Qi (бездротовий зарядний пристрій)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Qi (Чі; МФА: /tʃiː/) — стандарт, розроблений WPC для бездротової, індуктивної передачі енергії на відстані до 4 см (1.6 дюймів). Типова система стандарту Qi складається з енергопередавача та приймача, вбудованого в портативний пристрій. Для використання такої системи мобільний апарат, який потрібно зарядити і який містить в собі Чі-приймач, кладуть зверху на пристрій у вигляді пікладки або підставки з інтегрованим Чі-передавачем.

Стандарт Qi застовується в мобільних пристроях таких виробників, як Asus, HTC, Huawei, LG Electronics, Motorola Mobility, Nokia, Samsung, BlackBerry, Sony.

Впровадження[ред.ред. код]

З набуттям популярності стандарт Чі очікує поширення від домашнього застосування до використання в барах, кафе, аеропортах, спортивних аренах, громадському та приватному засобах пересування.

Огляд системи[ред.ред. код]

Передача енергії базується на принципі електромагнітної індукції між пласкими котушками передавача і приймача.

В системі два різновида компонентів

- Базова Станція (Base Station), що ініціює процесс, і передає енергію у вигляді коливань магнітного поля через передаючу котушку.

- Мобільний Пристрій (Mobile Device), що відповідає на запити Базової Станції, і приймає енергію через котушку приймача.

В цілому, система схожа на трансформатор електричного току. Для ефективної передачі електричної енергії, котушка Базової Станції і приймаюча котушка Мобільного Пристрою, мають розташовуватись на близькій відстані, зазвичай форма котушок пласка. Частота перемінного струму в системах Qi, для низької потужності (low power) 110-205 kHz, та 80-300 kHz для середньої потужності (medium power).

Ефективність Qi систем може досягати 80%. Через неточне позіціювання пристроїв, збільшену відстань (чохли) реальна ефективність ближча до 60%.

Розпізнавання небажаних об'єктів (Qi foreign object detection). Поряд з Базовою Станцією Qi можуть опинитися предмети з низьким опором електричному струму (наприклад металеві побутові речі), що в залежності від розташування, характеристик об'єкта, потужності Базової Станції, може привести до небажаного нагрівання, через електромагнітну індукцію наведену в предметі. Базові Станції обладнують функцією виявлення таких об'єктів, і відповідного зменшення / припинення передачі енергії.

Обмін даними між пристроями[ред.ред. код]

Комунікаційний протокол між частинами Qi системи бездротовий, швидкість 2kbps. Використовується амплітудна модуляція (ASK), на двох рівнях, фактично сигнал бінарний: 0 або 1.

Базова Станція модулює потужність в передаючій котушці, Мобільний Пристрій здійснює передачу даних, за рахунок змін у відборі потужності в прийомній котушці.

В результаті обміну даними частини системи розпізнають початок / завершення процеса передачі енергії (заряджання), регулюють потужність, обирають оптимальну резонансну частоту.

Список пристроїв обладнаних Чі-приймачами

Виробник Назва моделі Базова функція Примітки
Apple iPhone X так
Samsung Galaxy S3 ні потребує заміни задньої панелі
Samsung Galaxy Note 2 ні потребує заміни задньої панелі
Samsung Galaxy S4 ні потребує заміни задньої панелі
Samsung Galaxy Note 3 ні потребує заміни задньої панелі
Google Nexus 4 так
Google Nexus 5 так

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]


Технології Це незавершена стаття з технології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.