Pseudotsuga macrocarpa

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pseudotsuga macrocarpa
Bigcone Douglas-fir at mtbaldy.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Рід: Дугласія (Pseudotsuga)
Вид: P. macrocarpa
Біноміальна назва
Pseudotsuga macrocarpa
((Vasey) Mayr 1889)
Pseudotsuga macrocarpa range map.jpg
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pseudotsuga macrocarpa
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pseudotsuga macrocarpa
EOL logo.svg EOL: 991159
ITIS logo.svg ITIS: 183421
IUCN logo.svg МСОП: 34025
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 71406

Pseudotsuga macrocarpa (Дугласія великошишкова, англ. Bigcone Douglas-fir) — вид хвойних рослин родини соснових.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Країни проживання: США (Каліфорнія). Зростає на приморських схилах прибережних гір на висоті від 275 м і 2450 м над рівнем моря, на гірських ґрунтах різного походження, як правило, скелястих і добре дренованих, сухих влітку. Клімат тепло-помірний, з холодними, вологими зимами і теплим сухим літом (річна кількість опадів від 500 мм до 1500 мм), сніг буває тільки на вищих висотах. Над 800 м (перехідна зона) цей вид в основному змішаний з Pinus jeffreyi, Pinus ponderosa, Pinus coulteri, Abies concolor на найвищих відмітках. Поширені вічнозелені чагарники в цих відкритих соснових лісах це Ceanothus cordulatus і Arctostaphylos patula. На більш низьких висотах росте з твердолистими дубами, наприклад, Quercus kelloggii, Quercus chrysolepis і Quercus agrifolia.

Морфологія[ред. | ред. код]

Шишки P. macrocarpa (зліва) і Pseudotsuga menziesii var. menziesii для порівняння

Дерева зазвичай досягають 30 м висоти і 100 см діаметра, з приблизно конічною кроною, яка часто має деякі деформації через сухі ділянок, бідних ґрунтах і частий вогонь, з якими цьому дереву часто доводиться стикатися. Хвоя розміром (20 -) 25-45 × 1-1,5 мм, блакитно-зелена, з загостреними кінчиками. Пилкові шишки блідо-жовті. Дуже помітні насіннєві шишки розміром 9-20 × 4-7 см. Насіння завдовжки 9-12 мм. 2n = 24.

Використання[ред. | ред. код]

Деревина цього виду тверда і важка, але не міцна. Могла б підходити тільки для грубих пиломатеріалів, але не експлуатувався через брак ресурсу та інші, більш екологічні цінності. Дерево ідеально підходить для озеленення і як зразок дерева в садах і парках в більш м'яких кліматичних умовах, але рідко можна побачити колекції за межами дендраріїв та ботанічних садів. Росте як середнього розміру дерево з привабливими, великими, підвісними шишками і планується більш часте впровадження в регіонах з відповідним кліматом, таких як Південна Європа, або, можливо Нова Зеландія і деякі частини Австралії.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Ареал цього виду є відносно невеликим. Довге, спекотне літо роблять його сприйнятливим до лісових пожеж, які на сьогоднішній день є головною загрозою для цього більше не експлуатованого виду.

Посилання[ред. | ред. код]