Перейти до вмісту

Red Letter Days (компанія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Red Letter Days
Типбізнес і електронна комерція Редагувати інформацію у Вікіданих
ГалузьeCommerce
Засновано1989 Редагувати інформацію у Вікіданих
Засновник(и)Rachel Elnaugh
Штаб-квартираBorehamwoodd Редагувати інформацію у Вікіданих
Територія діяльностіUnited Kingdom
Очільник(и)Dan Mountaind[1] Редагувати інформацію у Вікіданих
Ключові особиRachel Elnaugh, Theo Paphitis, Peter Jones (entrepreneur)|Peter Jones, Ronan Tighe (MD)
ПродукціяВраження як подарунок
Власник(и)Moonpig Group
redletterdays.co.uk

Red Letter Days — це британська компанія, яка першою запровадила концепцію дарування вражень як подарунок і корпоративні винагороди. Компанія розташована в Фарінгдоні, Лондон, в офісі своєї материнської компанії Moonpig Group.

Компанія зараз належить Moonpig Group, до складу якої також входять бренди Buyagift, Moonpig та Greetz, що теж пропонують різноманітні подарункові рішення та враження..

Історія

[ред. | ред. код]

Компанію створила колишня підприємиця Dragons' Den Рейчел Елно, яка розробила ідею Red Letter Days після того, подарувала батьку творчо упаковані квитки на крикет.[2] Вона побачила можливість упаковувати нематеріальний досвід та враження як подарунок і заснувала Red Letter Days у 1989 році.

Бізнес почав активно розвиватися після того, як напередодні Різдва 1990 року в національних газетах і журналах було розміщено брошури-вкладиші.[3]

Red Letter Days пережили труднощі після «катастрофічного надмірного розширення в 2002 році».[4]

У 2005 році сер Родні Уокер був зареєстрований як голова правління в очікуванні лістингу на ринку альтернативних інвестицій, сподіваючись вийти на фондовий ринок пізніше того ж року.[5]

Адміністрація

[ред. | ред. код]

Після розширення через розповсюдження в супермаркетах, Red Letter Days опинилися під зовнішнім управлінням 1 серпня 2005 року;[6] Решта активів та інвентар були куплені інші підприємці Dragons' Den Тео Пафітіс і Пітером Джонсом викупили активи та інвентар компанії[7] В інтерв'ю на Alan Carr: Chatty Man вони жартували, що рішення придбати компанію було ухвалене після вживання алкоголю. Після придбання Джонс і Пафітіс пообіцяли забезпечити всі ваучери, придбані кредитними картками або корпоративними клієнтами.[8]

Незважаючи на те, що Рейчел Елно керувала Red Letter Days до моменту краху компанії, який стався через кілька днів після народження її четвертої дитини, вона вважає, що проблеми почалися з управлінських рішень попереднього генерального директора Саймона Вінсента. Елно призначила Вінсента на цю посаду у 2002 році, проте він залишив компанію на початку 2003 року, коли Елно перебувала на невиконавчій посаді.[9]

Сьогоднішня програма ITV1 запропонувала більш критичне пояснення загибелі Red Letter Days, посилаючись на неоплачених постачальників і розчарованих покупців. Програма припускала, що бізнес-модель не передбачала депонування або виділення капіталу платежів постачальника, замість цього використовувала його для обігового капіталу. Елно звинуватив банкірів компанії, які розмістили 3 фунти мільйон у вигляді застави, яку вони відмовилися надати для використання фірмою, незважаючи на те, що частина з них могла стосуватися подарункових сертифікатів, термін дії яких минув і не підлягав поверненню в рахунок компанії. Саме кошти, які зберігалися компанією з кредитних карток під цією облігацією, дозволили новим власникам погасити сертифікати на послуги, видані до того, як компанія потрапила під адміністрацію. У своїй книзі «Бізнес-кошмари» місіс Елно визнала, що її фінансова команда втратила облік ваучерних зобов'язань компанії та її боргів перед постачальниками. Після того, як Red Letter Days перейшли до адміністрації з дефіцитом балансу, який наближався до 9 мільйонів фунтів стерлінгів, Елно покинув Dragons' Den.[10]

