Quattro

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Це стаття про систему повного приводу компанії Audi. Про однойменному автомобілі Audi див. Audi Quattro. Про дочірньої компанії Audi см. Quattro GmbH.
Логотип quattro на передній решітці радіатора автомобіля Audi

Quattro (італ. чотири) - назва, що використовується компанією AUDI AG для позначення технологій, або систем постійного повного привода (AWD), застосовуваних у конструкції тих чи інших автомобілів Audi.[1]

Слово quattro є зареєстрованим товарним знаком компанії AUDI AG (дочірнє підприємство німецького автомобільного концерну Volkswagen Group). [1]

Система quattro була вперше застосована в 1980 році в конструкції автомобіля Audi Quattro з постійним повним приводом (сьогодні цей автомобіль відомий також як Ur-Quattro; «Ur-» - нім. «древній», «пра-»). Надалі термін quattro застосовувався до всіх повнопривідних моделей Audi. За термінологічних причин, пов'язаних з існуванням товарного знака, назву системи повного приводу quattro пишеться з малої літери, щоб принести данину поваги до першої моделі.

Решта компаній у складі Volkswagen Group застосовують для позначення повнопривідних автомобілів інші товарні знаки (для автомобілів марки Volkswagen споконвічно застосовувалося позначення syncro, нещодавно відступила місце товарному знаку 4motion; в компанії Škoda повнопривідні автомобілі позначають, додаючи до назви моделі «4×4»; в SEAT обмежуються цифрою «4»). Жоден з вищеописаних товарних знаків і термінів не визначає тип системи повного приводу (див. опис нижче).

Див. також[ред.ред. код]

  • 4motion — система повного приводу Volkswagen
  • 4Matic — система повного приводу компанії Mercedes-Benz
  • All-Trac[en] — система повного приводу компанії Toyota
  • ATTESA[en] — система повного приводу компанії Nissan
  • S-AWC — система повного приводу з векторизацією крутного моменту компанії Mitsubishi Motors
  • SH-AWD[en] — система повного приводу з векторизацией крутного моменту компанії Honda
  • BMW xDrive — система повного приводу компанії BMW
  • Повний привід — історія повнопривідних легкових автомобілів

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Сайт Audi.com, глосарій. Стаття quattro