Petrogale lateralis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Petrogale lateralis
Black-footed Rock-wallaby(small).jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Надряд: Сумчасті
Ряд: Diprotodontia
Родина: Кенгурові (Macropodidae)
Рід: Petrogale
Вид: P. lateralis
Біноміальна назва
Petrogale lateralis
(Gould, 1842)
Ареал виду Petrogale lateralis
Ареал виду Petrogale lateralis
Ілюстрація з "Ссавці Австралії", Джона Ґульда, 1863

Petrogale lateralis — вид родини Кенгурових. Етимологія: лат. lateralis – «що стосується боку», натякаючи на бічні темні смуги.

Поширення[ред.ред. код]

Ендемік Австралії, де зустрічається на скелястих ділянках у центральній, південній та західній частинах країни, включаючи ряд прибережних островів. Багато популяцій цього виду є ізольованими один від одного, і цей поділ породив три визнаних підвиди: Petrogale lateralis lateralis, Petrogale lateralis hacketti, Petrogale lateralis pearsoni. Зустрічається в різних похилих і скелястих місцях проживання.

Опис[ред.ред. код]

Поживою для нього є трави і фрукти. Може вижити без води протягом тривалого часу, так як її потреба зменшується при укритті в печерах протягом дня, де відносна вологість повітря вища. Це довгоживуючий вид, з середнім віком самиць, що народжують, близько 6 років (статева зрілість самиць настає в один рік; тварини живуть близько 12 років). Вага 4.6 кг. Диплоїдний набір хромосом P. l. hacketti, 2n=20.

Загрози та охорона[ред.ред. код]

Різні підвиди стикаються з різними загрозами. Головну загрозу для виду загалом становить лисиця, яка, як відомо, зіграла велику роль у зниженні чисельності виду. Конкуренція з боку місцевих і введених травоїдних тварин (в основному овець і кроликів) є однією з основних загроз, а також втрата місць проживання у зв'язку зі зміною режиму вогню і введеними травами. Мешкає в багатьох охоронних територіях.

Підвиди[ред.ред. код]

вид Petrogale lateralis

  • підвид Petrogale lateralis lateralis (Gould, 1842)
  • підвид Petrogale lateralis hacketti (Thomas, 1905)
  • підвид Petrogale lateralis pearsoni (Thomas, 1922)

Джерела[ред.ред. код]