PGK

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
PGK XM1156

PGK (англ. Precision Guidance Kit) M1156 - пристрій прецизійного наведення некерованих боєприпасів, який виконує функції підривача з курсовою корекцією[1].

Характеристики[ред. | ред. код]

Вага PGK становить 1,4 кг. Окрім снарядів, він може застосовуватися для наведення мін калібру 120 мм. Наявність PGK дозволяє зменшити на 74 % витрати боєприпасів та приблизно на 75 % загальну вагу боєкомплекту, якщо брати за основу наряд з 300 боєприпасів з традиційними підривачами [1].

PGK оснащений одноканальним приймачем сигналів GPS з одною прийомною антеною та має обертовий блок нерухомих рулів. Для програмування підривача перед пострілом застосовується спеціальний індуктивний програмувач. Під час польоту антена GPS утримується у верхньому положенні, а за рахунок обертання рулів коректується траєкторія снаряду. Середньоквадратична похибка наведення становить 5 - 15 м на дальностях 27-28 км та до 30 м - на дальності 40 км[1].

Точність стрільби з застоуванням PGK залежить від відстані, оскільки дальність стрільби впливає на крутизну траєкторії і відповідно нахил снаряду відносно лінії горизонту на початковій та кінцевій ділянках польоту. Це зумовлює зменшення кількості супутників у сузір’ї для точного місцевизначення снаряду за даними GPS. Подальші роботи з удосконалення PGK, особливо його функціонування в умовах завад GPS, продовжуються[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г Слюсар, В.І. (2019). Нова система досліджень і розробок сухопутних військ США.. Озброєння та військова техніка. - №3. – 2019. с. 123 – 128. 

Посилання[ред. | ред. код]