Potez

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Серійний літак Potez 36
Серійний літак Potez 62

Поте́ (фр. Potez) — французька авіабудівна компанія, заснована Анрі Поте 1919 року під назвою «Aéroplanes Henry Potez» в Обервільє.

Історія[ред.ред. код]

З часом компанія побудувала новий завод для виробництва літаків площею 25 000 м² в комуні Меольт неподалік від містечка Альбер в департаменті Сомма. 1923 року Поте придбала завод з виробництва моторів Алессандро Анцані, який став виробляти мотори для літаків Поте.

Компанія почала свою діяльність з будівництва літаків SEA IV, пізніше почала випускати сучаснішу модель Potez VII. Під час міжвоєнного періоду компанія випустила багато цивільних літаків, а також серію військових біпланів для допоміжних цілей, які так само випускалися за ліцензією в Польщі. 1933 року компанія купила виробника гідропланів CAMS.

1936 року французька авіаційна промисловість була націоналізована. Заводи компанії в Сартрувілі та Меолті були передані SNCAN, а завод в Бер-л'Етані перейшов у власність SNCASE.

Після другий світової війни, компанія була відновлена під назвою «Société des Avions et Moteurs Henry Potez», але вона вже не здобула колишньої популярності, якою користувалася до націоналізації.

1958 року компанія придбала фірму Fouga та відкрила відділення Potez «Air-Fouga». Але коли останній проект компанії Potez 840 не привабив достатньої кількості клієнтів, компанія була змушена закритися. 1967 року активи, що залишилися, були придбані компанією Sud-Aviation.

Літаки[ред.ред. код]

Двигуни[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Gunston, Bill (1993). World Encyclopedia of Aircraft Manufacturers. Annapolis: Naval Institute Press. с. 243. 
  • Gunston, Bill (1986). World Encyclopedia of Aero Engines. Wellingborough: Patrick Stephens. с. 107. 

Посилання[ред.ред. код]