RAM II UAV

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
RAM II UAV
Novator w RAM-2 CUAV, Kyiv 2021, 02.jpg
RAM II UAV
Призначення: Баражуючий боєприпас
Виробник: [1]
Модифікації: RAM UAV, RAM II UAV
Конструктор: ТОВ «Компанія оборонних і радіоелектронних технологій»
Крейсерська швидкість: 70 км/год
Бойовий радіус: до 30 км
Дальність польоту: до 60 км
Тривалість польоту: 1 год
Практична стеля: 1000 м
Довжина: 1,45 м
Висота: 0,349 м
Розмах крила: 2,584 м
Споряджений: 9,8 кг
Двигуни: електро
Боєзапас: осколковий, термобаричний, кумулятивний

RAM II UAV — український дрон-камікадзе. Створений на базі БПЛА «Лелека-100» компанії DEVIRO[1]. Система призначена для нанесення точних ефективних ударів по ворожих силах та мінімізації супутнього збитку при використанні в міській місцевості[2]. Запуск комплексу здійснюється з мобільної катапульти.

Головною особливістю RAM II UAV є активна система візуального відстеження об'єкту, що дозволяє зафіксувати ціль за допомогою відео, яке передається в реальному часі з бортової відеокамери і стежити за ціллю до удару. Оператор може виявляти цілі за допомогою гіростабілізованої камери Full-HD з 10-кратним оптичним збільшенням.

БПЛА працює від електричного двигуна з низьким рівнем шуму. Повністю заряджений БПЛА з 4-кг бойовою частиною може діяти на відстані 30 км від місця запуску і виконувати як спостереження, так і бойові завдання.

Презентація першої моделі RAM UAV відбулась у лютому 2018 року на виставці в Абу-Дабі.

Платформи[ред. | ред. код]

На базі спеціалізованого броньованого автомобілю «Новатор» 2021 року було представлено ударний безпілотний комплекс, здатний оперативно доставити екіпаж з технікою до району виконання завдання та після враження цілі гарантувати безпечне повернення до бази[3].

Виробники[ред. | ред. код]

Дрон-камікадзе створено за кооперації українських підприємств:

  • DEVIRO — українська компанія-виробник БПЛА.
  • CDET — компанія, що спеціалізується на оборонних і радіоелектронних технологіях.
  • Українська бронетехніка — українське приватне підприємство оборонно-промислового комплексу, що спеціалізується на проектуванні та виробництві техніки військового і цивільного призначення.
  • ДК «Укроборонпром» — стратегічний виробник озброєння та військової техніки в Україні.
  • СпецТехноЕкспорт — українське державне зовнішньоторговельне підприємство, що спеціалізується на експорті та імпорті товарів та послуг ОПК, розвитку інновацій, налагодженні оборонно-технічного співробітництва з країнами-партнерами й іноземними компаніями.

Бойова частина[ред. | ред. код]

Бойова частина RAM II UAV може бути трьох типів: осколково-фугасна, термобарична або кумулятивна.

  • Осколково-фугасна бойова частина призначена для ураження живої сили на відкритому просторі. Знищує живу силу в зоні 15×3 м за допомогою півтори сотні вражаючих уламків.
  • Бронебійна бойова частина призначена для ураження броньованих і сильно захищених цілей на суші або в морі. Кумулятивний боєприпас пробиває броню до 40 мм і може застосовуватися проти легкої бронетехніки.
  • Термобарична бойова частина призначена для ураження цілей всередині будівель і малої броньованої техніки. Убивча сила термобаричного заряду поширюється в радіусі 15 метрів на відкритому просторі, максимально ефективним є використання його проти укріплень противника.

Оператори[ред. | ред. код]

Закупівля[ред. | ред. код]

10 жовтня 2022 року на тлі масованого ракетного обстрілу російськими загарбниками Фонд Сергія Притули і Сергій Стерненко оголосили про збір коштів на закупівлю безпілотників RAM II UAV для ЗСУ.[4]

10 січня 2023 року були представлені безпілотники зі здатністю польоту до 30км.[5][6]

Примітки[ред. | ред. код]