PayPal

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
PayPal
Спеціалізація Електронні платежі
Заснування 1998
Штаб-квартира Сан-Хосе, Каліфорнія, США
Власник(и) eBay Inc.
Сайт www.paypal.com
Штаб-квартира PayPal у Сан-Хосе (2013)

PayPal (укр. ПейПал) — міжнародна електронна платіжна система, заснована у 1998 році. Це найпоширеніший у світі спосіб розрахунків в Інтернеті. Нині PayPal використовують понад 230 мільйонів людей у 190 країнах світу. PayPal виступає посередником між продавцем і покупцем, забезпечуючи найвищу надійність оплати платіжними картками VISA, MasterCard, American Express та інших платіжних систем.

Власником PayPal є найбільший інтернет-аукціон eBay, де PayPal є основним методом розрахунку за товари. Штаб-квартира компанії розташована у Сан-Хосе, Каліфорнія. Компанія також має операційні центри у містах Омаха, Скоттсдейл, Шарлотт, Бостон, Балтимор та Остін в США; Ченнаї та Бенґалуру в Індії; Дублін та Дандолк в Ірландії; Кляйнмахнов в Німеччині; і Тель-Авів в Ізраїлі. На території Європейського Союзу PayPal проводить діяльність через банк, базований у Люксембурзі.

PayPal частково працює з Україною і приймає картки VISA та MasterCard, випущені українськими банками, для оплати товарів та послуг в Інтернеті. Однак PayPal не дає можливості вводити кошти в Україну, що робить неможливим продаж товарів та послуг через цю систему в українських інтернет-магазинах. Через те PayPal в Україні використовується здебільшого для оплати покупок у зарубіжних інтернет-магазинах, таких як eBay, Amazon та ін.

Одним із співзасновників сервісу був американський програміст українського походження Максиміліан Левчин.

Валюти PayPal[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]