REVAi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
REVAi

REVAi, (G-Wiz у Великій Британії) — мікроелектромобіль, який вироблявся індійським виробником автомобілів, компанією REVA Electric Car Company, з 2001 року. REVA (літера «i» означає англ. improved) продано більше 4000 автомобілів по всьому світу на березень 2011 року, в 26 країнах. Виробництво припинилось в 2012 році. Був замінений на Mahindra E2o.

REVA — міський 3-х дверний мікроавтомобіль. Габарити: довжина — 2,6 м, ширина — 1,3 м, висота — 1,5 м. Вага 745 кг. Вантажопідйомність 270 кг. У електромобілі передбачені два місця для дорослих і два задніх місця для дітей.

Критика[ред.ред. код]

  • Ведучі автомобільного телевізійного шоу Top Gear назвали G-Wiz найгіршим автомобілем 2007 року.
  • Офіційно G-Wiz не машина, а квадроцикл. Компанії виробникові довелося піти на таку хитрість через надзвичайно низьку безпеку електромобіля, інакше його заборонили б до продажу та експлуатації.

Нагороди[ред.ред. код]

  • У 2005 році REVA зайняв перше місце в списку найбільш етичним[1] автомобілем Великої Британії журналу «Ethical Consumer».
  • У 2008 році Frost & Sullivan назвала компанію Reva Electric Car Company найкращою автомобілебудівною компанією 2008.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Етичне споживання — це соціальний феномен, що є відповіддю на зростаюче занепокоєння населення розвинених країн щодо екологічних та соціальних проблем планети. Феномен знаходить своє вираження в підвищеному інтересі покупців до походження і складу продукції, що купується або послуги, екологічним і соціальним умовам виробництва, соціальної відповідальності компанії виробника, способах утилізації товарів і так далі.