Oxalis pes-caprae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Oxalis pes-caprae
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Квасеницецвіті (Oxalidales)
Родина: Квасеницеві (Oxalidaceae)
Рід: Квасениця (Oxalis)
Вид:
O. pes-caprae
Біноміальна назва
Oxalis pes-caprae
L.

Oxalis pes-caprae — багаторічна рослина, родини квасеницеві (Oxalidaceae).

Поширення[ред. | ред. код]

Цей вид є інвазивною рослиною в багатьох частинах світу. Родом з Південної Африки ймовірно, на початку 19-го століття вид представлений в ботанічному саду на Мальті. Протягом кількох десятиліть, поширився на Мальті, та в інших частинах Середземноморського регіону і навіть Атлантичному узбережжі Європи. Точно так само вид натуралізований на Канарських островах, Азорських островах і Мадейрі.

Зараз рослина є шкідливим бур'яном в багатьох інших частинах світу, включаючи Сполучені Штати (зокрема, прибережну Каліфорнію), Європу, Ізраїль та Австралію.

Як найкращі місця розташування вибирає оброблювані землі, особливо серед деревних культур. У період розквіту є визначальною частиною пейзажу, наприклад, на Сицилії.

Екологія[ред. | ред. код]

Цибулини і коріння

Багаторічна, трав'яниста рослина. Рослина досягає висоти росту між 10 і 50 сантиметрів. Період цвітіння триває з грудня по травень. Рослина може бути використана різними способами як джерело щавлевої кислоти, і як їжа, і в народній медицині. Бічні підземні пагони, які, як правило, м'ясисті, можна з'їсти в сирому або вареному вигляді і подається з молоком.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Hans Christian Weber, Bernd Kendzior: Flora of the Maltese Islands - A Field Guide, 2006
  • P.J. Schembri, E. Lanfranco: Introduced species in the Maltese Islands. In: A.E. Baldacchino, A. Pizzuto, (Hrsg.): Introduction of alien species of flora and fauna. [Proceedings of a seminar held at Qawra, Malta, 5. März 1996], pp. 29–54, 1996, Floriana, Malta, Environment Protection Department