PowerVR

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

PowerVR — підрозділ Imagination Technologies (раніше VideoLogic), що займається розробкою графічних прискорювачів, а також відповідного програмного забезпечення. Їхні прискорювачі можуть працювати з 2D та 3D-графікою, кодування, декодування відео а також із завданнями, пов'язаними з обробкою зображень, включаючи прискорення DirectX, OpenGL ES, OpenVG та OpenCL. PowerVR також розробляє прискорювачі штучного інтелекту під назвою Neural Network Accelerator (NNA).

Наприкінці 1990-х років 3D-прискорювачі PowerVR змагалися з розробками 3dfx на ринку настільних комп'ютерів та ігрових консолях, але обидва компанії були змушені залишити цей ринок через розвиток технологій DirectX та OpenGL, а також через значний успіх ATI і Nvidia, які краще підтримували ці технології. Після цього розвиток PowerVR сконцентрувалися на область різних мобільних та побутових пристроїв, таких як комунікатори, смартфони та Smart TV.

PowerVR сама не виробляє відеоприскорювачі, але їхні проєкти мікросхем і патенти ліцензуються іншим компаніям, таким як, такі як Apple, Freescale, Intel, Renesas, Samsung, Texas Instruments, NXP Semiconductors (колишній Philips Semiconductors) та інші.

Технологія[ред. | ред. код]

Чипи PowerVR використовують метод 3D-рендерингу, відомий як відкладений рендеринг на основі тайлів (часто скорочується як TBDR - Tile Based Deferred Rendering). Як тільки програма, що генерує полігони, передає трикутники драйверу PowerVR, він зберігає їх у пам'яті у вигляді безперервної смуги або разом з індексами вершин. На відміну від інших архітектур, рендеринг полігонів (як правило) не виконується, доки інформація про всі полігони не буде зібрана для поточного кадру. Крім того, операції текстурування та затінення пікселів (або їх фрагментів), що вимагають великих ресурсів, відкладаються, поки не буде визначено видимий піксель — отже, рендеринг відкладений.

Для того щоб це зробити, дисплей розділений на прямокутні секції в сітці. Кожен розділ відомий як тайл. Кожен тайл - список трикутників, які помітно перекриваються. Для отримання остаточного зображення тайли обробляються по черзі.

Тайл відображається за допомогою процесу, подібного до рейкастингу. Промені трасуються на трикутники, пов'язані з тайлом, після чого піксель формується з трикутника, розташованого найближче до камери. Обладнання PowerVR зазвичай за 1 цикл обчислює значення буфера глибини, пов'язані з кожним полігоном, для одного рядка тайла.

Цей метод має ту перевагу, що, на відміну від традиційнішої Z-буферизації в конвеєрі рендерингу, відсутні розрахунки. Необхідно внести, щоб визначити, як полігон виглядає в районі, де він заслонений іншими геометріями. Він також дозволяє правильно передати часткову прозорість полігонів незалежно від їх порядку. (Ця можливість була реалізована тільки в Series 2 і MBX варіанті. Вони, як правило, не включені через відсутність підтримки API та економічні причини). Що ще важливіше, так як рендеринг обмежується одним тайлом за раз, то весь тайл може перебувати у швидкій пам'яті OnChip, яка очищається у відеопам'яті перед обробкою наступного тайлу. За нормальних умов кожен тайл обробляється один раз за кадр.

Imagination Technologies є єдиною компанією, що успішно випустила TBDR-рішення на ринок. Microsoft теж внесла концептуальну ідею із занедбаним проєктом Talisman. Gigapixel, компанія, яка розробила IP для тайла на основі відкладеної 3D-графіки, була куплена 3dfx, яка, у свою чергу, згодом була придбана Nvidia. Nvidia використовує рендеринг тайлу в мікроархітектурах Maxwell і Pascal для обмеженої кількості геометрії.[1]

Після придбання Falanx, ARM розпочала розробку іншої великої архітектури на основі тайлів, відому як Mali.

Intel використовує подібну концепцію у своїх інтегрованих графічних рішеннях. Тим не менш, придуманий ними метод зони рендерингу не виконує повного прихованого визначення поверхні (HSR) і відкладеного текстурування, таким чином витрата ресурсів на заповнення текстур і смуг пропускання на пікселі, не видно в остаточному зображенні. Останні досягнення в ієрархічній Z-буферизації, фактично враховані ідеї раніше використовувані тільки у відкладеному рендерингу, включаючи здатність розділити сцену на тайл та потенційну можливість приймати або відхиляти розмір шматків полігону.

Програмне забезпечення та апаратні засоби PowerVR підтримують: кодування відео, декодування відео, пов'язаного обробці зображень та прискорення DirectX, OpenGL ES, OpenVG і OpenCL.[2] Новітні графічні процесори PowerVR Wizard мають апаратне забезпечення модуля трасування променів (RTU) з фіксованою функцією та підтримують гібридний рендеринг.[3]

Продукти Power VR[ред. | ред. код]

Series1 (NEC)[ред. | ред. код]

VideoLogic Apocalypse 3Dx (Чип NEC PowerVR PCX2)
NEC D62011GD (PowerVR PCX2)

Перша серія карт PowerVR була в основному розроблена як плати прискорювача лише для 3D, які використовували б пам'ять основної 2D відеокарти як буфер кадру через PCI. Першим продуктом PowerVR для ПК від Videologic PowerVR був 3-чиповий Midas3, доступність якого була дуже обмежена в деяких OEM комп’ютерах Compaq.[4][5]. Ця карта мала дуже погану сумісність з усіма відеоіграми, крім перших Direct3D ігор, і навіть більшість ігор SGL не запускалися. Однак його внутрішня 24-бітна точна передача кольору була помітною для того часу.

Одночиповий PCX1 був випущений в роздрібну торгівлю як VideoLogic Apocalypse 3D[6] і мав покращену архітектуру з більшою текстурною пам'яттю, що забезпечує кращу сумісність ігор. За ним вийшов подальший удосконалений PCX2, який працював на 6 МГц вище, вивантажив частину роботи драйвера, включивши більше функцій мікросхеми[7] і додавши білінійну фільтрацію, був випущений в роздрібну торгівлю на картах Matrox M3D[8] і Videologic Apocalypse 3Dx. Також був Videologic Apocalypse 5D Sonic, який поєднав прискорювач PCX2 з ядром Tseng ET6100 2D і звуком ESS Agogo на одній платі PCI.

Карти PowerVR PCX були представлені на ринку як бюджетні продукти і добре працювали в іграх свого часу, але вони не були настільки повнофункціональними, як прискорювачі 3dfx Voodoo (наприклад, через недоступність деяких режимів складання). Однак підхід PowerVR до відтворення в пам’яті 2D-карти означав, що теоретично можливі набагато вищі роздільні здатності 3D-рендерингу, особливо в іграх PowerSGL, які повністю використовували апаратне забезпечення карти.

 • Усі моделі підтримують DirectX 3.0 і PowerSGL, драйвери MiniGL, доступні для деяких ігор
Модель Дата випуску Техпроцес (нм) Пам'ять (МіБ) Частота ядра (МГц) Частота пам'яті (МГц) Конфігурація ядра1 Швидкість заповнення Пам'ять
МОперацій/с МПікселів/с МТекселів/с МПолігоніів/с Пропускна здатність (ГБ/с) Тип шини Ширина шини (біт)
Midas3 1996 ? 2 66 66 1:1 66 66 66 0 0.242 SDR+FPM2 32+162
PCX1 1996 500 4 60 60 1:1 60 60 60 0 0.48 SDR 64
PCX2 1997 350 4 66 66 1:1 66 66 66 0 0.528 SDR 64
 • 1 Текстурні блоки : Блоки растеризації
 • 2 Midas3 є 3-чиповим (порівняно з одночиповою серією PCX) і використовує архітектуру розділеної пам'яті: 1 МБ 32-біт SDRAM (240 МБ/с пікової пропускної здатності)для текстур і 1 МБ 16-розрядної FPM DRAM для геометричних данних (і, ймовірно, для зв’язку PCI). Серія PCX має лише текстурну пам'ять.