Перезапуск компанії

[ред. | ред. код]

Починаючи з 2005 року Red Letter Days продовжує пропонувати широкий спектр вражень і розваг, включаючи автомобільні перегони, стрибки з парашутом, рафтинг, польоти на повітряній кулі, пейнтбол, банджі-джампінг і спа-дні. Під управлінням Пафітіса та Джонса компанія пройшла шлях від управління до річного обороту понад 20 мільйонів фунтів стерлінгів.[11] Вони продали тепер прибуткові Red Letter Days компанії Buyagift за нерозголошену ціну, стверджуючи, що «відчули правильний час і продаж забезпечить захоплюючу та прогресивну наступну главу в розвитку Red Letter Days».[12]

Продаж

[ред. | ред. код]

Red Letter Days була куплена французькою транснаціональною компанією Smart&co SAS у 2017 році,[13][14] доєднавшись до інших брендів, таких як Buyagift,[15] Dakotabox[16] і Odisseias.[17] У червні 2019 року право власності на компанію було передано Buyagift plc, а товариство з обмеженою відповідальністю оголосили про добровільну ліквідацію з декларацією про платоспроможність. Засновник SmartBox П'єр-Едуард Стерін іта генеральний директор Джон Перкінс пішли у відставку, а новим генеральним директором був призначений Олів'є Фажур.

Група Moonpig

[ред. | ред. код]

У липні 2022 року бренди Red Letter Days і Buyagift викупила компанія Moonpig Group .

Список літератури

[ред. | ред. код]
  1. RAF veteran, 85, given Spitfire flight in recognition of role as wife’s carer — 2019.
  2. Rachel Elnaugh interview. 11 серпня 2007. Архів оригіналу за 14 жовтня 2007. Процитовано 17 січня 2019.
  3. My First Million: Rachel Elnaugh of Red Letter Days. MoneyWeek (брит.). 1 серпня 2006. Процитовано 28 січня 2019.
  4. James, Laura (28 червня 2019). Rachel Elnaugh lifts the lid on her failed multi-million pound business. birminghampost. Процитовано 26 березня 2020.
  5. Gift firm calls in administrators (брит.). 1 серпня 2005. Процитовано 28 січня 2019.
  6. Osborne, Alistair (1 серпня 2005). Red Letter Days experiences a plunge into administration. The Daily Telegraph. Процитовано 7 лютого 2019.
  7. Brodie, Sophie (28 травня 2007). Red Letter Days £7.2m in red despite TV dragons' efforts. Daily Telegraph (брит.). ISSN 0307-1235. Процитовано 7 лютого 2019.
  8. Rescue plan for Red Letter Days. The Guardian (брит.). Press Association. 2 серпня 2005. ISSN 0261-3077. Процитовано 28 січня 2019.
  9. Dragon still has fire in her belly. The Guardian. 29 вересня 2005. Процитовано 8 липня 2009.
  10. The City Diary: The Midas â€" or Maddison â€" touch. The Independent (англ.). 9 травня 2010. Процитовано 28 січня 2019.
  11. Theo Paphitis and Peter Jones sell Red Letter Days. The Retail Bulletin. 1 грудня 2017. Процитовано 28 січня 2019.
  12. Red Letter Days sold to Smartbox Group – Travel & Leisure Executive Search. The MBS Group. Процитовано 28 грудня 2017.
  13. We're out! TV Dragons sell Red Letter Days (брит.). 30 листопада 2017. Процитовано 7 лютого 2019.
  14. Dragons' deal for Irish-based gift company Smartbox. Independent.ie (англ.). Процитовано 7 лютого 2019.
  15. Company Overview of Red Letter Days Ltd. Bloomberg. Процитовано 25 січня 2019.
  16. Company Overview of Dakotabox Regalos y Ocio, S.L. Bloomberg News. Процитовано 25 січня 2019.
  17. Hamilton, Peter. Gift company Smartbox plans addition of 100 Dublin jobs. The Irish Times (англ.). Процитовано 25 січня 2019.

Посилання

[ред. | ред. код]