Psilotum nudum

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Psilotum nudum
Psilotum.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Streptophytina
Ембріофіти (Embryophyta)
Судинні (Tracheophyta)
Euphyllophyta
Moniliformopses
Псилофіти (Psilotophyta)
Клас: Псилотоподібні (Psilotopsida)
Порядок: Псилотовидні (Psilotales)
Родина: Псилотові (Psilotaceae)
Рід: Псилот (Psilotum)
Вид: P. nudum
Біноміальна назва
Psilotum nudum
(L.) P.Beauv., 1805
Синоніми
Lycopodium nudum L.
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Psilotum nudum
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Psilotum nudum
EOL logo.svg EOL: 599703
IPNI: 212103-2
ITIS logo.svg ITIS: 17008
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 3240

Psilotum nudum — вид рослин з родини Псилотові (Psilotaceae). Psilotum nudum вважається "примітивною" рослиною - нащадком, можливо, першої групи судинних рослин, які були широко поширені під час девонських і силурійських періодів. лат. nudum — означає «голий», оскільки в ній відсутня більшість органів сучасних рослин (напр. корені). У тропічних районах, ця рослина часто епіфіт, росте в найрізноманітніших місцях проживання, в тому числі світлих лісах, болотах і на кам'янистих схилах.

Опис[ред. | ред. код]

Може досягати висоти від 10 до 45 сантиметрів. Вони не мають реальні коріння, але тонко розгалужені підземні стебла, або ризоїди, які поглинають воду і харчові речовини за допомогою мікориз, симбіоз коренів і грибів. До 4 мм завтовшки зелені стебла розгалужуються на своїх кінцевих ділянках. Вони також не мають справжнього листя, але дрібні, до 2,5 мм довжиною, лускоподібні структури без жилок. спорангії жовтого або зеленого кольору, кулясті, до 3 мм в діаметрі, ростуть в групах з двох або трьох в розвилках стебла.

Поширення[ред. | ред. код]

Батьківщина: всі тропіки й субтропіки (Північна, Центральна та Південна Америка, Африка, Азія, Макаронезія). У Європі росте в Іспанії та Гібралтарі. Введений на Закавказзя (Азербайджан, Вірменія і Грузія), та Канарські острови. Також культивується. Розвивається в мокрих тріщин пісковика.

Використання[ред. | ред. код]

Колись це була популярна декоративна рослина в японських садах. Трохи більше 100 садових сортів було вирощено. Може виявитися хорошим джерелом антимікробних хімічних речовин.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]