PlayStation

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
PlayStation Wordmark.svg
PlayStation
PSX-Console-wController.png
Виробник Sony Computer Entertainment
Тип Гральна консоль
Покоління П'яте покоління ігрових систем (32/64-bit)
Дата виходу Японія 3 грудня 1994 року
США 9 вересня 1995 року
Європейський Союз 29 вересня 1995 року
Процесор Custom MIPS R3000
Носій CD-ROM
Засоби керування DualShock
Продано штук 102,49 млн на 31 грудня 2006[1]
Бестселлер Gran Turismo[2]
Наступник PlayStation 2

PlayStation (PS, PSone, PS1) — гральна консоль, розроблена компанією Sony Computer Entertainment під керівництвом Кена Кутараґі та вперше випущена в середині 1990-х. PlayStation — 32-розрядна система, яка була першою з цілої серії ігрових приставок від Sony Computer Entertainment.

Вихід PlayStation в Японії відбувся 3 грудня 1994 року, в США консоль з'явилася 9 вересня 1995 року, а в Європі — 29 вересня 1995 року.

Консоль виявилася дуже популярною, забезпечивши Sony прорив в ігровій індустрії, де до того моменту безроздільно панували Nintendo та Sega. На сьогодні у світі продано понад 102 млн копій PlayStation[3], і це перша ігрова консоль, яка перетнула рубіж у 100 млн проданих систем.

Запуск[ред.ред. код]

PlayStation була випущена в продаж в Японії 3 грудня 1994 року, в США 9 вересня 1995 року, 29 вересня 1995 року в Європі, і нарешті, в листопаді 1995 року в Азії. Початок продаж в Америці був вельми вдалим, вже були готові ігри майже усіх жанрів, включаючи ігри Battle Arena Toshinden, Twisted Metal, Warhawk, Philosoma, Wipeout и Ridge Racer. Багато з ігр, запропонованих до старту продаж і розроблені Sony і Namco, отримали продовження.

Початкова ціна на американському ринку — 299$. Через декілька років з такою ж ціною почалися продажі PlayStation 2.

Вплив[ред.ред. код]

Багато хто вважає, що успіх PlayStation надав значний вплив на занепад ігрових платформ з картриджами в якості носіїв ігор. Хоча PlayStation була далеко не першою платформою яка використовувала формат оптичного диску але вона стала хітом продажів в якості консолі з диском і ця карколомна історія закінчилася жорстокою конкуренцією з боку консолі опонента на картриджах — Nintendo 64.

Nintendo з великим скепсисом висловлювалася щодо використовування CD і DVD, вказуючи на довготривалі завантаження та проблеми з надійністю. Однак існує поширена думка, що під цим наклепом компанія приховувала стурбованість щодо піратства, своїх ліцензійних правах і грошах, отриманих з ігор.

Тим не менш, зростаюча важкість ігор, їх змісту, графіки та звуку призвели картриджи до максимально допустимого об'єму. Крім того, для видавців було вкрай важливо щоб собівартість виробництва ігор на компакт-дисках могла бути зниженою при більшій гнучкості (досить легко внести зміни для задоволення змінюючихся вимог), завдяки чому виникла можливість знизити споживацьку ціну на приставку.

Виробничий період[ред.ред. код]

Виробництво ігрової консолі продвжувалось 11 років, і це стало одним з найдовших періодів виробництва в ігровій індустрії. 23 березня 2006 року Sony анонсувала заверешення виробництва консолі у зв'язку з необхідністю звільнення ресурсів для запуску PlayStation 3 але додала, що комплектуюче оснащення для PS1 вироблятиме і надалі тому як воно сумісне з іншими консолями від Sony.

PSone[ред.ред. код]

PSone з LCD-екраном

PSone (також PSOne, PS one і PS1), була випущена в 2000 році — компактніша і дещо модифікована версія ігрової консолі PlayStation. Ця версія була приблизно на 1/3 менша від оригінальної платформи (38 × 193 × 144 мм проти 45 × 260 × 185 мм). Вона була випущена 7 липня 2000 року і до кінця цього року її продажі перевершували продажі усіх платформ, враховуючи продажі абсолютно нової PlayStation 2. Дещо пізніше Sony випустила невеличкий РК-екран з діагоналлю 5 дюймів і адаптор для підключення пристрою до автомобільного прикурювача, також спеціальний адаптер для підключення сотового телефона для завантаження з інтернету програмного забезпечення і обміну інформацією з іншими користувачами PSOne. Ця специфікація (з мобільним телефоном) не пішла на глобальне виробництво і продавалась лиш деякий час тільки в Японії. Починаючи з цих етапів розвитку, перша ігрова консоль від Sony отримала офіційне скорочення PSOne і PS1.

PSone зберегла повну сумісність з програмним забезпеченням PlayStation. Нова інтерпретація консолі мала всього лиш три відмінності від «класичної» моделі: перша — косметичні зміни зовнішнього вигляду, друга — зміни у вбудованому в консоль графічному інтерфейсі меню управління картою пам'яті і CD-програвачем, третя — перебудова материнської плати, завдяки цьому стало неможливим використання старих мод-чипів. Крім того, PSone втратила послідовний порт, котрий дозволяв об'єднувати декілька платформ для багатокористувацької гри.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]