Series2 (NEC)[ред. | ред. код]

Друге покоління PowerVR2 («PowerVR Series 2», чип з кодовою назвою «CLX2»), був присутній на ринку в консолі Dreamcast у період між 1998 та 2001 роками. В рамках внутрішньої конкуренції в Sega при розробці наступника Saturn PowerVR2 отримала ліцензію від NEC і виявилася попереду суперника, заснованого на 3dfx Voodoo 2. Під час розробки він називався «the Highlander Project»[9]. PowerVR2 був у парі з процесором Hitachi SH-4 у Dreamcast, де SH-4 обробляв геометричний рушій T&L а PowerVR2 обробляв візуалізацію.[10] PowerVR2 також працював у Sega Naomi, модернізований системній платі аркадних ігрових автоматів, аналог Dreamcast.

Тим не менш, успіх Dreamcast означав, що ПК-варіант, який продавався як Neon 250, з'явиться на ринку через рік і на той час у кращому випадку знаходився в середньому класі. Проте, Neon 250 був конкурентоспроможним з RIVA TNT2 і Voodoo3.[11] Neon 250 має слабші апаратні характеристики в порівнянні з тією частиною PowerVR2, яка використовується в Dreamcast, наприклад, зменшений вдвічі розмір тайлу, серед іншого.

 • Усі моделі виготовлені за технологією 250 нм
 • Усі моделі підтримують DirectX 6.0
 • PMX1 підтримує PowerSGL 2 і містить драйвер MiniGL, оптимізований для Quake III Arena
Модель Дата випуску Пам'ять (МіБ) Частота ядра (МГц) Частота пам'яті (МГц) Конфігурація ядра1 Швидкість заповнення Пам'ять
МОперацій/с МПікселів/с МТекселів/с МПолігоніів/с Пропускна здатність (ГБ/с) Тип шини Ширина шини (біт)
CLX2[10] 1998 8 100 100 1:1 3200 3200 2
100 3
3200 2
100 3
7 4 0.8 SDR 64
PMX1 1999 32 125 125 1:1 125 125 125 0 1 SDR 64
 • 1 Текстурні блоки : Блоки растеризації
 • 2 Коефіцієнт заповнення для непрозорих полігонів.
 • 3 Швидкість заповнення для напівпрозорих полігонів з апаратною товщиною сортування 60
 • 4 Hitachi SH-4 обчислює геометричний рушій T&L для понад 10 мільйонів трикутників за секунду. Пропускна здатність механізму рендеринга CLX2 становить 7 мільйонів трикутників на секунду.

Series3 (STMicro)[ред. | ред. код]

Kyro II

У 2001 році було випущено третє покоління PowerVR3 STG4000 KYRO, вироблене новим партнером STMicroelectronics. Архітектура була перероблена для кращої сумісності з іграми та розширена до конструкції з подвійним конвеєром для підвищення продуктивності. Оновлений STM PowerVR3 KYRO II, випущений пізніше того ж року, ймовірно, мав подовжений конвеєр для досягнення більш високої тактової частоти[12] був в змозі конкурувати з дорожчими ATI Radeon DDR та NVIDIA GeForce 2 GTS показував високі показники у графічних тестах того часу, незважаючи на скромніші характеристики та відсутність апаратної трансформації та освітлення (T&L), цей факт, Nvidia використала в конфіденційному документі, який вони розіслали рецензентам, задля популяризації GeForce 2.[13] В іграх все більшою мірою оптимізували під апаратне T&L, і тому KYRO II втратила свою перевагу у продуктивності.

Серія KYRO мала пристойний набір функцій для бюджетно-орієнтованого графічного процесора свого часу, включаючи кілька функцій, сумісних з Direct3D 8.1, таких як 8-шарове мультитекстурування (не 8-прохідне) і Environment Mapped Bump Mapping (EMBM); Також були присутні Full Scene Anti-Aliasing (FSAA) і трилінійна/анізотропна фільтрація.[14][15][16] KYRO II також міг виконувати Dot Product (Dot3) Bump Mapping з такою ж швидкістю, як GeForce 2 GTS у тестах.[17] Упущення включало апаратну T&L (додаткова функція в Direct3D 7), Cube Environment Mapping та підтримку застарілої 8-бітової палітри текстур. Хоча чип підтримував стиснення текстур S3TC/DXTC, підтримувався лише (найпоширеніший) формат DXT1.[18] Підтримка власного API PowerSGL також була припинена з цією серією.

Якість 16-розрядного виводу була чудовою в порівнянні з більшістю своїх конкурентів, завдяки відтворенню внутрішнього 32-бітного кешу тайлу і зниженню дискретизації до 16-розрядного замість прямого використання 16-бітного кадрового буфера.[19] Це могло б зіграти роль у покращенні продуктивності без втрати якості зображення, оскільки пропускна здатність пам’яті була недостатньою. Однак через свою унікальну концепцію на ринку, архітектура іноді могла виявляти недоліки, такі як відсутня геометрія в іграх, і тому драйвер мав значну кількість налаштувань сумісності, таких як вимкнення внутрішнього Z-буфера.

Друге оновлення KYRO було заплановано на 2002 рік, STG4800 KYRO II SE. Зразки цієї картки були надіслані рецензентам, але, схоже, вона не була представлена на ринку. Окрім збільшення тактової частоти, це оновлення було анонсоване разом із емуляцією програмного забезпечення «EnT&L» HW T&L, яка врешті-решт потрапила до драйверів для попередніх карт KYRO, починаючи з версії 2.0. STG5500 KYRO III, заснований на наступному поколінні PowerVR4, був завершений і включав би апаратний T&L, але був відкладений через закриття свого графічного підрозділу STMicro.

 • Усі моделі підтримують DirectX 6.0
Модель Дата випуску Техпроцес (нм) Пам'ять (МіБ) Частота ядра (МГц) Частота пам'яті (МГц) Конфігурація ядра1 Швидкість заповнення Пам'ять
МОперацій/с МПікселів/с МТекселів/с МПолігоніів/с Пропускна здатність (ГБ/с) Тип шини Ширина шини (біт)
STG4000 KYRO 2001 250 32/64 115 115 2:2 230 230 230 0 1.84 SDR 128
STG4500 KYRO II 2001 180 32/64 175 175 2:2 350 350 350 0 2.8 SDR 128
STG4800 KYRO II SE 2002 180 64 200 200 2:2 400 400 400 0 3.2 SDR 128
STG5500 KYRO III Не вийшов 130 64 250 250 4:4 1000 1000 1000 0 8 DDR 128

Series4 MBX (STMicro)[ред. | ред. код]

PowerVR досягла великих успіхів на ринку мобільної графіки з низьким енергоспоживанням за допомогою PowerVR MBX. MBX, та його наступники SGX ліцензовані сім'ю з десяти провідних виробників напівпровідників у тому числі Intel, Texas Instruments, Samsung, NEC, NXP Semiconductors Freescale, Renesas та Sunplus. Чипи використовувалися у багатьох мобільних телефонах колись високого класу, включаючи оригінальні iPhone і iPod Touch, Nokia N95, Sony Ericsson P1 і Motorola RIZR Z8. Він також використовувався в деяких КПК, таких як Dell Axim X50V і X51V з MBX Lite Intel 2700G, а також у приставках із процесором Intel CE 2110 на базі MBX Lite.

Є два варіанти: MBX та MBX Lite. Обидва мають однаковий набір функцій. MBX оптимізовано для швидкості, а MBX Lite – для низького споживання енергії. MBX може працювати в парі з FPU, Lite FPU, VGP Lite та VGP.

Модель Дата випуску Площа ядра (мм2)[a] Конфігурація ядра Швидкість заповнення (@ 200 МГц) Ширина шини (біт) API (версія)
МТрикутників/с[a] МПікселів/с[a] DirectX OpenGL
MBX Lite Лютий 2001 4@130 нм? 0/1/1/1 1.0 100 64 7.0, VS 1.1 1.1
MBX Лютий 2001 8@130 нм? 0/1/1/1 1.68 150 64 7.0, VS 1.1 1.1

PowerVR Video Cores (MVED/VXD) і Video/Display Cores (PDP)[ред. | ред. код]

PowerVR PDP серії використовується в деяких HDTV, у тому числі і Sony BRAVIA.

Series5 (SGX)[ред. | ред. код]

PowerVR's Series5 SGX з функціями апаратних піксельних, вершинних та геометричних шейдерів, що підтримують OpenGL ES 2.0 та DirectX 10.1 з Shader Model 4.1.

