Por una cabeza

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Танго Por una cabeza

Por una cabeza — популярне аргентинське танго, пісня. Музика й слова були написані 1935 року відповідно Карлосом Ґарделем й Альфредом Ле Пера[en]. Ле Пера був бразильцем із Сан-Паулу, в якому також народився Зекінья ді Абреу, композитор Tico-Tico no Fubá[en]. Ле Пера і Ґардель загинули 24 червня 1935 року в авіакатастрофі в Медельїні (Колумбія) під час гастрольного турне.

Назва походить від іспанської кінноспортивної фрази, що перекладається на голову і стосується коня, який виграв перегони, випередивши суперників на голову.

У пісні йдеться про азартного гравця, який робить ставки на верхогонах і порівнює свою пристрасть до коней із захопленням жінками.

Це танго виконувалось багатьма оркестрами й звучало у чисельних фільмах: «Делікатеси» (1991), «Запах жінки» (1992), «Список Шиндлера» (1993), «Правдива брехня» (1994), «Титанік» (1996), «Фріда» (2002), «Поганий Санта» (2003), «Все королівське військо» (2006), «Планета 51» (2009), в одному з епізодів серіалу «Місце злочину: Нью-Йорк» (2007) тощо.

У фільмі «Запах жінки» однією з найбільш видовищних сцен є танго у виконанні Аль Пачіно і Габріель Анвар[en] під мелодію «Por una cabeza».

Танго аранжував Джон Вільямс. Цей твір у виконанні скрипаля Іцхака Перльмана з'явився в альбомі «Cinema Serenade». Це танго Перльман (соло) і Вільямс (диригування) виконували також на своїх концертах. 2012 року група «Da Carrera» випустила танцювальну версію з оригінальним вокальним записом Карлоса Ґарделя.

Посилання[ред. | ред. код]