Parancistrus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Parancistrus
Parancistrus aurantiacus
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Лорікарієві (Loricariidae)
Підродина: Hypostominae
Рід: Parancistrus
Bleeker, 1862
Синоніми
* Acanthodemus Marschall, 1873
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Parancistrus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Parancistrus

Parancistrus (Паранциструс) — рід риб триби Ancistrini з підродини Hypostominae родини Лорікарієві ряду Сомоподібні. Має 2 види. Наукова назва походить від грецьких слів para, тобто «поруч», «в», та agkistron — «гак».

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина представників цього роду коливається від 17,5 до 19,3 см. Зовні дещо схожі на сомів роду Baryancistrus. Голова велика, дещо сплощена зверху. Рот представляє собою своєрідну присоску. Зяброві отвори великі. Навколо нього присутні м'ясистих складок на голій області. Тулуб кремезний, масивний, стиснутий в області черева. У самців на ньому присутні подовжені одонтоди (шкіряні зубчики). Спинні плавці високі та довгі, їх мембрана поєднана з шипом жирового плавця. Грудні плавці. У статевозрілих самців на них є темні цятки та подовжені одонтоди на шипах.

Забарвлення коливається від сірого до чорного кольору, іноді з тоненькими смужками або великими й дрібними плямами білого забарвлення.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Це демерсальні риби. Воліють до прісною та чистої води. Активні у присмерку або вночі. Вдень ховаються серед корчів. Живляться невеличкими водними безхребетними. Здобич всмоктують за допомогою рота.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкають у басейнах річок Укаялі, Шінгу і Токансіс.

Тримання в акваріумі[ред. | ред. код]

Необхідно тримати в акваріумах заввишки 35-40 см, ємністю від 150—200 літрів. Основою служить дрібний пісок білого або жовтого кольору. Уздовж задньої стінки споруджують низку укриттів з кам'яних печер. Для цієї ролі підійде плитняк. У центрі й по кутах слід розмістити корчі. Рослини не потрібні. Ці соми схильні до стресів, тому карантину слід приділяти особливу увагу.

Неагресивні риби. Утримувати можна по декілька особин. Головне, щоб у кожного сома було персональне притулок. Добре уживаються з іншими лорікарієвими. З харацінових підійдуть метініси, мілеуси. З цихлід — геофагуси. Їдять замінники живого харчу з додаванням свіжих овочів. З технічних засобів знадобиться потужний внутрішній фільтр, компресор. Температура тримання повинна становити 22-27 °C.

Види[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Fisch-Muller, S., 2003. Loricariidae-Ancistrinae (Armored catfishes). p. 373—400. In R.E. Reis, S.O. Kullander and C.J. Ferraris, Jr. (eds.) Checklist of the Freshwater Fishes of South and Central America. Porto Alegre: EDIPUCRS, Brasil.
  • Rapp Py-Daniel, L.H. and J. Zuanon, 2005. Description of a new species of Parancistrus (Siluriformes: Loricariidae) from the rio Xingu, Brazil. Neotrop. Ichthyol. 3(4):571-577.