Quora

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Quora
Логотип
Посилання www.quora.com
Гасло (девіз) Твоє найкраще джерело знань ("Your Best Source for Knowledge")
Тип соціальний сервіс
Реєстрація обов'язкова
Мови англійська
Засновник Adam D'Angelod[1] і Charlie Cheeverd
Автор Адам Д'Аджело, Чарлі Чівер
Започатковано 21 червня 2010
Рейтинг Alexa 128[2]
Адреса офісу Palo Alto, California
Мова програмування Python
CMNS: Quora у Вікісховищі

Quora — соціальний сервіс, на якому користувачі можуть ставити відкриті для аудиторії питання та отримати на них відповіді, а також функціонує як база знань: архів запитань-відповідей, що об'єднані навколо тематичних кіл.

Компанія започаткована вихідцями з Facebook Адамом Д'Анжело і Чарлі Чівером в червні 2009 року, сайт став публічно доступним 21 червня 2010 року.[3]

Особливістю сайту є те, що багато його користувачів — це досвідчені люди, які охочі ділитися своїми знаннями, зокрема знаменитості Кремнієвої долини. Газета New York Times назвала Quora представником наступного покоління багатомільярдних стартапів, разом з Airbnb і Dropbox.[4]

Історія[ред. | ред. код]

Quora створена двома колишніми працівниками Facebook: головним інженером компанії Адамом Д'Анжело а також інженером та менеджером Чарлі Чівером. Д'Анжело звільнився зі своєї посади у Facebook у січні 2010, щоб зайнятися Quora. Ідею сайту він пояснював так:

Ми подумали, ринкова ніша сайтів запитань-відповідей була зайнята, але досі ніхто не прийшов і не збудував щось, що було б справді хорошим[5]

Сайт набрав аудиторію швидко, у січні 2010 мав 500 тис. зареєстрованих користувачів.

В березні 2010 року сервіс був оцінений компанією Benchmark Capital в 86 млн доларів США.[6]

У січні 2013 Quora запустила платформу для ведення блогів.

Компанія запустила повнотекстовий пошук по запитаннях і відповідях 20 березня 2013.

12 листопада 2013 року Quora представила функціональність з детальною статистикою. Це дозволило користувачам дивитись детальну статистику стосовно кількості переглядів запитаннь і відповідей, оцінок користувачами та ін.

У квітні 2014 було заявлено, що Quora піднімає 80 мільйонів доларів США фінансування від Tiger Global; компанія була оцінена в 900 мільйонів[7].

Ідея та принципи функціонування[ред. | ред. код]

Користувач має зареєструватися під реальним іменем, адже для цінності відповідей важливе місце має репутація людини, яка їх дає. Можна зареєструватися, використовуючи обліковий запис Google, Twitter або Facebook. Кожну відповідь можна підняти вгору (upvote) або опустити (downvote).

Quora використовує гейміфікацію для покращення свого сервісу. Користувачу надаються кредити за якісну відповідь. Цією своєрідною валютою можна запрошувати інших відповісти на бажане запитання. Наприклад, за 150 кредитів можна запитати кваліфікованого експерта.

Ядро аудиторії — IT-середовище Кремнієвої долини та Нью-Йорка. Багато також користувачів з Індії. Користувач може підписатися на окремі теми, окреме запитання або людину, і буде отримувати сповіщення про кожну діяльність речей, на які підписаний.

Характерною є висока інформативність і мало інформаційного шуму, обмін вузькопрофесійними знаннями і особистим досвідом.

Відповіді можна давати анонімно. Якщо ж людина хоче відповісти під своїм іменем, біля нього буде відображатися і коротенька інформація про людину, яка дала відповідь, наприклад «старший інженер в НАСА», що дозволяє краще оцінити якість даної відповіді. Висока вірогідність, що на запитання відповість людина, яка безпосередньо мала справу з предметом запитання. Алгоритми можуть виявляти експертів в різних областях і перенаправляти запитання їм.

Конкуренти або аналоги Quora — це в першу чергу професійні сервіси обміну досвідом, такі як Stack Exchange, Stack Overflow. Соціальні сервіси закладок, наприклад reddit, соціальні сервіси Yahoo Answers, LinkedIn, Answerbag, Answers.com та Formspring та ін.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://asia.nikkei.com/Business/Quora-pushes-into-Asia-with-social-media-information-service
  2. Alexa.com — 1996.
  3. Monday, June 21st, 2010 (2010-06-21). Quora’s Highly Praised Q&A Service Launches To The Public (And The Real Test Begins)(англ.). Techcrunch.com. Процитовано 2013-04-06. 
  4. Rusli, Evelyn M. (2012-12-13). The New Start-Ups at Sun Valley. Dealbook.nytimes.com. Процитовано 2015-01-17. 
  5. The Mystery Behind Quora. Boston Innovation. Процитовано January 17, 2015. 
  6. Michael Arrington, Quora Has The Magic: Benchmark Invests at $86 Million Valuation // TechCrunch
  7. Constine, Josh (April 9, 2014). Quora Wants To Stay Independent, Raises $80M Series C From Tiger Global At ~$900M Valuation. TechCrunch. Процитовано May 11, 2014. 

Посилання[ред. | ред. код]