Print Screen

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Print Screen (скорочено — PrtScr або Print Scrn) — клавіша на комп'ютерних клавіатурах, зазвичай розташована в секції з клавішами Break і Scroll Lock. Print Screen знаходиться на одній кнопці з SysRq. У базових операційних системах більш ранніх версій при натисканні Print Screen на стандартний порт принтера (зазвичай LPT1) передавалася точна копія поточного стану текстового екрана в ASCII кодах і, як правило, незалежно від того, що в цей момент було на екрані, воно роздруковувалось.

Використання Print Screen сьогодні[ред. | ред. код]

Розташування клавіші Print Screen на клавіатурі IBM PC (Windows, розкладка США)

Більшість сучасних операційних систем, що використовують графічний інтерфейс, при натисканні клавіші Print Screen копіюють зображення поточного стану екрану в буфер обміну. Отримане таким чином зображення екрану називається скриншотом.

Після створення скриншоту, його можна вставити в будь-яку програму, здатну працювати з зображеннями, наприклад MS Paint. Потім, можна роздрукувати його так як є або ж зберегти і провести обробку в цій або іншій програмі. Якщо скриншот було зроблено в повноекранному текстовому режимі, в буфер обміну вміщується текст, який потім можна вставити в текстовому редакторі.

У деяких GUI ОС Linux при натисканні на клавішу PrtScr відкривається діалог збереження скриншоту з різними параметрами.

Див. також[ред. | ред. код]