Pinus luzmariae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Pinus luzmariae
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Рід: Сосна (Pinus)
Підрід: P. subg. Pinus
Секція: P. sect. Trifoliae
Підсекція: P. subsect. Australes
Вид:
P. luzmariae
Біноміальна назва
Pinus luzmariae
Pérez de la Rosa

Pinus luzmariae — вид хвойних дерев родини соснові. Він зустрічається в Гондурасі та південно-західній Мексиці[1].

Дерево до 18 м заввишки і 60 см заввишки з неправильною, колоноподібною або малорозгалуженою, зонтикоподібною кроною. Кора на дорослих деревах дуже луската, поздовжньо тріщиниста неправильної форми, у щілинах червоно-бура, з віком сіріє. Гілочки товщиною 4–5 мм, дрібно лускаті, від червонувато до світло-коричневого кольору. Листки в пучках по 3, прямі, жорсткі, пониклі у 2 і 3 роки, (11)14–17(29) см × 1.2–1.6 мм. Насінні шишки конічно-яйцеподібні, у закритому вигляді надзвичайно гладкі, у відкритому вигляді 3–5.5 × 2–5(6) см і ширше довжини, висять на тонких (2–4 мм) ніжках довжиною 1–2.5 см; лусочки прикореневої шишки відриваються до падіння шишок (рідкісна властивість); стійкі протягом кількох років[2].

Середовище проживання

[ред. | ред. код]

Середовище проживання та екологія цього виду подібні до Pinus oocarpa, з яким пов'язаний. Клімат помірний з напівтропічним впливом. На кам'янистих ґрунтах зустрічається з Pinus lumholtzii, P. engelmannii, Quercus magnoliifolia, Q. resinosa, Q. crassifolia, Q. coccolobifolia. У глибоких ґрунтах асоціюється з Quercus viminea, Q. fulva та Arbutus tessellate[3].

Загрози

[ред. | ред. код]

Основною загрозою є низька регенераційна здатність популяцій цього виду через низьку кількість фертильного насіння на шишку. Можливо, це пов’язано з тим, що пилок виділяється в червні та липні, коли йде більше дощів, що ускладнює запилення. Вторинні загрози – пожежа та незаконні рубки на дрова[3].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Pinus luzmariae Pérez de la Rosa. Plants of the World Online. Royal Botanic Gardens, Kew. Процитовано 20 квітня 2022.
  2. Pinus luzmariae. The Gymnosperm Database. Christopher J. Earle (ed.). Процитовано 24.05.2022. (англ.)
  3. а б IUCN