Play (альбом Moby)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
PlayM:
Moby play.jpg
Студійний альбом
Виконавець Мобі
Дата випуску 1 червня 1999
Записаний 1998—1999
Жанр Електронна музика, Поп-рок
Тривалість 63:03
Мова англійська
Лейбл V2 Records
Продюсер Мобі
Хронологія Мобі
Попередній
←
Animal Rights
(1997)
18
(2002)
Наступний
→

Play — п'ятий студійний альбом музиканта Moby. Був випущений 1 липня 1999 року лейблом V2 Records. Хоча деякі з ранніх робіт Мобі отримали визнання у критиків і комерційний успіх, «Play» був першим альбомом, який отримав успіх серед широкої публіки.

Одним з примітних аспектів «Play», на відміну від інших альбомів у стилі «електроніка» того часу, було поєднання старого госпелу з фолк-музикою із сучасним хаус-ритмами.

Всередині буклету, що додається до альбому, є п'ять коротких нарисів, написаних Мобі, за такими темами, як вегетаріанство, фундаменталізм і гуманізм.

Ліцензовані пісні[ред. | ред. код]

«Play» став першим альбом, всі пісні з якого були ліцензовані для використання у фільмах, телешоу або рекламі. Наприклад, в одній з найбільш помітних рекламних кампаній, багаторазовий чемпіон з гри у гольф, Тайгер Вудс, зіграв раунд біля Нью-Йорка під пісню «Find My Baby». Крім цього, є велика кількість інших задокументованих фактів використання пісень з альбому «Play».

У той час, коли альбом вийшов, Мобі пояснив, що він ліцензував пісні, так як це був єдиний спосіб домогтися, щоб його музику почули. Попередній альбом Мобі, «Animal Rights», хоча й атакував альтернативну рок-сцену, не знайшов багато слухачів — у той час, як раніше музика Мобі була відома, в першу чергу, серед любителів танцювальної музики.

Комерційний успіх і оцінка критиків[ред. | ред. код]

Очевидний результат маркетингової стратегії полягає в тому, що альбом залишався в чартах протягом декількох років, і зруйнував прогнози продажів для Мобі і для всієї танцювальної музики, яка не рахувалася комерційним жанром в США 1990-х років (у порівнянні з Європою, де Мобі спочатку здобув популярність).

Всього було продано більше 2-х мільйонів екземплярів альбому у США, і більше 12 мільйонів екземплярів по всьому світу. Альбом став платиновим у 25 країнах.

Джерела[ред. | ред. код]