Red Flag Linux

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Red Flag Linux
RedFlag Linux-Logo.jpg
Red Flag Linux.png
Екран Red Flag Linux
Розробник Red Flag Software
Родина ОС Linux
Стан проекту зупинений
Модель коду відкрите програмне забезпечення
Початковий випуск 1.0 12 січня 2000; 6909 днів тому[1]
Останній стабільний випуск 8.0[2]/ 23 квітня 2013; 2059 днів тому
Тип ядра монолітне (ядро Linux)
Інтерфейс KDE Plasma Desktop
Ліцензія різні
Веб-сайт www.redflag-linux.com

Red Flag Linux у Вікісховищі?

Red Flag Linux (кит. 红旗 Linux — Червонопрапорний Лінукс) — дистрибутив операційної системи Linux, поширений в Китаї та азіатському регіоні. Red Flag Linux розвивався з 1999 року за державної підтримки і був націлений на надання підприємствам і громадянам Китаю альтернативного рішення, розробка якого зосереджена в Китаї і не залежить від виробників з інших країн. Фінансування проекту велося Китайської Академією Наук і урядовим венчурним фондом NewMargin.

Організація роботи в Red Flag Linux в чому нагадує Red Hat Enterprise Linux, але проект не був відгалуженням і розвивався самостійно. Дистрибутив доступний в редакція для робочих станцій і серверних систем.

За розміром користувача бази та обсягом впроваджень Red Flag Linux посідав друге місце серед дистрибутивів Linux. Дистрибутив активно впроваджувався в держустановах, комерційних компаніях і школах Китаю.

Історія[ред. | ред. код]

Розробка дистрибутива була розпочата в 1999 інститутом програмного забезпечення Китайської академії наук (ISCAS). Розробка була частково профінансована державною венчурною компанією NewMargin Venture Capital. У червні 2000 була утворена компанія Red Flag Software. У 2001 частину акцій перекуплена компанією CCIDNET Investment, що належить Міністерству інформаційних технологій.

У 2001 в рамках проекту був випущений китайськомовний офісний пакет «Chinese 2000», що містив функції текстового процесора, електронних таблиць і ділової графіки.

У 2004 Red Flag Software вступає в угоду з японською фірмою Miracle Linux Corporation про спільний «базовий» дистрибутив Asianux, на основі якого потім фірми-учасники будують власні дистрибутиви. Пізніше до цієї угоди приєдналися південнокорейська HaanSoft і в'єтнамська VietSoftware.

У січні 2006 Red Flag Software приєднується до OSDL.

У трьох офісах компанії (Пекін, Гуанчжоу, Шанхай) працювало понад 150 співробітників.

У лютому 2014 було оголошено про ліквідацію компанії, що розвивала дистрибутив Red Flag Linux, і розірвання контрактів з усіма співробітниками, залученими в роботу над проектом.[3][4] Останні роки компанія-розробник відчувала великі фінансові проблеми. Повний крах підприємства став невідворотний після відмови виплатити субсидію в розмірі 6.5 млн доларів, які були необхідні для підтримки дистрибутива на плаву. Як причину припинення фінансування було відзначено неефективне управління компанією і недоведення до кінця деяких проектів, передбачених контрактом.

Як наступника Red Flag можна розглядати дистрибутив Ubuntu Kylin, який 2013 року був затверджений як еталонна платформа для операційних систем Китаю.

Виноски[ред. | ред. код]

  1. Linux Timeline. Linux Journal. 31 May 2006. Процитовано 22 November 2012. 
  2. 红旗桌面版 Red Flag inWise V8.0全新发布. 23 April 2013. Процитовано 24 April 2013. 
  3. Chinese software pioneer Red Flag bites the dust
  4. Китай закрыл проект Red Flag Linux // opennet.ru 15.02.2014

Посилання[ред. | ред. код]