Piaget

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Piaget
Тип бізнес-підприємство
Форма власності Акціонерне товариство[d]
Галузь Хорологія, ювелірний виріб, jewellery design[d] і годинник особистий[d]
Засновано 1874
Засновник(и) Georges Piaget[d]
Штаб-квартира Женева
Ключові особи Chabi Nouri (CEO)
Продукція годинник особистий[d]
ювелірний виріб
Власник(и) Richemont[d]
Сайт piaget.com

Piaget у Вікісховищі?

Piaget — швейцарське підприємство, що виробляє годинники та ювелірні вироби. Засноване в 1874 році Жоржем Піаже в містечку Ла Кот-о-Фе. Підприємство належить швейцарській корпорації Richemont, що спеціалізується на предметах розкошу.

Історія[ред. | ред. код]

Якщо не вказано інше, подано інформацію із сайту компанії [1].

Корені (1874—1942 рр.)[ред. | ред. код]

В 1874 році Жорж Едуард Піаже відкриває свою першу майстерню на родинній фермі, розташованій в містечку Ла Кот-о-Фе швейцарського кантону Юра. [2]Він спеціалізувався на виробництві кишенькових годинників та годинникових механізмів високої точності, що у нього замовляли відомі фірми. Невдовзі ім'я Пьяже стало відомим за межами кантону Невшатель. В 1911 році Тімоте Піаже, син Жоржа Піаже, переймає родинну справу. Відтоді мануфактура займається виробництвом наручних годинників. [3].

Торговельна марка (1943—1955 рр.)[ред. | ред. код]

В 1943 році, під впливом онуків засновника Жеральда і Валентина Піаже, Piaget стає зареєстрованою торговельною маркою. З того часу мануфактура в Ла Кот-о-Фе виготовляє власні вироби та впевнено розгортає свою діяльність на міжнародному рівні. Внаслідок свого швидкого розвитку родинне підприємство відкриває новий завод у 1945 році, в тому же містечку Ла Кот-о-Фе, але вже з орієнтацією на інновації та надплоскі годинникові механізми.

Надплоский годинниковий механізм і ювелірні вироби (1956—1963 рр.)[ред. | ред. код]

В 1957 році завод в Ля Кот-о-Фе випускає Calibre 9P — перший механічний годинниковий механізм з надплоским ручним заводом (товщина 2 мм). Потім, в 1960 році, годинникарі Piaget розробили Calibre 12P — найплоскіший автоматичний годинниковий механізм у світі, з товщиною 2,3 мм (офіційно внесений у Книгу рекордів Гінесса (Guinness Book of Records)).

Колекція Piaget стає різноманітнішою. Окрім годинників-монет, годинників-каблучок, годинників-брошок або годинників-запонок, компанія Piaget створила свої перші ювелірні прикраси. В 1957 році у виробництво був запущений чоловічий годинник Emperador, який став провідною моделлю торговельної марки. Швидкий розвиток зобов'язує компанію відкрити новий завод у Женеві, що спеціалізується на ювелірних виробах, а в 1958 році — свій перший бутик.

Швидкий розвиток (1964—1987 рр.)[ред. | ред. код]

Ювелірні вироби швидко дістати міжнародне визнання завдяки таким особистостям, як Жаклін Кеннеді, Джина Лоллобріджида та Енді Ворхол. В 1964 році компанія Piaget представляє перший годинник, обладнаний циферблатом з твердого каменю: ляпіс-лазурі, бірюзи, оніксу або тигрового ока. Згодом компанія Piaget запускає годинник-запонку, що стає символом дорогоцінних годинників. В 1976 році з'являється кварцовий годинниковий механізм Calibre 7P, найменший в своєму роді.

В 1979 році випущено годинник Piaget Polo [4] авангардистського стилю, що стає символом торговельної марки. Той самий успіх чекав на колекцію Dancer, запущену у виробництво в 1986 році. За президента Іва Пьяже, з 1980-х років, компанія Piaget продовжує прищеплювати смак до винятковості, а торговельна марка набуває визнання у статусі «ювеліра-годинникаря».

