Red Flag Linux

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Red Flag Linux
RedFlag Linux-Logo.jpg
Red Flag Linux.png
Екран Red Flag Linux
Розробник Red Flag Software
Родина ОС Linux
Стан проекту зупинений
Модель коду відкрите програмне забезпечення
Початковий випуск 1.0 січень 2000; 20 років тому (2000-01)[1]
Останній стабільний випуск 8.0[2]/ 23 квітня 2013; 6 років тому (2013-04-23)
Тип ядра монолітне (ядро Linux)
Інтерфейс KDE Plasma Desktop
Ліцензія різні
Веб-сайт www.redflag-linux.com

CMNS: Red Flag Linux на Вікісховищі

Red Flag Linux (кит. 红旗 Linux — Червонопрапорний Лінукс) — дистрибутив операційної системи Linux, поширений в Китаї та азіатському регіоні. Red Flag Linux розвивався з 1999 року за державної підтримки і був націлений на надання підприємствам і громадянам Китаю альтернативного рішення, розробка якого зосереджена в Китаї і не залежить від виробників з інших країн. Фінансування проекту велося Китайської Академією Наук і урядовим венчурним фондом NewMargin.

Організація роботи в Red Flag Linux в чому нагадує Red Hat Enterprise Linux, але проект не був відгалуженням і розвивався самостійно. Дистрибутив доступний в редакція для робочих станцій і серверних систем.

За розміром користувача бази та обсягом впроваджень Red Flag Linux посідав друге місце серед дистрибутивів Linux. Дистрибутив активно впроваджувався в держустановах, комерційних компаніях і школах Китаю.

Історія[ред. | ред. код]

Розробка дистрибутива була розпочата в 1999 інститутом програмного забезпечення Китайської академії наук (ISCAS). Розробка була частково профінансована державною венчурною компанією NewMargin Venture Capital. У червні 2000 була утворена компанія Red Flag Software. У 2001 частину акцій перекуплена компанією CCIDNET Investment, що належить Міністерству інформаційних технологій.

У 2001 в рамках проекту був випущений китайськомовний офісний пакет «Chinese 2000», що містив функції текстового процесора, електронних таблиць і ділової графіки.

У 2004 Red Flag Software вступає в угоду з японською фірмою Miracle Linux Corporation про спільний «базовий» дистрибутив Asianux, на основі якого потім фірми-учасники будують власні дистрибутиви. Пізніше до цієї угоди приєдналися південнокорейська HaanSoft і в'єтнамська VietSoftware.

У січні 2006 Red Flag Software приєднується до OSDL.

У трьох офісах компанії (Пекін, Гуанчжоу, Шанхай) працювало понад 150 співробітників.

У лютому 2014 було оголошено про ліквідацію компанії, що розвивала дистрибутив Red Flag Linux, і розірвання контрактів з усіма співробітниками, залученими в роботу над проектом.[3][4] Останні роки компанія-розробник відчувала великі фінансові проблеми. Повний крах підприємства став невідворотний після відмови виплатити субсидію в розмірі 6.5 млн доларів, які були необхідні для підтримки дистрибутива на плаву. Як причину припинення фінансування було відзначено неефективне управління компанією і недоведення до кінця деяких проектів, передбачених контрактом.

Як наступника Red Flag можна розглядати дистрибутив Ubuntu Kylin, який 2013 року був затверджений як еталонна платформа для операційних систем Китаю.

Виноски[ред. | ред. код]

  1. Linux Timeline. Linux Journal. 31 May 2006. Архів оригіналу за 21 лютий 2014. Процитовано 22 November 2012. 
  2. 红旗桌面版 Red Flag inWise V8.0全新发布. 23 April 2013. Архів оригіналу за 5 березень 2016. Процитовано 24 April 2013. 
  3. Chinese software pioneer Red Flag bites the dust
  4. Китай закрыл проект Red Flag Linux // opennet.ru 15.02.2014

Посилання[ред. | ред. код]