Pygame

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Pygame
Тип API
Розробник Pygame Community
Стабільний випуск 1.9.1 (6 серпня 2009; 3091 день тому)
Версії 1.9.3[1]
Репозиторій github.com/pygame/pygame/
Операційна система Багатоплатформність
Написано на Python і C
Ліцензія GNU Lesser General Public License
pygame.org

CMNS: Pygame на Вікісховищі

pygame — набір крос-платформових модулів для Python, призначених для створення відеоігор. Включає в себе бібліотеки комп'ютерної графіки і звуку.

pygame був створений, щоб замінити pySDL після його "раптової смерті". pygame був спочатку написаний Шінером Піттом і випущений під відкритим кодом як вільне програмне забезпечення GNU Lesser General Public License.

Підтримка[ред.ред. код]

Підтримує Linux (pygame входить до складу найпопулярніших його дистрибутивів), Windows (95, 98, me, 2000, XP, Vista, 7, 8, 10), Windows CE, BeOS, MacOS, Mac OS X, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, BSD/OS, Solaris, IRIX, та QNX. Код також може підтримувати AmigaOS, Dreamcast, Atari, AIX, OSF/Tru64, RISC OS, SymbianOS, та OS/2, але це не офіційні розширення.

Особливості[ред.ред. код]

Функції ядра бібліотеки написані на С та Assembly. Це робить бібліотеку ще швидшою, в силу того, що С код зазвичай в 10-20 разів швидший за Python, а Assembly в свою чергу в 100 раз швидший, ніж Python.

Також pygame не потребує наявності OpenGL. Так як OpenGL створює більше проблем, ніж вирішує.

Спільнота[ред.ред. код]

Спільнота pygame – це невелика група волонтерів, які люблять створювати красиві речі. Як зазначено на офіційному сайті, крім людей до спільноти належать декілька котів, коал, десяток собак, 3.14 гномів і 42 робота.

Вона не претендує на звання найкращої ігрової бібліотеки. Навіть на місце другої кращої. Але розробники вважають, що вона хороша.

Література[ред.ред. код]

Дивіться також[ред.ред. код]

  • Pygame Utilities (PGU) являє собою набір інструментів і бібліотек, які підвищують Pygame. Інструменти включають редактор плитки і редактор рівнів (плитка, ізометричні, шестигранні). GUI удосконалення включають в себе повнофункціональний графічний інтерфейс, HTML рендеринга, макет документа, а також відображення тексту. Бібліотеки включають спрайт і плитки двигуна (плитка, ізометричні, шестигранні), стан двигуна, таймер.
  • Pyglet бібліотека Python що надає об’єктно-орієнтований інтерфейс до OpenGL
  • MirthKit простий набір інструментів для створення і розповсюдження з відкритим вихідним кодом, крос-платформний 2D-ігор.
  1. http://archives.seul.org/pygame/users/Jan-2017/msg00032.html