Злиття (1988—2000 рр.)[ред. | ред. код]

Корпорація з виробництва предметів розкошу Vendôme, нині Richemont, викуповує завод Piaget в 1988 році. Протягом 90-х років у виробництво були запущені нові колекції: Possession, Tanagra, Limelight і Miss Protocole зі змінними браслетами. Компанія Piaget випустила модель годинника Altiplano, а в 1999 році знову представила один із своїх класичних виробів — лінію Emperador. Вироби високого годинникового мистецтва об'єднано в одну колекцію Black Tie.

Новий годинниковий механізм (2001—2008 рр.)[ред. | ред. код]

У 2001 році відкрито новий завод високого годинникового мистецтва Piaget в містечку План-лес-Уат неподалік від Женеви. Годинникові механізми продовжують вироблятися в Ля Кот-о-Фе, історичній колисці родини. Нова будівля об'єднує більш ніж 40 професій годинникарів та ювелірів. Того ж року компанія Piaget обновляє годинник Polo 70-х років і запускає у виробництво колекцію Magic Reflections.

Завод розробляє декілька ліній механічних годинникових механізмів, і в 2002 році з'являється перший годинниковий механізм з турбійоном Piaget під назвою Calibre 600P — самий плоский турбійон у світі товщиною 3,5 мм. У 2004 році компанія Piaget відзначає свій 130-річний ювілей.

Технологія[ред. | ред. код]

Компанія Piaget самостійно розробляє, розвиває та виготовляє свої механічні годинникові механізми. Мануфактура існує з 1874 року, об'єднуючи більш ніж 40 професій: від розроблення і поставки годинника до складних технологій або прикрас високого ювелірного мистецтва. [5].

Надплоский годинниковий механізм[ред. | ред. код]

Компанія Piaget вважається одним із першовідкривачів надплоских годинникових механізмів[6]: ручних 9P і автоматичних 12Р, котрі з'явились, відповідно, в 1957 і 1960 роках,як найплоскіші у світі механізми в своїй категорії. Нещодавно вони дали початок сучасним розробкам 430P, 450P та 438P з товщиною лише 2,1 мм. Ці останні інновації були, зокрема, використані для лінії годинників Altiplano.

Годинниковий механізм з турбійоном[ред. | ред. код]

Годинниковий механізм з турбійоном було розроблено протягом більш ніж 3 років. Результатом цього дослідження було створення калібру 600P — найплоскішого у світі годинникового механізму з турбійоном (товщина 3,5 мм). Його корпус має особливо витончену конструкцію: він складений з 42 крихітних елементів, включаючи 3 мости з титану, та важить лише 0,2 грама. Турбійон літаючого типу, встановлений на унікальну вісь, підтримується скобою Р, що робить балансування ще складнішим. Для максимальної надійності монтаж та вставлення кожного механізму 600P в корпус доручаються одному годинникареві.

Скелетон із годинниковим механізмом з турбійоном[ред. | ред. код]

Годинниковий механізм з турбійоном літаючого типу компанії Piaget символічної складності є самою плоскою у світі моделлю (товщина 3,5 мм). Поділений на 60 секцій, які представляють секунди, скелетон від самого корпусу турбійону прикрашено гравіюванням гільоше в стилі «сонячні промені». Модель вставляється в золоту оправу, вкриту дорогоцінними каменями. Кожний з механізмів скелетону з турбійоном має декілька патентів та збирається й вставляється в корпус одним годинникарем.

Зворотний рух[ред. | ред. код]

Calibre 560P — механічний годинниковий механізм з автоматичним заводом, винайдений, розроблений і виготовлений компанією Piaget, та обладнаний складним пристроєм індикації секунд у зворотному напрямку. Стрілка рухається з 0 до 30 по 12-годинній круговій дузі, щоб негайно повернутися до своєї відправної точки. 24 місяця розроблень для ручного оздоблення: кільцеві візерунки Côtes de Genève, перлинне зернування платини, скошування пругу та розтягування мостів і воронованих гвинтів.

