Post-Поступ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Post-Поступ
PostPostum logo.jpg
Тип газета
Формат А3

Видавець ЗАТ «Експрес Медіа Груп»
Головний редактор Юрій Винничук
Заснована 1991
Мова українська
Ціна 10 грн. на квартал
Головний офіс Львів, вул. Володимира Великого, 5-а
Передплатний індекс (Укрпошта) 96238

Веб-сторінка:
expresmultymedia.com/editions/postpostup

«Post-Поступ» — суспільно-політичний часопис, виходив у Львові у 1991-1995 щотижнево. У 2005 році журнал знову почав виходити у Львові, але щоквартально та з набагато меншим накладим.

Історія[ред.ред. код]

Попередником «Post-Поступу» було видання під назвою «Поступ»1989-1990 класичний «самвидав», редактор — Олександр Кривенко; з 1991 — офіційно зареєстрована щотижнева газета "Пост Поступ").

Восени 1990 часопис «Поступ» був зареєстрований, навесні 1991 він почав виходити у кольоровому форматі. Головним редактором тоді став Володимир Панкєєв (1966—2007). За спогадами Олександра Кривенка, офіційно вийшли 6 номерів зареєстрованого «Поступу». 7-й номер побачив світ уже як «Post-Поступ». Робився він у ніч «путчу» (ГКЧП) і вийшов після його провалу, тобто відразу після 24 серпня 1991[1]. Відтак головним редактором (1991-1995) був Олександр Кривенко, заступниками головного редактора — журналісти Володимир Панкєєв та Ігор Ткаленко, головним художником (дизайнером та макетувальником) - архітектор Остап Павловський-Лісогорський (всі памятають унікальні малюнки Остапа на 1-й сторінці, що промовисто говорили про ТОП-тему чергового числа газети), комерційним директором (що започаткував продаж площ газети під рекламу та розповсюдження через "УКРПОШТУ") - архітектор Ярослав Галицький.

У липні 1995 року О.Кривенко переїхав до Києва, залишаючись номінально головним редактором. Часопис почав виходити з перебоями, влітку 1995 з'явився часопис «Формула Поступу» під редакцією «поступівки» Мар'яни Чорної. «Post-Поступ» намагалися зберегти, у 1996 головним редактором знову став Володимир Панкєєв, але того ж року він перестав виходити.

У грудні 1997 відновлено газету під назвою «Поступ», шеф-редактором знову став Олександр Кривенко. Проте скоро він покинув газету, зосередившись на часописі «Політика і культура» (ПіК) (почав виходити в Києві навесні 1999). Надалі головними редакторами «Поступу» були Андрій Квятковський, Тарас Смакула, Орест Друль, Тетяна Нагорна, яку в жовтні 2004 змінив Андрій Білоус. Газета, яка була власністю Андрія Садового, припинила виходити у червні 2006.

Відомі особистості[ред.ред. код]

З розквітом видання пов'язані такі імена: Мар'яна Чорна (†1999), Вадим-Сава Галиновський (†2009), Сергій Набока (†2003), Михайло Коломієць (†2003), Олександр Кривенко (†2003)[2].

Post-Поступ сьогодні[ред.ред. код]

Видання відновлено 2006 року. Головний редактор — Юрій Винничук. Видання на 40 сторінок, виходить раз на квартал. Працюють над газетою троє людей: Юрій Винничук, макетувальник та художник[3].

На сторінках часопису — неформатна публіцистика, фейлетони, нестандартні коментарі, рефлексії авторів з усієї України, передусім — з Києва і Львова.

Автори ілюстрацій: Влодко Кауфман, Юрій Кох, Влодко Костирко та інші.

Видання раніше мало офіційний сайт за адресою http://web.archive.org/web/20121130105608/http://expresmedia.com.ua/editions/postpostup, зараз офіційною сторінкою газети є http://expresmultymedia.com/editions/postpostup.

Основні рубрики старого сайту: «національні обсервації», «вікна в Україну», «галерея», «враження тижня», «п'єдестал глупоти», «кауфізм», «на у-ліппі», «іздрик no massage», «про європа», «етика-естетика», «наші посиденьки», «на городі бузина», «дереш-land», «з ящика», «кіно».

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Олександр Кривенко. Життя у «Поступі»
  2. Українська правда, 13.05.2010
  3. http://ukr-net.info/vynnychuk-zasmuchuvatys-peredchasno-126354 Юрій Винничук: «Не засмучуватись передчасно і вірити у власні сили»

Джерела[ред.ред. код]