SGX ГПУ ядро включено в декілька популярних систем на чипі (SoC) використовуються в багатьох портативних пристроях. Apple використовує A4 (виробництво Samsung) в iPhone 4, iPad, iPod Touch та Apple TV. Texas Instruments OMAP 3 і 4 серією SoC, використовуються в Amazon's Kindle Fire HD 8.9", Barnes and Noble's Nook HD(+), BlackBerry PlayBook, Nokia N9, Nokia N900, Sony Ericsson Vivaz, Motorola Droid/Milestone, Motorola Defy, Droid Bionic, Archos 70, Palm Pre, Samsung Galaxy SL, Galaxy Nexus, Open Pandora та інших. Samsung випускала SoC Hummingbird і використовувала його у своїх пристроях Samsung Galaxy S, Galaxy Tab, Samsung Wave Samsung Wave II і Samsung Wave III. Hummingbird також є в смартфоні Meizu M9.

Intel використовує SGX 540 у своїй платформі Medfield[20], а також SGX 545 у платформі Clover Trail.

Модель Дата випуску Площа ядра (мм2)[a] Конфігурація ядра[b] Швидкість заповнення (@ 200 МГц) Ширина шини (біт) API (версія) GFLOPS(@ 200 МГц) Frequency
МТрикутників/с[a] МПікселів/с[a] OpenGL ES OpenGL Direct3D
SGX520 Липень 2005 2.6@65 нм 1/1 7 100 32-128 2.0 Н/Д Н/Д 0.8 200
SGX530 Липень 2005 7.2@65 нм 2/1 14 200 32-128 2.0 Н/Д Н/Д 1.6 200
SGX531 Жовтень 2006 ? 2/1 14 200 32-128 2.0 Н/Д Н/Д 1.6 200
SGX535 Листопад 2007 ? 2/2 14 400 32-128 2.0 2.1 9.0c 1.6 200
SGX540 Листопад 2007 ? 4/2 20 400 32-128 2.0 2.1 Н/Д 3.2 200
SGX545 Січень 2010 12.5@65 нм 4/2 40 400 32-128 2.0 3.2 10.1 3.2 200

Series5XT (SGX)[ред. | ред. код]

PowerVR Series5XT SGXMP – чипи з багатоядерним варіантами серії SGX з деякими оновленнями. Його включають у PlayStation Vita (портативний ігровий пристрій з PoweVR SGX543 MP4+). Модель PowerVR SGX543, має єдину передбачувану різницю, крім функцій, що вказують +, налаштованих для Sony – це ядра, де MP4 позначає 4 ядра (чотири ядра), тоді як MP8 позначає 8 ядер (восьмиядерні). Allwinner A31 (чотириядерний мобільний процесор) має двоядерний процесор SGX544 MP2. Apple iPad 2, iPhone 4S та iPad Mini на SoC A5 оснащені двоядерним графічним процесором SGX543MP2. iPad (3-го покоління) на SoC A5X SoC має чотириядерний процесор SGX543MP4[21]. iPhone 5, iPhone 5c на SoC A6 має три ядра SGX543MP3. iPad (4-го покоління) на SoC A6X має чотириядерний графічний процесор SGX554MP4. Exynos - варіант Samsung Galaxy S4 і Meizu MX3 використовує швидкий триядерний графічний процесор SGX544MP3 з тактовою частотою 533 МГц.

Intel використовує SGX544MP2 у своїй платформі Clover Trail.

Модель Дата випуску Кількість ядер Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[c] Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS(@ 200 МГц,на ядро)
МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) OpenGL ES OpenGL OpenCL Direct3D
SGX543 Січень 2009 1-16 5.4@32 нм 4/2 35 3.2 ? 128-256 ? 2.0 2.0? 1.1 9.0 L1 6.4
SGX544 Червень 2010 1-16 5.4@32 нм 4/2 35 3.2 ? 128-256 ? 2.0 0.0 1.1 9.0 L3 6.4
SGX554 Грудень 2010 1-16 8.7@32 нм 8/2 35 3.2 ? 128-256 ? 2.0 2.1 1.1 9.0 L3 12.8

Series5XE (SGX)[ред. | ред. код]

Представлений у 2014 році, графічний процесор PowerVR GX5300[22] заснований на архітектурі SGX і є найменшим у світі графічним ядром з підтримкою Android. надає продукти з низьким енергоспоживанням для смартфонів початкового рівня, носимих пристроїв, інтернету речей та інших вбудованих програм малого розміру, включаючи корпоративні пристрої, такі як принтери.

Series6 (Rogue)[ред. | ред. код]

Графічні процесори PowerVR Series6[23] засновані на архітектурі SGX яка еволюціювала під кодовою назвою Rogue. ST-Ericsson оголосила, що нова версія платформи Nova міститиме ГПУ наступного покоління Imagination Technologies, PowerVR Series6[24]. MediaTek анонсувала чотириядерну систему на чіпі (SoC) MT8135 (два ядра ARM Cortex-A15 і два ядра ARM Cortex-A7) для планшетів.[25] Renesas оголосила, що його R-Car H2 SoC включає G6400.[26] Allwinner Technology A80 SoC (4 Cortex-A15 і 4 Cortex-A7), яка доступна в планшеті Onda V989, оснащена графічним процесором PowerVR G6230.[27] У процесорі Apple A7 (на базі якого побудований зокрема Apple iPhone 5s, iPad Air та iPad Mini 2) використовується ГПУ PowerVR G6430 (що входить до серії Imagination PowerVR Series 6), який AnandTech вважає PowerVR G6430 у конфігурації з чотирма кластерами.[28].

Графічні процесори PowerVR Series 6 мають 2 TMU на кластер.[29]

Intel використовує PowerVR G6400 у своїй платформі Merrifield.

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS (@ 600 МГц)

FP32/FP16

МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan OpenGL ES OpenGL OpenCL Direct3D
G6100 Лютий 2013 1 ??@28 нм 1/4 16 ? 2.4 2.4 128 ? 1.1 3.1 2.x 1.2 9.0 L3 38.4 / 57.6
G6200 Січень 2012 2 ??@28 нм 2/2 32 ? 2.4 2.4 ? ? 3.2 10.0 76.8 / 76.8
G6230 Червень 2012 2 ??@28 нм 2/2 32 ? 2.4 2.4 ? ? 76.8 / 115.2
G6400 Січень 2012 4 ??@28 нм 4/2 64 ? 4.8 4.8 ? ? 153.6/153.6
G6430 Червень 2012 4 ??@28 нм 4/2 64 ? 4.8 4.8 ? ? 153.6 / 230.4
G6630 Листопад 2012 6 ??@28 нм 6/2 96 ? 7.2 7.2 ? ? 230.4 / 345.6

Series6XE (Rogue)[ред. | ред. код]

Графічні процесори PowerVR Series6XE[30] засновані на Series6 і розроблені як чипи початкового рівня, спрямовані на пристрої приблизно із такою ж швидкості заповнення порівняно з серією Series5XT. Однак вони мають оновлену підтримку API, наприклад Vulkan, OpenGL ES 3.1, OpenCL 1.2 і DirectX 9.3 (9.3 L3).[31] Rockchip і Realtek використовували графічні процесори Series6XE у своїх SoC.

Графічні процесори PowerVR Series 6XE були анонсовані 6 січня 2014 року.[31][32]

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS(@ 600 МГц)
МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan OpenGL ES OpenGL OpenCL Direct3D
G6050 Січень 2014 0.5 ??@28 нм ?/? ? ? ?? ? ? ? 1.1 3.1 3.2 1.2 9.0 L3 ?? / ??
G6060 Січень 2014 0.5 ??@28 нм ?/? ? ? ?? ? ? ? 9.0 L3 ?? / ??
G6100 (XE) Січень 2014 1 ??@28 нм ?/? ? ? ?? ? ? ? 9.0 L3 38.4
G6110 Січень 2014 1 ??@28 нм ?/? ? ? ?? ? ? ? 9.0 L3 38.4

Series6XT (Rogue)[ред. | ред. код]

Графічні процесори PowerVR Series6XT[33] спрямовані на подальше зниження енергоспоживання за рахунок площі кластера та оптимізації продуктивності, що забезпечує збільшення продуктивності до 50% порівняно з графічними процесорами Series6. Ці чипи мають оптимізацію на системному рівні PVR3C з потрійним стисненням і Ultra HD насичений колір.[34] Цей продукт став відповіддю на висококласну графіку NVIDIA Tegra K1 із архітектурою Kepler.[35]. Apple iPhone 6, iPhone 6 Plus та iPod Touch (6‑го покоління) з SoC A8 оснащені чотириядерним процесором GX6450.[36][37] Не анонсований варіант із 8 кластерами використовувався в SoC Apple A8X для моделі iPad Air 2 (випущеної в 2014 році). SoC MediaTek MT8173 і Renesas R-Car H3 використовують графічні процесори Series6XT.[38]