Автоматичний годинниковий механізм[ред. | ред. код]

У 2006 році у виробництво було запущено нове покоління годинникових механізмів з автоматичним заводом. Модель 800P з індикацією годин, хвилин, центральною секундною стрілкою та календарем з великою датою обладнана двома барабанами для гарантованого запасу ходу 72 години. Цей калібр діаметром 12 ліній або 26,8 мм б'ється з традиційною частотою 21 600 коливань за годину (3 герца), а його регулювання забезпечується гвинтовим маятником. В моделі 850P на двох циферблатах відображаються маленька секундна стрілка та другий годинний пояс. Інформацію доповнює покажчик зміни дня/ночі, синхронізований з центральним вальцем.

Техніка емалі[ред. | ред. код]

Завдяки традиційній технології компанія Piaget увічнила мистецтво мініатюри. Емалювальник бере сировину для виготовлення емалі, розтирає й очищає її до отримання дуже тонкого порошку, що потім перемішується з ефірними та в'яжучими оліями, щоб отримати палітру кольорів. Емаль наноситься пензлем тонкими послідовними шарами, кожний з котрих оскловується шляхом одного прогону крізь піч при температурі 800 градусів. Кожний емальований виріб потребує близько двадцяти прогонів крізь вогонь. Тоді емаль та її кольори залишаються незмінними.

Оправа та дорогоцінні камені[ред. | ред. код]

Компанія Piaget має найкращу ювелірну майстерню в Женеві. Всі дорогоцінні камені шліфуються, підганяються та оправляються вручну. Аналогічно здійснюється відбір алмазів і дорогоцінних каменів. Наприклад, алмази повинні відповідати стандартам кольору (від D до G) та чистоти (від IF до VVS). Алмази проходять строгу перевірку згідно з внутрішнім протоколом щодо критеріїв кольору, розміру, чистоти й кількості каратів. Майстерня Piaget є членом «Ради відповідальних ювелірів (Council for Responsible Jewellery Practices)» та «Кімберлійської схеми сертифікації (Kimberley Process Certification Scheme)», які гарантують безконфліктне походження виробництва алмазів.

Колекції[ред. | ред. код]

Годинники [7][ред. | ред. код]

 • Black Tie
 • Altiplano
 • Upstream
 • Piaget Polo
 • Dancer
 • Possession
 • Miss Protocole
 • Limelight
 • Exceptional Pieces
 • Creative Collection

Ювелірні вироби [8][ред. | ред. код]

 • Possession
 • Wedding
 • Hearts & Charms
 • Miss Protocole
 • Magic Gardens of Piaget
 • Limelight
 • Creative Collection
 • For Men

Події — Спонсорство[ред. | ред. код]

Spirit Awards[ред. | ред. код]

У 2008 році компанія Piaget спонсорувала Spirit Awards, американський фестиваль незалежних фільмів. Церемонія відбулася 23 лютого 2008 року в Санта-Моніці (Каліфорнія).[9].

Переможці, нагороджені призом Spirit Awards:

 • Найкращий фільм: «Джуно (Juno)» Джейсона Рейтмана
 • Найкращий режисер: Джуліан Шнабель — «Скафандр і метелик (The Diving Bell and the Butterfly)»
 • Найкращий сценарій: Тамара Дженкінс — «Дикуни (The Savages)»
 • Найкраща актриса: Еллен Пейдж — «Джуно (Juno)»
 • Найкращий актор: Філіп Сеймур Гоффман — «Дикуни (The Savages)»
 • Найкраща друга жіноча роль: Кейт Бланшетт — «Мене тут нема (I'm Not There)»
 • Найкраща друга чоловіча роль: Чіветель Еджіофор
 • Найкращий іноземний фільм: «Одного разу (Once)» Джона Карні (Ірландія)
 • Найкраща прем'єра фільму: «Спостерігач (The Look Out)» Скотта Френка

Посли[ред. | ред. код]

Торговельна марка обрала Меггі Чун всесвітньою жінкою-послом. Колишня манекенниця і потім комедійна актриса Меггі Чун вже одержувала такі престижні премії, як «Срібний ведмідь» в Берліні та «Приз найкращої актриси» в Каннах.

