PayPal

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
PayPal
PayPal Holdings, Inc.
Лістинг на біржі NASDAQ: PYPL
Спеціалізація Електронні платежі
Заснування 1998
Засновник(и) Ілон Маск, Макс Левчин, Питер Тиль, Рейд Хоффмані
Штаб-квартира Сан-Хосе, Каліфорнія, США
Ключові особи Пітер Тіль, Макс Левчин
Продукція Інтернет банкінг
Власник(и) eBay Inc.
Структурні підрозділи Braintree
Paydiant
Venmo
PayPal Credit
Xoom Corporation
Дочірні компанії Braintree[d], Venmo[d] і Paydiant[d]
Сайт www.paypal.com
Штаб-квартира PayPal у Сан-Хосе (2013)

PayPal (укр. ПейПал) — міжнародна електронна платіжна система, заснована у 1998 році. Це найпоширеніший у світі спосіб розрахунків в Інтернеті. Нині PayPal використовують понад 230 мільйонів людей у 190 країнах світу. PayPal виступає посередником між продавцем і покупцем, забезпечуючи найвищу надійність оплати платіжними картками VISA, MasterCard, American Express та інших платіжних систем.

Власником PayPal є найбільший інтернет-аукціон eBay, де PayPal є основним методом розрахунку за товари. Штаб-квартира компанії розташована у Сан-Хосе, Каліфорнія. Компанія також має операційні центри у містах Омаха, Скоттсдейл, Шарлотт, Бостон, Балтимор та Остін в США; Ченнаї та Бенґалуру в Індії; Дублін та Дандолк в Ірландії; Кляйнмахнов в Німеччині; і Тель-Авів в Ізраїлі. На території Європейського Союзу PayPal проводить діяльність через банк, базований у Люксембурзі.

Одним із співзасновників сервісу був американський програміст українського походження Максиміліан Левчин.

2015 р. PayPal знову став самостійною компанією.[1]

Валюти PayPal[ред.ред. код]

В Україні[ред.ред. код]

PayPal частково працює з Україною і приймає картки VISA та MasterCard, випущені українськими банками, для оплати товарів та послуг в Інтернеті. Однак PayPal не дає можливості вводити кошти в Україну, що робить неможливим продаж товарів та послуг через цю систему в українських інтернет-магазинах. Через те PayPal в Україні використовується здебільшого для оплати покупок у зарубіжних інтернет-магазинах, таких як eBay, Asos.com та ін.

В квітні 2015 року повідомлялося про підготовку повноцінного виходу PayPal на український ринок.[2] Наприкінці травня 2015 року Американською торговою палатою було підтримано ідею виходу PayPal в Україну. Президентом асоціації Андрієм Гундером було направлено офіційний лист-звернення на адресу НБУ та Мінекономіки з проханням усунути Нацбанком України регуляторні бар'єри для виходу системи на ринок.[3]

Наприкінці серпня 2015 р. на сайті Президента України було подано петицію з вимогою надати можливість громадянам України отримувати гроші через Paypal.[4] Вона набрала 4 з 25 тисяч потрібних голосів[5].

У листопаді 2016 року у ВР був зареєстрований законопроект №5361 "Про внесення змін  до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів" [1] У законі йдеться, що електронними грошима можна буде оплачувати товари, послуги, податки, робити благодійні внески. А об’єкти господарювання зможуть отримувати оплату за роботи через міжнародні системи. У разі підтримки законопроекту парламентарями, дозволить використовувати в Україні PayPal, ApplePay, GoogleWallet та інші закордонні системи електронних грошей. Окрім цього, електронні гроші випускатимуть не тільки банки, а й інші фінансові організації, а також держказначейство.[6]

20 червня 2017 року за прийняття за основу законопроекту №5361-д проголосували 180 депутатів при мінімально необхідних 226. Таким чином, документ повністю відхилено.

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Компанії Це незавершена стаття про підприємство.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.