Phalacrocorax africanus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Африканський баклан
Flickr - Rainbirder - Long-tailed Cormorant (Phalacrocorax africanus).jpg
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Вид: Африканський баклан
Біноміальна назва
Phalacrocorax africanus
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Microcarbo africanus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Phalacrocorax africanus
EOL logo.svg EOL: 1049401
IUCN logo.svg МСОП: 22696725
Fossilworks: 371646

Африканський баклан (Phalacrocorax africanus) - морський птах із ряду веслоногих, родини бакланових. Баклан Phalacrocorax africanus відмінно плаває і добре пристосувався до життя поблизу прісних водоймищ. Подібно до своїх родичів з родини бакланів, він вкритий водопроникним оперенням, яке, намокаючи, полегшує птахові занурення у воду. По суші баклан пересувається досить незграбно.

Африканський баклан Phalacrocorax africanus гніздується по берегах річок і озер в Центральній і Південній Африці. Після підводного полювання цей птах широко розпрямляє крила для просушування пір'я.

Опис[ред. | ред. код]

молодий птах

Африканський баклан досягає довжини від 50 до 55 см, розмах крил складає 85 см, довжина хвоста 14-16 см, маса 440-680 г. Опірення переважно чорне з зеленкуватим відблиском у період гніздування. У птахів подовжений хвіст, короткий хохол і червонувата чи жовтувата шкіра обличчя. Звуки, що видають африканські баклани: характерне ґелґотання, шипіння, крякання.

Статевий диморфізм не виражений. Дорослі і молоді птахи, що не гніздяться, мають брунатнувате забарвлення.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Африканський баклан широко розповсюджений в Африці на південь від Сахари і на Мадагаскарі. Це осілий птах, що здійснює сезонні міграції. Африканські баклани гніздуються колоніями, поза періодом гніздування тримаються невеликими групами.

Харчування[ред. | ред. код]

Африканський баклан може ниряти на значну глибину, однак, зазвичай полюбляє шукати здобич на мілководді. Харчується різноманітними видами риб, жабами, птахами.

Розмноження[ред. | ред. код]

яйце Microcarbo africanus - Тулузький музей

Птах гніздиться на заливних луках чи на спокійному узбережжі. Самка відкладає в гніздо на землі чи на дереві від 2-х до 4-х яєць і висиджує їх 23-25 днів. Вигодовування пташенят триває 5-7 тижнів, статеве дозрівання - 3-4 роки, період гніздування не приурочений до певного сезону. Тривалість життя африканських бакланів - до 36 років.

Література[ред. | ред. код]

  • Peter Harrison: Seabirds Helm Identification Guide, 1991, ISBN 0-7470-1410-8
  • Clive Barlow et al.: Birds of the Gambia and Senegal Helm Identification Guide, 2005, ISBN 1-873403-32-1