Графічні процесори PowerVR Series 6XT були представлені 6 січня 2014 року.[39][40]

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS(@ 450 МГц)

FP32/FP16

МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan OpenGL ES OpenGL OpenCL Direct3D
GX6240 Січень 2014 2 ??@28 нм 2/4 64/128 ? ?? ? ? ? 1.1 3.1 3.3 1.2 10.0 57.6/115.2
GX6250 Січень 2014 2 ??@28 нм 2/4 64/128 35 2.8 2.8 128 ? 57.6/115.2
GX6450 Січень 2014 4 19.1@28 нм 4/8 128/256 ? ?? ? ? ? 115.2/230.4
GX6650 Січень 2014 6 ??@28 нм 6/12 192/384 ? ?? ? ? ? 172.8/345.6
GXA6850 Не анонсований 8 38@28 нм 8/16 256/512 ? ?? ? 128 ? 230.4/460.8

Series7XE (Rogue)[ред. | ред. код]

Графічні процесори PowerVR Series 7XE були анонсовані 10 листопада 2014 року.[41] Було оголошено, що серія 7XE містила найменший графічний процесор, сумісний із Android Extension Pack. Компанії вдалося покращити енергоефективність та зменшити фізичні розміри чипів, хоча у плані архітектури вони практично не відрізняються від представників сімейства PowerVR Series6XT.

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS(@ 600 МГц)
МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan OpenGL ES OpenGL OpenCL Direct3D
GE7400 Листопад 2014 0.5 1.1 3.1 1.2 вбудований профіль 9.0 L3 19.2
GE7800 Листопад 2014 1 38.4

Series7XT (Rogue)[ред. | ред. код]

Графічні процесори PowerVR Series7XT[42] доступні в конфігураціях від двох до 16 кластерів, пропонуючи різко масштабовану продуктивність від 100 GFLOPS до 1,5 TFLOPS. GT7600 використовується в моделях Apple iPhone 6s і iPhone 6s Plus (випущених у 2015 році), а також моделі Apple iPhone SE (випущена в 2016 році) і Apple iPad моделі 2017 року відповідно. Не анонсований варіант із 12 кластерами використовувався в Apple A9X SoC для їхніх моделей iPad Pro (випущених у 2015 році).

Графічні процесори PowerVR Series 7XT були представлені 10 листопада 2014 року.[43][44]


Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS(@ 650 МГц) FP32/FP16
МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan OpenGL ES OpenGL OpenCL Direct3D
GT7200 Листопад 2014 2 2/4 64/128 1.1 3.1 3.3 (4.4 опціонально) 1.2 вбудований профіль (FP опціонально) 10.0 (11.2 опціонально) 83.2/166.4
GT7400 Листопад 2014 4 4/8 128/256 166.4/332.8
GT7600 Листопад 2014 6 6/12 192/384 249.6/499.2
GT7800 Листопад 2014 8 8/16 256/512 332.8/665.6
GTA7850 Не анонсований 12 12/24 384/768 499.2/998.4
GT7900 Листопад 2014 16 16/32 512/1024 665.6/1331.2

Series7XT (Rogue)[ред. | ред. код]

Графічні процесори PowerVR Series7XT Plus є еволюцією сімейства Series7XT і додають спеціальні функції, призначені для прискорення комп’ютерного зору на мобільних і вбудованих пристроях, включаючи нові шляхи даних INT16 і INT8, які підвищують продуктивність до 4 разів для ядер OpenVX.[45] Подальші вдосконалення спільної віртуальної пам’яті також забезпечують підтримку OpenCL 2.0. GT7600 Plus використовується в моделях Apple iPhone 7 і iPhone 7 Plus (випущених у 2016 році), а також моделі Apple iPad (випущеному в 2018 році).

Графічні процесори PowerVR Series 7XT Plus були анонсовані на Міжнародній виставці CES, у Лас-Вегасі – 6 січня 2016 року.

Series7XT Plus забезпечує до 4-кратного збільшення продуктивності для додатків бачення.

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливість API (версія) GFLOPS(@ 900 МГц)

FP32/FP16

МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan (API) OpenGL ES OpenGL OpenVX OpenCL Direct3D
GT7200 Plus Січень 2016 2 ? 2/4 64/128 4 4 1.1 3.2 3.3 (4.4 опціонально) 1.0.1 2.0 ?? 115.2/230.4
GT7400 Plus Січень 2016 4 ? 4/8 128/256 8 8 230.4/460.8
GT7600 Plus Червень 2016 6 ??@10 нм 6/12 192/384 12 12 4.4 12 345.6/691.2

Графічні процесори розроблені, щоб запропонувати покращену ефективність внутрішньої системи, покращену енергоефективність та скорочену пропускну здатність для бачення та обчислювальної фотографії в споживчих пристроях, смартфонах середнього та популярного рівня, планшетах та автомобільних системах, таких як передові системи допомоги водієві (ADAS), інформаційно-розважальні, комп'ютерного зору і передову обробка для комбінацій приладів.

Нові графічні процесори включають нові покращення набору функцій з акцентом на обчислення наступного покоління:

У 4 рази вища продуктивність для алгоритмів OpenVX/vision порівняно з попереднім поколінням завдяки покращеній цілочисельній (INT) продуктивності (2x INT16; 4x INT8) Покращення пропускної здатності та затримки за рахунок спільної віртуальної пам’яті (SVM) у OpenCL 2.0 Динамічний паралелізм для більш ефективного виконання та контролю завдяки підтримці черги пристроїв у OpenCL 2.0

Series8XE (Rogue)[ред. | ред. код]

Графічні процесори PowerVR Series8XE підтримують OpenGL ES 3.2 і Vulkan 1.x і доступні в конфігураціях 1, 2, 4 і 8 пікселів/частоту,[46] забезпечуючи новітні ігри та програми та ще більше знижуючи вартість високоякісних інтерфейсів, чутливих до вартості. пристроїв. PowerVR Series 8XE було анонсовано 22 лютого 2016 року на Mobile World Congress 2016. Є ітерація мікроархітектури Rogue і цільовий ринок графічних процесорів SoC початкового рівня.[47]. Нові графічні процесори покращують продуктивність/мм2 для найменшого силіконового сліду та профілю потужності, а також включають апаратну віртуалізацію та багатодоменну безпеку.[48] Новіша модель була випущена пізніше в січні 2017 року з новою частиною низького та високого класу.[49]

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS(@ 650 МГц)

FP32/FP16

МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan (API) OpenGL ES OpenGL OpenVX OpenCL Direct3D
GE8100 Січень 2017 0.25 USC ? ? 0.65 0.65 1.1 3.2 ? 1.1 1.2 EP 9.3 (опціонально) 10.4 / 20.8
GE8200 Лютий 2016 0.25 USC ? ? 1.3 1.3 10.4 / 20.8
GE8300 Лютий 2016 0.5 USC ? ? 0.5 2.6 2.6 20.8 / 41.6
GE8310 Лютий 2016 0.5 USC ? ? 0.5 2.6 2.6 20.8 / 41.6
GE8430 Січень 2017 2 USC ? ? 5.2 5.2 83.2 / 166.4

Series8XEP (Rogue)[ред. | ред. код]

PowerVR Series8XEP було анонсовано у січні 2017 року. Є ітерація мікроархітектури Rogue і орієнтована на ринок графічних процесорів середнього класу, на 1080p. Series8XEP залишається зосередженим на розмірі кристалу та продуктивності на одиницю

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS(@ 650 МГц)

FP32/FP16

МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan (API) OpenGL ES OpenGL OpenVX OpenCL Direct3D
GE8320 Січень 2017 1 USC ? ? 2.6 2.6 1.1 3.2 ? 1.1 1.2 EP ? 41.6 / 83.2
GE8325 Січень 2017 1 USC ? ? 2.6 2.6 41.6 / 83.2
GE8340 Січень 2017 2 USC ? ? 2.6 2.6 83.2 / 166.4

Series8XT (Furian)[ред. | ред. код]

Furian, анонсований 8 березня 2017 року, є першою новою архітектурою PowerVR після того, як Rogue був представлений п’ятьма роками раніше.[50][51][52]

PowerVR Series 8XT було анонсовано 8 березня 2017 року. Це перший графічний процесор серії, заснований на новій архітектурі Furian. За даними Imagination, GFLOPS/мм2 покращено на 35%, а швидкість заповнення/мм2 покращено на 80% порівняно з серією 7XT Plus на тому ж вузлі. Конкретні проєкти не оголошуються станом на березень 2017 року. Series8XT має 32-широкий конвеєрний кластер.

