Pygathrix nemaeus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pygathrix nemaeus
Portrait of a Douc.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Pygathrix
Вид: P. nemaeus
Pygathrix nemaeus
(Linnaeus, 1771)
Red-shanked Douc area.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pygathrix nemaeus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pygathrix nemaeus
EOL logo.svg EOL: 1010977
ITIS logo.svg ITIS: 573057
IUCN logo.svg МСОП: 39826
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 54133
Fossilworks: 232433

Pygathrix nemaeus (Дюк немейський) — вид приматів з роду Pygathrix родини Мавпові.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина голови і тіла самців: 55-60 см, довжина хвоста самців: 60-74 см, вага самців: 10.9-12.6 кг, довжина голови і тіла самиці: 60 см, довжина хвоста самиці: 60 см, вага самиці: 8,2 - 8,9 кг. Від жовто-оранжевого до світло-коричневого кольору шкіра обличчя, котра оточує мигдалеподібні очі і ніс. Колір навколо рота і з боків голови жирно-білий. Спина, верхня частина голови і плечі строкаті чорно-сірі, в той час як задні частини рук та передпліччя білі і низ тіла є відносно яскравим, агутієво-срібні. Широка, чорна смуга тягнеться через лоб. Є білу волосся з боків і з низу морди, 12 сантиметрів, які явно виступають зі сторін. знаковими є каштаново-червоні нижні частини ніг, а також каштановий комір і трикутник білого хутра на основі довгого білого хвоста.

Поширення[ред. | ред. код]

Країни поширення: Камбоджа; Лаос; В'єтнам. Цей вид зустрічається в непорушених первинних і вторинних вічнозелених і напів-вічнозелених широколистих лісах; також пов'язаний з лісами на вапняках. У Лаосі вид був записаний до 1600 м у висоту.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Вид денний і деревний, хоча тварини іноді спостерігаються на землі. Вони в основному листоїдні, за оцінками, 75% їхнього раціону, що складається з невеликих ніжних листків. Вони також їдять бруньки, плоди, насіння та квіти. Вони живуть в групах до 50 тварин, які є або змішаними або гаремними.

Активність розмноження, імовірно, має пік з лютого по червень, коли є достаток сезонних фруктів. Одна дитина народжується після вагітності близько 210 днів. Самиці досягають зрілості в близько 5 років, і, ймовірно, розмножуються раз на два роки.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Полювання є серйозною загрозою для цього виду. Знищення природного середовища існування є також загрозою для цього виду. Цей вид занесений в Додаток I СІТЕС. Вид був записаний у ряді охоронних територій.

Посилання[ред. | ред. код]