Pteropus anetianus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Pteropus anetianus
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Підряд: Крилановиді (Pteropodimorpha)
Родина: Криланові (Pteropodidae)
Рід: Pteropus
Вид: Pteropus anetianus
Gray, 1870
Ареал виду
Ареал виду
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pteropus anetianus
EOL logo.svg EOL: 327257
ITIS logo.svg ITIS: 631620
IUCN logo.svg МСОП: 18716
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 170220

Pteropus anetianus (Крилан вануатський) — вид рукокрилих, родини Криланових.

Опис[ред.ред. код]

Має великі, добре розвинені очі й витягнуті, овальні вуха.

Поширення[ред.ред. код]

Цей вид є ендеміком в Вануату. Він є одним з видів низовини. Зазвичай заселяє мангрові ліси, болота і тропічні ліси, часто на невеликих островах.

Поведінка[ред.ред. код]

Може бути частково денним видом. Тварини взагалі проводять день в невеликих, тихих колоніях. Колонії часто використовуються в тому ж місця рік за роком, і вони як правило, розташовані на значній відстані від бажаних точок харчування. Вид споживає інжир, плоди хлібного дерева, кокос, а також деякі квіти.

Загрози[ред.ред. код]

Вирубка лісів широко поширена в тропіках і становить серйозну загрозу для P. anetianus, тому що руйнує місця їжі й спочинку. P. anetianus є важливим харчовим продуктом для людей на Вануату. Важкі циклони, виверження вулканів і землетруси є регулярними подіями на Вануату, і є важливим джерелом природних порушень в лісі островів, іноді зачіпаючи цілих 30 відсотків лісового покриву на островах через кілька років. P. anetianus, ймовірно, буде все більше і більше страждати від зміни клімату.

Охорона[ред.ред. код]

Вид присутній у англ. Vatthe Conservation Area. Як і багато інших рукокрилих у родині Pteropodidae, то P. anetianus погано відома і виграє від обстежень та досліджень поширеності, чисельності та екології, а також різних загроз, які можуть виникнути. Захист лісів вважається одним з найвищих пріоритетів для захисту плодових рукокрилих. Первинні ліси є особливо важливим середовищем існування, і запобігання збезлісення в таких областях, повинно захищати багато видів лісів, в тому числі P. anetianus. Розробка довгострокової політики збереження і використання земель, спрямованих на збереження природних ресурсів і створення лісових запасів піде на користь рукокрилим та іншим диким тваринам.

Джерела[ред.ред. код]