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS

FP32/FP16 per clock

МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan (API) OpenGL ES OpenGL OpenVX OpenCL Direct3D
GT8525 Березень 2017 2 2/? 64 8 8 1.1 3.2+ ? 1.1 2.0 ? 192/96
GT8540[53] Січень 2018 4 4/? 128 16 16 3.2 ? 1.1 2.0 ? 384/192

Series9XE (Rogue)[ред. | ред. код]

Анонсований у вересні 2017 року, сімейство графічних процесорів Series9XE економить до 25% пропускної спроможності в порівнянні з графічними процесорами попереднього покоління.[54] Сімейство Series9XE призначене для приставок (STB), цифрових телевізорів (DTV) і недорогих смартфонів. Примітка. Дані в таблиці наведено для кластера.[55]

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS
МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan (API) OpenGL ES OpenGL OpenVX OpenCL Direct3D
GE9000 Вересень 2017 0.25 16/1 0.65 @650 МГц 0.65 @650 МГц 1.1 3.2 1 1.2 EP 10.4 @650 МГц
GE9100 Вересень 2017 0.25 16/2 1.3 @650 МГц 1.3 @650 МГц 10.4 @650 МГц
GE9115 Січень 2018 0.5 32/2 1.3 @650 МГц 1.3 @650 МГц 20.8 @650 МГц
GE9210 Вересень 2017 0.5 32/4 2.6 @650 МГц 2.6 @650 МГц 20.8 @650 МГц
GE9215 Січень 2018 0.5 32/4 2.6 @650 МГц 2.6 @650 МГц 20.8 @650 МГц
GE9420 Вересень 2017

Series9XM (Rogue)[ред. | ред. код]

Сімейство графічних процесорів Series9XM досягає до 50% кращої продуктивності, ніж попереднє покоління 8XEP. [56] Сімейство Series9XM націлено на SoC для смартфонів середнього класу.

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS
МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan (API) OpenGL ES OpenGL OpenVX OpenCL Direct3D
GM9220 Вересень 2017 1 64/4 2.6 @650 МГц 2.6 @650 МГц 1.1 3.2 1 1.2 EP 41.6 @650 МГц
Вересень 2017 2 128/4 2.6 @650 МГц 2.6 @650 МГц 83.2 @650 МГц

Series9XEP (Rogue)[ред. | ред. код]

Сімейство графічних процесорів Series9XEP було анонсовано 4 грудня 2018 року.[57] Сімейство Series9XEP підтримує стиснення зображень PVRIC4. [58] Сімейство Series9XEP націлено на приставки (STB), цифрові телевізори (DTV) і SoC для смартфонів низького класу.

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS
МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan (API) OpenGL ES OpenGL OpenVX OpenCL Direct3D
GE9608 Грудень 2018 0.5 32/? ? ? 1.1 3.2 1 1.2 EP 20.8 @650 МГц
GE9610 Грудень 2018 0.5 32/?
GE9710 Грудень 2018 0.5 32/?
GE9920 Грудень 2018 1 64/? 41.6 @650 МГц

Series9XMP (Rogue)[ред. | ред. код]

Сімейство графічних процесорів Series9XMP було анонсовано 4 грудня 2018 року.[57] Сімейство Series9XMP підтримує стиснення зображень PVRIC4.[58]Сімейство Series9XMP націлена на SoC для смартфонів середнього класу.

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS
МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan (API) OpenGL ES OpenGL OpenVX OpenCL Direct3D
GM9740 Грудень 2018 2 128/? ? ? 1.1 3.2 1 1.2 EP 83.2 @650 МГц

Series9XTP (Furian)[ред. | ред. код]

Сімейство графічних процесорів Series9XTP було анонсовано 4 грудня 2018 року.[57] Сімейство Series9XTP підтримує стиснення зображень PVRIC4.[58] Сімейство Series9XTP націлено на високоякісні SoC для смартфонів. Series9XTP має 40-широкого конвеєрного кластеру.

IMG A-Series (Albiorix)[ред. | ред. код]

Графічні процесори A-серії забезпечують до 250% кращу продуктивность, ніж попередні серії 9. Ці графічні процесори більше не називаються PowerVR, вони називаються IMG.[59] 2 січня 2020 року компанія Imagination Technologies підписала нову «багаторічну угоду про оренду» з Apple для інтеграції в майбутні пристрої iOS.[60] Відновлення партнерства між двома компаніями відбувається після закінчення терміну дії ліцензій Apple на IP-телефонію Imagination graphics в кінці 2019 року.[61]

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS (FP32)

@1 ГГц

МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan (API) OpenGL ES OpenGL OpenVX OpenCL Direct3D
IMG AXE-1-16[62] Грудень 2019 ? ? ? 1 1.1 3.x ? ? 1.2 EP ? 16
IMG AXE-2-16[63] ? 2 16
IMG AXM-8-256[64] ? ? 8 2.0 EP 256
IMG AXT-16-512[65] 2 16 512
IMG AXT-32-1024[66] 4 32 1024
IMG AXT-48-1536[67] 6 48 1536
IMG AXT-64-2048[68] 8 64 2048

IMG B-Series[ред. | ред. код]

Графічні процесори B-серії пропонують на 25% менший простір для кристалів і на 30% меншу потужність, ніж у попередньої A-серії.

Модель Дата випуску Кластери Площа ядра (мм2) Конфігурація ядра[d] Доріжки SIMD Швидкість заповнення Ширина шини
(біт)
HSA-особливості API (версія) GFLOPS (FP32)

@1 ГГц

МПолігонів/с (ГП/с) (ГТ/с) Vulkan (API) OpenGL ES OpenCL
IMG BXE-1-16 Жовтень 2020 1.2 3.x 3.0
IMG BXE-2-32
IMG BXE-4-32
IMG BXE-4-32 MC2
IMG BXE-4-32 MC3
IMG BXE-4-32 MC4
IMG BXM-4-64 MC1
IMG BXM-4-64 MC2
IMG BXM-4-64 MC3
IMG BXM-4-64 MC4
IMG BXM-8-256
IMG BXS-1-16
IMG BXS-2-32
IMG BXS-2-32 MC2
IMG BXS-4-32 MC1
IMG BXS-4-32 MC2
IMG BXS-4-32 MC3
IMG BXS-4-32 MC4
IMG BXS-4-64 MC1
IMG BXS-4-64 MC2
IMG BXS-4-64 MC3
IMG BXS-4-64 MC4
IMG BXS-8-256
IMG BXS-16-512
IMG BXS-32-1024 MC1
IMG BXS-32-1024 MC2
IMG BXS-32-1024 MC3
IMG BXS-32-1024 MC4
IMG BXT-16-512
IMG BXT-32-1024 MC1
IMG BXT-32-1024 MC2
IMG BXT-32-1024 MC3
IMG BXT-32-1024 MC4

IMG C-Series (Photon)[ред. | ред. код]

4 листопада 2021 року компанія Imagination Technologies оголосила про нову архітектуру ГПУ C-серію.[69]

Нотатки

 1. а б в г д е Офіційні дані Imgtec
 2. USSE (Універсальний масштабований шейдерний рушій) лінії/TMU
 3. USSE2 (Універсальний масштабований шейдерний рушій 2) лінії/TMU
 4. а б в г д е ж и к л м н п р с USC (Уніфікований шейдерний кластер) лінії/TMU на кластер
 • Усі моделі підтримують відкладений рендеринг на основі тайлів (TBDR)

PowerVR Vision & AI[ред. | ред. код]

Series2NX[ред. | ред. код]

Сімейство прискорювачів нейронних мереж (NNA) Series2NX було анонсовано 21 вересня 2017 року.[70]

Параметри ядра Series2NX:

Модель Дата випуску Рушії 8-бітний TOPS 16-бітний TOPS 8-бітний MAC 16-бітний MAC API
AX2145[71] Вересень 2017 ? 1 0.5 512/clk 256/clk IMG DNN

Android NN

AX2185[72] 8 4.1 2.0 2048/clk 1024/clk

Series3NX[ред. | ред. код]

Сімейство прискорювачів нейронних мереж (NNA) Series3NX було анонсовано 4 грудня 2018 року.[73]

