RapidIO

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

RapidIO — це високопродуктивний інтерфейс передачі даних для з'єднання мікросхем в рамках однієї друкованої плати, а також для з'єднання між собою декількох друкованих плат. Цей інтерфейс був розроблений для застосування у вбудованих системах.

Основними конкурентами RapidIO є HyperTransport, Infiniband і PCI Express, які, однак, призначені для вирішення інших завдань.

Інтерфейс RapidIO розроблений компаніями Mercury Computer Systems і Motorola (нині Freescale Semiconductor) як розвиток шини, що застосовувалася в багатопроцесорних системах цифрової обробки сигналів компанії Mercury.

Специфікації інтерфейсу RapidIO розроблені організацією RapidIO Trade Association.

Специфікації стандарту[ред.ред. код]

Специфікації RapidIO визначають фізичний (відповідає фізичному і канальному рівню моделі OSI), транспортний (відповідає мережному рівню моделі OSI) і логічний (відповідає транспортному рівню моделі OSI) рівні.

Є дві специфікації фізичного рівня:

  • LP-LVDS - канал точка-точка є паралельним 8 - або 16-розрядним дуплексним інтерфейсом, частота тактового сигналу - 250, 375, 500, 750 або 1000 МГц;
  • LP-Serial - канал точка-точка є послідовним дуплексним інтерфейсом, що складається з 1, 2, 4, 8 або 16 підканалів (англ. lane), швидкість передачі бітового потоку: 1.25, 2.5, 3.125, 5 або 6.25 Гбод.

Застосування[ред.ред. код]

RapidIO призначений для оптимального міжз'єднання у разі кластеризації мережі пірінгових вбудованих процесорів, DSP, FPGA та ASIC. RapidIO широко застосовують для:

Див. також[ред.ред. код]