Увічнення призначення Меггі Чун жінкою-послом було доручено французькому фотографу Патріку Демашельє. Патрік Демашельє фотографував численних знаменитостей, таких як Мадонна, Ніколь Кідман, Девід Боуі, Пол Н'юман, Крісті Тарлінгтон та Елізабет Харлі.

Бутики Piaget[ред. | ред. код]

Компанія Piaget відкрила більш ніж 800 бутиків у 84 країнах світу. Найбільш представницькі бутики розташовані в центрах великих міст:

 • Piaget Paris (Париж) — Place Vendôme

Відкритий в 1992 році, бутик Piaget Paris розташовано в розкішному центрі французької столиці.

 • Piaget Monaco (Монако) — Beaux Arts

Бутик Piaget Monaco відкрито на проспекті Beaux Arts в 1980 році.

 • Piaget Berlin (Берлін) — Kurfürstendamm

У 2002 році бутик Piaget Berlin відкрився на бульварі Kurfürstendamm в Берліні.

 • Piaget Palm Beach (Палм-Біч) — South County Road

Компанія Piaget відкрила бутик в місті Палм-Біч на Флориді, на березі океану.

 • Piaget Miami (Маямі) — Collins Avenue

В самій гущавині Флориди компанія Piaget розташувалася на авеню Collins, в центрі міста Маямі.

 • Piaget New-York (Нью-Йорк) — Cinquième Avenue

Компанія Piaget розташувалася на самому відомому з нью-йоркських авеню в Манхеттені.

 • Piaget Las Vegas (Лас-Вегас) — Hôtel Palazzo

Бутик, розташований в столиці ігор, символізує міжнародний розвиток компанії Piaget.

Премії та винагороди[ред. | ред. код]

Присуджені премії[ред. | ред. код]

Протягом своєї історії компанія Piaget отримувала численні винагороди:

 • У 2000 році журі журналу Montres Passion присудило премію «Годинник року» моделі Emperador [10].
 • На церемонії вручення нагороди годинникового мистецтва «Grand Prix d'Horlogerie» в Женеві годинник Piaget 1967 отримав «Премію за дизайн годинника» в 2002 році [11]), а годинник Altiplano XL — «Премію за надплоский годинник» в 2003 році [12].
 • У 2006 році, на церемонії вручення нагороди годинникового мистецтва «Grand Prix d'Horlogerie» в Женеві компанія Piaget отримала «Премію за найкращий жіночий годинник з ювелірними прикрасами» за свою модель Limelight Party [13].
 • У 2006 році журнал Vogue Joyas Spain також визначив годинник Limelight Party як «Красивіший годинник 2006 року» [14].
 • Журі французького журналу La Revue des Montres обрала годинник Piaget Polo Chronograph «Годинником 2007 року» в категорії «хронограф»[15].
 • Модель Emperador отримала премію за найкращій чоловічій годинник 2007 року (Middle East Watch of the Year Awards 2007), організовану журналом Alam Assaat Wal Moujawharat [16].
 • Бельгійський журнал Passion des Montres назвав годинник Limelight Party secret watch «Годинником 2007 року» в категорії «жіночій годинник» [17].

Премія Piaget найкращому ювеліру[ред. | ред. код]

У 2005 році компанія Piaget заснувала «Премію найкращому ювеліру». Ця премія присуджується учню, який особливо заслуговує на Федеральний сертифікат за талановитість. Доріан Рекордон став першим дипломантом, що отримав цю премію.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]