Параметри ядра Series3NX:

Модель Дата випуску Рушії 8-бітний TOPS 16-бітний TOPS 8-бітний MAC 16-бітний MAC API
AX3125[74] Грудень 2018 ? 0.6 ? 256/clk 64/clk IMG DNN

Android NN

AX3145[75] ? 1.2 ? 512/clk 128/clk
AX3365[76] ? 2.0 ? 1024/clk 256/clk
AX3385[77] ? 4.0 ? 2048/clk 512/clk
AX3595[78] ? 10.0 ? 4096/clk 1024/clk

Багатоядерні варіанти Series3NX

Модель Дата випуску Рушії 8-бітний TOPS 16-бітний TOPS 8-бітний MAC 16-бітний MAC API
UH2X40 Грудень 2018 2 20.0 ? 8192/clk 2048/clk IMG DNN

Android NN

UH4X40 4 40.0 ? 16384/clk 4096/clk
UH8X40 8 80.0 ? 32768/clk 8192/clk
UH16X40 16 160.0 ? 65536/clk 16384/clk

Series3NX-F[ред. | ред. код]

Поряд з сімейством Series3NX було анонсовано ще одно сімейство прискорювачів нейронних мереж (NNA) Series3NX-F. Сімейство Series3NX-F поєднує Series 3NX з підтримкою GPGPU (NNPU) і локальною оперативною пам'яттю. Це дозволяє підтримувати програмованість і рухому кому.[73]

Реалізація[ред. | ред. код]

Варіанти PowerVR ГПУ можна знайти в наступній таблиці систем на чипах (SoC). Реалізації прискорювачів PowerVR у продуктах наведено тут.

Вендор Дата Назва SoC Чип PowerVR Частота GFLOPS (FP16)
Texas Instruments OMAP 3420 SGX530 ? ?
OMAP 3430 ? ?
OMAP 3440 ? ?
OMAP 3450 ? ?
OMAP 3515 ? ?
OMAP 3517 ? ?
OMAP 3530 110 МГц 0.88
OMAP 3620 ? ?
OMAP 3621 ? ?
OMAP 3630 ? ?
OMAP 3640 ? ?
Sitara AM335x[79] 200 МГц 1.6
Sitara AM3715 ? ?
Sitara AM3891 ? ?
DaVinci DM3730 ? ?
Texas Instruments Integra C6A8168 SGX530 ? ?
NEC EMMA Mobile/EV2 SGX530 ? ?
Renesas SH-Mobile G3 SGX530 ? ?
SH-Navi3 (SH7776) ? ?
Sigma Designs SMP8656 SGX530 ? ?
SMP8910 ? ?
Texas Instruments DM3730 SGX530 200 МГц 1.6
MediaTek MT6513 SGX531 281 МГц 2.25
2010 MT6573
2012 MT6575M
Trident PNX8481 SGX531 ? ?
PNX8491 ? ?
HiDTV PRO-SX5 ? ?
MediaTek MT6515 SGX531 522 МГц 4.2
2011 MT6575
MT6517
MT6517T
2012 MT6577
MT6577T
MT8317
MT8317T
MT8377
NEC NaviEngine EC-4260 SGX535 ? ?
NaviEngine EC-4270
Intel CE 3100 (Canmore) SGX535 ? ?
SCH US15/W/L (Poulsbo) ? ?
CE4100 (Sodaville) ? ?
CE4110 (Sodaville) 200 МГц 1.6
CE4130 (Sodaville)
CE4150 (Sodaville) 400 МГц 3.2
CE4170 (Sodaville)
CE4200 (Groveland)
Samsung APL0298C05 SGX535 ? ?
Apple 3 квітня 2010 Apple A4 (iPhone 4) SGX535 200 МГц 1.6
Apple A4 (iPad) 250 МГц 2.0
Ambarella iOne SGX540 ? ?
Renesas SH-Mobile G4 SGX540 ? ?
SH-Mobile APE4 (R8A73720) ? ?
R-Car E2 (R8A7794) ? ?
Ingenic Semiconductor JZ4780 SGX540 ? ?
Samsung 2010 Exynos 3110 SGX540 200 МГц 3.2
2010 S5PC110
S5PC111
S5PV210 ? ?
Texas Instruments Q1 2011 OMAP 4430 SGX540 307 МГц 4.9
OMAP 4460 384 МГц 6.1
Intel Q1 2013 Atom Z2420 SGX540 400 МГц 6.4
Actions Semiconductor ATM7021 SGX540 500 МГц 8.0
ATM7021A
ATM7029B
Rockchip RK3168 SGX540 600 МГц 9.6
Apple 13 листопада 2014 Apple S1 (Apple Watch) SGX543 ? ?
11 березня 2011 Apple A5 (iPhone 4S, iPod Touch (5‑го покоління)) SGX543 MP2 200 МГц 12.8
Березень 2012 Apple A5 (iPad 2, iPad Mini) 250 МГц 16.0
MediaTek MT5327 SGX543 MP2 400 МГц 25.6
Renesas R-Car H1 (R8A77790) SGX543 MP2 ? ?
Apple 12 вересня 2012 Apple A6 (iPhone 5, iPhone 5C) SGX543 MP3 250 МГц 24.0
7 березня 2012 Apple A5X (iPad (3-го покоління)) SGX543 MP4 32.0
Sony CXD53155GG (PS Vita) SGX543 MP4+ 41-222 МГц 5.248-28.416
ST-Ericsson Nova A9540 SGX544 ? ?
NovaThor L9540 ? ?
NovaThor L8540 500 МГц 16
NovaThor L8580 600 МГц 19.2
MediaTek Липень 2013 MT6589M SGX544 156 МГц 5
MT8117
MT8121
Березень 2013 MT6589 286 МГц 9.2
MT8389
MT8125 300 МГц 9.6
Липень 2013 MT6589T 357 МГц 11.4
Texas Instruments Q2 2012 OMAP 4470 SGX544 384 МГц 13.8
Broadcom Broadcom M320 SGX544 ? ?
Broadcom M340
Actions Semiconductor ATM7039 SGX544 450 МГц 16.2
Allwinner Allwinner A31 SGX544 MP2 300 МГц 19.2
Allwinner A31S
Intel Q2 2013 Atom Z2520 SGX544 MP2 300 МГц 21.6
Atom Z2560 400 МГц 25.6
Atom Z2580 533 МГц 34.1
Texas Instruments Q2 2013 OMAP 5430 SGX544 MP2 533 МГц 34.1
OMAP 5432
Q4 2018 Sitara AM6528
Sitara AM6548
SGX544
Allwinner Allwinner A83T SGX544 MP2 700 МГц 44.8
Allwinner H8
Samsung Q2 2013 Exynos 5410 SGX544 MP3 533 МГц 51.1
Intel Atom Z2460 SGX545 533 МГц 8.5
Atom Z2760
Atom CE5310 ? ?
Atom CE5315 ? ?
Atom CE5318 ? ?
Atom CE5320 ? ?
Atom CE5328 ? ?
Atom CE5335 ? ?
Atom CE5338 ? ?
Atom CE5343 ? ?
Atom CE5348 ? ?
Apple 23 жовтня 2012 Apple A6X (iPad (4-го покоління)) SGX554 MP4 300 МГц 76.8
Apple Вересень 2016 Apple S1P (Apple Watch Series 1), Apple S2 (Apple Watch Series 2) Series6 (G6050?) ? ?
Rockchip RK3368 G6110 600 МГц 38.4
MediaTek Q1 2014 MT6595M G6200 (2 кластера) 450 МГц 57.6
MT8135
Q4 2014 Helio X10 (MT6795M) 550 МГц 70.4
Helio X10 (MT6795T)
Q1 2014 MT6595 600 МГц 76.8
MT6795 700 МГц 89.5
LG Q1 2012 LG H13 G6200 (2 кластера) 600 МГц 76.8
Allwinner Allwinner A80 G6230 (2 кластера) 533 МГц 68.0
Allwinner A80T
Actions Semiconductor ATM9009 G6230 (2 кластера) 600 МГц 76.8
MediaTek Q1 2015 MT8173 GX6250 (2 кластера) 700 МГц 89.6
Q1 2016 MT8176 600 МГц 76.8
Intel Q1 2014 Atom Z3460 G6400 (4 кластера) 533 МГц 136.4
Atom Z3480
Renesas R-Car H2 (R8A7790x) G6400 (4 кластера) 600 МГц 153.6
R-Car H3 (R8A7795) GX6650 (6 кластерів) 230.4
Apple 10 вересня 2013 Apple A7 (iPhone 5S, iPad Air, iPad Mini 2, iPad Mini 3) G6430 (4 кластера) 450 МГц 115.2
Intel Q2 2014 Atom Z3530 G6430 (4 кластера) 457 МГц 117
Atom Z3560 533 МГц 136.4
Q3 2014 Atom Z3570
Q2 2014 Atom Z3580
Apple 9 вересня 2014 Apple A8 (iPhone 6 / 6 Plus, iPad Mini 4, Apple TV HD, iPod Touch (6‑го покоління)) GX6450 (4 кластера) 533 МГц 136.4
16 жовтня 2014 Apple A8X (iPad Air 2) GX6850 (8 кластерів) 272.9
9 вересня 2015 Apple A9 (iPhone 6S / 6S Plus, iPhone SE, iPad (5‑го покоління)) Series7XT GT7600 (6 кластерів) 600 МГц 230.4
Apple A9X (iPad Pro (9.7-дюйма), iPad Pro (12.9-дюйма)) Series7XT GT7800 (12 кластерів) >652 МГц >500[80]
September 7, 2016 Apple A10 Fusion (iPhone 7 / 7 Plus & iPad (6‑го покоління)) Series7XT GT7600 Plus (6 кластерів) 900 МГц 345.6
Spreadtrum 2017 SC9861G-IA Series7XT GT7200
MediaTek Q1 2017 Helio X30 (MT6799) Series7XT GT7400 Plus (4 кластера) 800 МГц 204.8
Apple 5 червня 2017 Apple A10X (iPad Pro (10.5-дюйма), iPad Pro (12.9-дюйма) (2‑го покоління), Apple TV 4K) Series7XT GT7600 Plus (12 кластерів) >912 МГц >700[81]
Socionext 2017 SC1810 Series8XE
Synaptics 2017 Videosmart VS-550 (Berlin BG5CT) Series8XE GE8310
Mediatek 2017 MT6739 Series8XE GE8100
MT8167 Series8XE GE8300
2018 Helio A20 (MT6761D)
Helio P22 (MT6762) Series8XE GE8320
Helio A22 (MT6762M)
Helio P35 (MT6765)
2019 MT6731 Series8XE GE8100
2020 Helio A25 Series8XE GE8320
Helio G25
Helio G35
Texas Instruments 2020 TDA4VM Series8 GE8430
Renesas 2017 R-Car D3 (R8A77995) Series8XE GE8300
Unisoc (Spreadtrum) 2018 SC9863A Series8XE GE8322
Q1 2019 Tiger T310 Series8XE GE8300
Q3 2019 Tiger T710 Series9XM GM9446
Q1 2020 Tiger T7510
Mediatek 2018 Helio P90 Series9XM GM9446
Q1 2020 Helio P95
Synaptics Q1 2020 Videosmart VS680 Series9XE GE9920
Semidrive Q2 2020 X9, G9, V9 Series9XM

