privat:mobile

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
"privat:mobile"
Тип віртуальний оператор мобільного зв'язку
Галузь телекомунікації
Засновано 1 лютого 2005
Закриття (ліквідація) березень 2007
Штаб-квартира Дніпро
Послуги мобільний зв'язок стандарту GSM-900
privatmobile.com.ua
вебсайт: [зачинено з 2007-го року]

privat: mobile — український віртуальний оператор мобільного зв'язку. Оператор належав «ПриватБанку» і працював на обладнанні оператора «Українські радіосистеми».

Історія[ред. | ред. код]

До викуплення «ВимпелКомом» «Українських радіосистем» цей оператор зв'язку та «ПриватБанк» були спорідненними компаніями.

У лютому 2005 ріку віртуальний оператор почав надавати послуги зв'язку, які планувалось надавати тільки для клієнтів самого банку.

Наприкінці 2005 року компанію «Українські радіосистеми» було продано російській компанії «ВимпелКом».

В червні 2006 року privat: mobile закінчив підключення нових абонентів, в лютому 2007 року «Українські радіосистеми» і «ПриватБанк» призупинили договір про надання технічної бази для віртуального оператора.

В березні 2007 р. абоненти privat: mobile були переведені на обслуговування компанією «ВимпелКом» під брендом Beeline.ua зі збереженням номера.

За весь час роботи оператор підключив 31 000 абонентів (сім-карт).[1]

«Приватбанк» відмовився від планів відновлення у майбутньому віртуального оператора стільникового зв'язку під торговою маркою «privat: mobile».[2], але, вже наприкінці 2006 року ЗАТ «Телесистеми України», яке належить до групи «Приват» почало надавати послуги стільникового зв'язку в стандарті CDMA (CDMA2000 1xEV-DO revA).під маркою PEOPLEnet.

Тарифи[ред. | ред. код]

Особливістю тарифної політики оператора було те, що всі тарифи вказувались з урахуванням збору до пенсійного фонду. Інші оператори України вказують ціни без урахування цього збору. Крім того, була відсутня плата за з'єднання дзвінка. незвичайність тарифікації послуги MMS була в тому, що вона стягувалася не за кількість повідомлень, а за використаний трафік отриманих та відправлених даних у вигляді MMS-повідомлення.[3] Терміну дії номера не було.

Послуги[ред. | ред. код]

privat: mobile надавав велику кількість унікальних послуг, відсутніх на той час серед інших операторів СНД. За допомогою SMS абонент міг:

  • змінити номер зі збереженням SIM-картки;
  • отримати перелік номерів, які намагались зателефонувати в той час, коли апарат абонента було вимкнено;
  • отримати пароль доступу до мережі Інтернет від провайдера «Оптима Телеком» (зараз «Vega»);
  • миттєво поповнити рахунок іншого абонента privat: mobile зі свого рахунку (переказ коштів).

Сплатити послуги мобільного зв'язку було можливо у банкоматах та відділеннях «ПриватБанку».[4]

Восени 2005 року оператор почав надавати додаткові платні послуги GPRS, WAP і MMS.[3]

Електронна логістика стартових пакетів[ред. | ред. код]

Розроблена в ПриватБанку технологія «засіб електронної логістики та реалізації стартових пакетів» дозволила вносити інформацію в SIM-карту безпосередньо в момент продажу. Це спрощувало логістику стартових пакетів privat: mobile та скорочувало витрати.[5] Технологія була запатентована. В червні 2005 року за розробку цієї технології «ПриватБанк» став переможцем «Конкурсу інновацій».[6]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Мобильный оператор privat: mobile прекратил свою работу
  2. [http://expert.com.ua/19796.html
  3. а б privat: mobile запустил в коммерческую эксплуатацию GPRS/WAP/MMS. Архів оригіналу за 22 листопада 2008. Процитовано 23 червня 2011.
  4. Національним віртуальним оператором України став ПриватБанк. Архів оригіналу за 17 липня 2009. Процитовано 23 червня 2011.
  5. Електронна логістика та новий засіб реалізації стартових пакетів мобільного зв'язку. Архів оригіналу за 27 листопада 2010. Процитовано 23 червня 2011.
  6. «Приватбанк» стал победителем «Конкурса русских инноваций», представив технологию электронной логистики и реализации стартовых пакетов услуг мобильной связи. Архів оригіналу за 27 червня 2010. Процитовано 23 червня 2011.

Посилання[ред. | ред. код]