебрізу і на південь до центральної частини гір Загрос.

Опис[ред. | ред. код]

Висота в холці 70-80 см (28-32 дюйма). Самиці значно менші за самців. Граціозні барани з відносно довгими, вузькими ногами. Загальне забарвлення червонувато-охристе, з вузькими, сірувато-білими плямами. Нижня частина тіла, нижні частини ніг і морда білі. Груди темно-коричнева. Є вузькі коричневі бічні смуги і коричневе забарвлення на фронтальній частині передніх ніг. Взимку внизу шиї і на грудях відростає короткий чорний підвіс. Роги супрацервикальні, закручені назад поверх шиї. У самиць зазвичай є маленькі роги.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Мешкає на відкритих гірських територіях на висотах від середньої до далеких, населяє високогір'я, низинні та гірські степи, кам'янисті напівпустелі, трав'яні схили, альпійські луки. Літній час проводить на високогір'ї, на висоті до 6 000 метрів, біля кордону вічних снігів. Взимку спускається нижче, заходить в долини. Гірські барани живуть дрібними або великими стадами, влітку дорослі самці живуть поодинці або в стадах холостяків. Тривалість життя до 18 років.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Valdez, R. (2008) Ovis orientalis. The IUCN Red List of Threatened Species

Посилання[ред. | ред. код]