Див. Також[ред. | ред. код]

Чипсети (SoC):

Графічні процесори (ГПУ):

Джерела[ред. | ред. код]

 1. Smith, Ryan. Hidden Secrets: Investigation Shows That NVIDIA GPUs Implement Tile Based Rasterization for Greater Efficiency. www.anandtech.com. Архів оригіналу за 21 квітня 2022. Процитовано 21 квітня 2022. 
 2. Texas Instruments announces multi-core, 1.8GHz OMAP4470 ARM processor for Windows 8 [Архівовано 15 квітня 2019 у Wayback Machine.], By Amar Toor, 2 червня 2011, Engadget
 3. PowerVR - embedded graphics processors powering iconic products. Imagination. Архів оригіналу за 26 листопада 2021. Процитовано 21 квітня 2022. 
 4. Compaq Selects PowerVR 3D Graphics Architecture for Next- Generation, High-Performance Presarios Home PCs. Imagination Technologies Limited. Процитовано 24 квітня 2013. 
 5. VideoLogic Targets PC OEMs with PowerVR 3D Accelerator Card. Imagination Technologies Limited. 
 6. VideoLogic Launches PowerVR-Based 3D Graphics Card Apocalypse 3D. Imagination Technologies Limited. Архів оригіналу за 5 травня 2018. Процитовано 24 квітня 2013. 
 7. Back to the start: PowerVR 25. 23 серпня 2017. Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 21 квітня 2022. 
 8. Matrox Graphics Inc. Selects PowerVR for new 3D Accelerator Add-In Card Range. Imagination Technologies Limited. Архів оригіналу за 9 вересня 2016. Процитовано 21 квітня 2022. 
 9. Power VR Prepares Highlander. Next Generation (34) (Imagine Media). October 1997: 20. 
 10. а б Помилка Lua у Модуль:Citation/CS1 у рядку 1385: attempt to concatenate global 'arch_text' (a nil value).
 11. ">Sharky Extreme. sharkyextreme.com. 11 жовтня 2000. Архів оригіналу за 11 жовтня 2000. Процитовано 18 січня 2021. 
 12. Witheiler, Matthew. STMicroelectronics Kyro II 64MB. www.anandtech.com. Архів оригіналу за 21 квітня 2022. Процитовано 21 квітня 2022. 
 13. Whay you should know. dumpster.hardwaretidende.dk. 2001. Архів оригіналу за 25 лютого 2021. Процитовано 18 січня 2021. 
 14. Imagination Technologies' PowerVR™ in STMicroelectronics' KYRO™ PC Graphics Accelerator Unveiled. Imagination. 
 15. STMicrolectronics announces next generation KYRO II ™ 3D Graphics Accelerator. Imagination. Архів оригіналу за 22 січня 2021. Процитовано 21 квітня 2022. 
 16. PowerVR Technologies Debuts KYRO II SE™ Graphics Processor at CeBIT 2002. Imagination. Архів оригіналу за 22 січня 2021. Процитовано 21 квітня 2022. 
 17. Ace's Hardware. 2 лютого 2002. Архів оригіналу за 2 лютого 2002. 
 18. Beyond3D - Imagination Technologies Videologic Vivid! 32MB KYRO. www.beyond3d.com. Архів оригіналу за 5 травня 2022. Процитовано 21 квітня 2022. 
 19. Data. www.vogons.org. Архів оригіналу за 25 липня 2021. Процитовано 18 січня 2021. 
 20. Shimpi, Anand Lal. Intel's Medfield & Atom Z2460 Arrive for Smartphones: It's Finally Here. AnandTech. Архів оригіналу за 21 квітня 2022. Процитовано 18 січня 2021. 
 21. Apple iPad 2 GPU Performance Explored: PowerVR SGX543MP2 Benchmarked [Архівовано 18 березня 2011 у Wayback Machine.], by Anand Lal Shimpi, 2011/03/12, Anandtech
 22. PowerVR Series5XE GX5300 GPU - Imagination Technologies. Imagination Technologies (en-GB). Архів оригіналу за 15 липня 2017. Процитовано 22 червня 2016. 
 23. PowerVR Series6 - Imagination Technologies. Imagination Technologies (en-GB). Архів оригіналу за 15 липня 2017. Процитовано 22 червня 2016. 
 24. Imagination partners drive mobile and embedded graphics to new level. 15 лютого 2011. Архів оригіналу за 18 січня 2013. Процитовано 3 березня 2011. , Imagination Technologies Ltd.
 25. MediaTek Introduces Industry Leading Tablet SoC, MT8135. Архів оригіналу за 1 серпня 2013. , MediaTek Inc.
 26. R-Car H2. Архів оригіналу за 27 березня 2014. Процитовано 21 квітня 2022. , Renesas Electronics Corporation Ltd
 27. Aufranc, Jean-Luc (1 липня 2014). Pictures and Specs for CubieBoard 8 Development Board Powered by AllWinner A80 SoC. Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 21 квітня 2022. 
 28. Lal Shimpi, Anand (17 вересня 2013). The iPhone 5s Review: GPU Architecture. AnandTech. Архів оригіналу за 21 вересня 2013. Процитовано 18 вересня 2013. 
 29. Shimpi, Anand Lal. The iPhone 5s Review. www.anandtech.com. Архів оригіналу за 29 червня 2020. Процитовано 21 квітня 2022. 
 30. PowerVR Series6XE GPU Family - Imagination Technologies. Imagination Technologies (en-GB). Архів оригіналу за 28 травня 2016. Процитовано 22 червня 2016. 
 31. а б Imagination Technologies Announces Entry-Level PowerVR Series6XE GPU Family [Архівовано 1 березня 2021 у Wayback Machine.], January 6, 2014, AnandTech
 32. Imagination drives highly-advanced PowerVR Series6 architecture into all key entry-level mobile and consumer segments [Архівовано 3 квітня 2014 у Wayback Machine.], January 6, 2014, Imagination
 33. PowerVR Series6XT GPU Family - Imagination Technologies. Imagination Technologies (en-GB). Архів оригіналу за 16 липня 2017. Процитовано 22 червня 2016. 
 34. Imagination Technologies Announces PowerVR Series6XT Architecture [Архівовано 21 квітня 2022 у Wayback Machine.], January 6, 2014, Imagination
 35. Imagination Technologies представила графику нового поколения [Архівовано 2 березня 2021 у Wayback Machine.]. // 3DNews
 36. Inside the iPhone 6 and iPhone 6 Plus. Chipworks. 19 вересня 2014. Архів оригіналу за 3 травня 2015. Процитовано 24 вересня 2014. 
 37. Smith, Ryan (23 вересня 2014). Chipworks Disassembles Apple's A8 SoC: GX6450, 4MB L3 Cache & More. AnandTech. Архів оригіналу за 23 вересня 2014. Процитовано 24 вересня 2014. 
 38. New devices using PowerVR Series6XT GPUs: MediaTek MT8173 and Renesas R-Car H3 - Imagination Technologies. Imagination Technologies (en-GB). 10 грудня 2015. Процитовано 22 червня 2016. 
 39. Imagination's new generation PowerVR Series6XT architecture delivers up to 50% higher performance and advanced power management. Imagination Technologies. 6 січня 2014. Архів оригіналу за 11 квітня 2014. Процитовано 21 квітня 2022. 
 40. Smith, Ryan (6 січня 2014). Imagination Technologies Announces PowerVR Series6XT Architecture. AnandTech. Архів оригіналу за 21 квітня 2022. Процитовано 21 квітня 2022. 
