Pteropus lylei

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Pteropus lylei
Lyles flyvende hund Pteropus lylei.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Підряд: Крилановиді (Pteropodimorpha)
Родина: Криланові (Pteropodidae)
Рід: Крилан (Pteropus)
Вид: Pteropus lylei
K. Andersen, 1908
Ареал виду
Ареал виду
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pteropus lylei
EOL logo.svg EOL: 327275
ITIS logo.svg ITIS: 631637
IUCN logo.svg МСОП: 18734
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 166054

Pteropus lylei — вид рукокрилих, родини Криланових.

Опис[ред.ред. код]

Розмах крил: 90 см. Довжина черепа: 6,1–6,6 см. Вага 390–480 гр. Має довгу темну морду, великі очі й кільце оранжевої шерсті навколо шиї. Крила і зад темно-коричневого або чорного кольору. Низ тіла від глибокого темно-коричневого кольору до світлого жовто-коричневого. Груди і живіт мають чорно-коричневий колір.

Поширення, поведінка[ред.ред. код]

Країни поширення: Камбоджа, Китай, Таїланд, В'єтнам. Утворює великі колонії на деревах, які можуть стати позбавлені листя від діяльності цих криланів. Харчується в садах і розглядається як серйозний шкідник в Таїланді. Зустрічається в мангрових лісах у В'єтнамі. Вид також може мешкати в селах або навіть великих міських мегаполісах, таких як Бангкок. Вид, як правило, лаштує сідала в храмах в середині міських районів.


Дієта в основному складається зі стиглих фруктів. Тим не менш, цей вид також харчуються нектаром, пилком і квітами. Вид веде нічний спосіб життя. Крилани не впадають в сплячку. Замість цього, P. lylei виробляє тепло від тремтіння, яке зберігає температуру тіла від 33 до 37 градусів за Цельсієм.

Загрози та охорона[ред.ред. код]

Втрата середовища проживання (вирубки лісів і проекти будівництва) є серйозною загрозою для населення. Фермери також становлять загрозу, бо вони вважають P. lylei шкідником сільськогосподарських культур, в результаті чого переслідують цей вид. Немає відомих популяцій в межах територій, що охороняються у В'єтнамі або Камбоджі. Тим не менш, цей вид знаходиться під захистом ченців у Таїланді, де P. lylei лаштує сідала в храмових дахах.

Посилання[ред.ред. код]