 41. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою 7XE-Announce не вказано текст
 42. PowerVR Series7XT GPU Family - Imagination Technologies. Imagination Technologies (en-GB). Архів оригіналу за 19 серпня 2017. Процитовано 22 червня 2016. 
 43. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою 7XT-Announce не вказано текст
 44. Discover all the latest news from our official blog. Imagination. Архів оригіналу за 25 лютого 2021. Процитовано 21 квітня 2022. 
 45. PowerVR Series7XT Plus GPUs: where advanced graphics meets computer vision - Imagination Technologies. Imagination Technologies (en-GB). 6 січня 2016. Процитовано 22 червня 2016. 
 46. PowerVR Series8XE GPU Family. Архів оригіналу за 26 серпня 2018. Процитовано 26 серпня 2018. 
 47. Imagination рассказывает о возможностях графических чипов PowerVR 8XE (рос.). OSZone. 13 квітня 2016. Архів оригіналу за 17 липня 2019. Процитовано 13 квітня 2016. 
 48. Latest Imagination PowerVR® Series8XE GPUs set new standard for performance, power and area in cost-sensitive markets. Imagination. Архів оригіналу за 10 травня 2021. Процитовано 21 квітня 2022. 
 49. Smith, Ryan (17 січня 2017). Imagination Announces PowerVR Series8XE Plus & New Series8XE Designs for Midrange Market. Anandtech. Архів оригіналу за 18 січня 2017. Процитовано 17 січня 2017. 
 50. Imagination's new PowerVR Furian GPU architecture will deliver captivating and engaging visual and vision experiences - Imagination Technologies. Imagination Technologies (en-GB). Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 8 березня 2017. 
 51. PowerVR Furian Architecture - Imagination Technologies. Imagination Technologies (en-GB). Архів оригіналу за 9 березня 2017. Процитовано 8 березня 2017. 
 52. Smith, Ryan. Imagination Announces PowerVR Furian GPU Architecture: The Next Generation of PowerVR. Архів оригіналу за 5 травня 2022. Процитовано 8 березня 2017. 
 53. Fiveash, Kelly (4 травня 2017). Imagination Technologies Can't Resolve Apple IP Spat, Opens Formal Dispute. Arstechnica. Архів оригіналу за 3 грудня 2017. Процитовано 8 січня 2018. «Starting in 2019, Apple will no longer use firm's designs.» 
 54. PowerVR Series9XE GPU Family. Архів оригіналу за 1 жовтня 2017. Процитовано 22 квітня 2022. 
 55. Making the best even better: PowerVR Series9XE and 9XM – the ultimate GPUs for today's embedded platforms. 9 січня 2018. Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 22 квітня 2022. 
 56. PowerVR Series9XM GPU Family. Архів оригіналу за 1 жовтня 2017. Процитовано 22 квітня 2022. 
 57. а б в PowerVR 9XEP, 9XMP, and 9XTP GPUs Launched. PC Perspective (амер.). 4 грудня 2018. Архів оригіналу за 17 травня 2021. Процитовано 30 травня 2019. 
 58. а б в Introducing PVRIC4 – taking image compression to the next level. Imagination (en-GB). 31 жовтня 2018. Архів оригіналу за 9 березня 2021. Процитовано 30 травня 2019. 
 59. IMG A-Series GPU. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 25 лютого 2021. Процитовано 4 січня 2020. 
 60. Frumusanu, Andrei. Imagination Announces A-Series GPU Architecture: "Most Important Launch in 15 Years". www.anandtech.com. Архів оригіналу за 22 квітня 2022. Процитовано 4 січня 2020. 
 61. Worrel, Jon. Apple to drop Imagination Technologies licenses by 2019. fudzilla.com (en-gb). Архів оригіналу за 21 квітня 2022. Процитовано 4 січня 2020. 
 62. IMG AXE-1-16 GPU. Imagination Technologies Limited. 2019. Архів оригіналу за 4 січня 2020. Процитовано 3 січня 2020. 
 63. Find out about the PowerVR IMG AXE-2-16 embedded GPU IP Core. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 4 січня 2020. 
 64. Find out about the PowerVR IMG AXM-8-256 embedded GPU IP Core. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 7 березня 2021. Процитовано 4 січня 2020. 
 65. Find out about the PowerVR IMG AXT-16-512 embedded GPU IP Core. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 4 січня 2020. 
 66. Find out about the PowerVR IMG AXT-32-1024 embedded GPU IP Core. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 4 січня 2020. 
 67. Find out about the PowerVR IMG AXT-48-1536 embedded GPU IP Core. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 18 вересня 2020. Процитовано 4 січня 2020. 
 68. Find out about the PowerVR IMG AXT-64-2048 embedded GPU IP Core. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 18 вересня 2020. Процитовано 4 січня 2020. 
 69. company blog post. 4 листопада 2021. Архів оригіналу за 20 квітня 2022. Процитовано 22 квітня 2022. 
 70. Imagination reveals PowerVR Neural Network Accelerator (NNA) with 2x the performance and half the bandwidth of nearest competitor. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 25 лютого 2021. Процитовано 30 травня 2019. 
 71. PowerVR AX2145 Neural Network Accelerator (NNA) IP Core. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 30 травня 2019. 
 72. PowerVR AX2185 Neural Network Accelerator (NNA) IP Core. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 30 травня 2019. 
 73. а б Oh, Nate. Imagination Goes Further Down the AI Rabbit Hole, Unveils PowerVR Series3NX Neural Network Accelerator. www.anandtech.com. Архів оригіналу за 22 квітня 2022. Процитовано 30 травня 2019. 
 74. PowerVR AX3125. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 30 травня 2019. 
 75. PowerVR AX3145. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 30 травня 2019. 
 76. PowerVR AX3365. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 7 березня 2021. Процитовано 30 травня 2019. 
 77. PowerVR AX3385. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 30 травня 2019. 
 78. PowerVR AX3595. Imagination (en-GB). Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 30 травня 2019. 
 79. http://www.ti.com/product/am3358 [Архівовано 18 серпня 2018 у Wayback Machine.][голе посилання]
 80. Apple (23 березня 2016). Apple - March Event 2016. Архів оригіналу за 12 грудня 2021. Процитовано 29 вересня 2017. 
 81. Humrick, Ryan Smith, Matt. 40% Graphics Performance A9X. check references 44. Архів оригіналу за 1 липня 2018. Процитовано 29 вересня 2017. 

Посилання[ред. | ред. код]

Офіційний сайт