Reddit

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Редит
Reddit Inc.
Reddit logo.svg
ISS-46 Scott Kelly's first ever NASA Reddit Ask Me Anything from space (2).jpg
Посилання reddit.com
Гасло (девіз) Головна сторінка інтернету (англ. The front page of the internet)
Комерційний так
Тип соціальна мережа
Реєстрація за бажанням
Мови багатомовний
Власник Condé Nast
Засновник Алексис Оганян[2], Steve Huffmand[2] і Аарон Шварц
Автор Алексис Оганян, Стів Гафман
Започатковано 23 червня 2005; 16 років тому (2005-06-23)
Стан працює
Рейтинг Alexa 27 (на червень 2016)[1]
Ключові особи Стів Гафман (CEO)
Адреса офісу Сан-Франциско, США
Мова програмування Python[3], React і JavaScript
Ліцензія контенту Common Public Attribution Licensed[4]
CMNS: Редит у Вікісховищі

Reddit (укр. Рéдит[5] зустрічаються також варіанти Редіт, Реддіт[6][7][ˈrɛdɪt][8]) — це розважальний, новинний онлайн-сервіс, а також інтернет-ЗМІ, де зареєстровані користувачі можуть додавати свій контент, такий як текстові пости або прямі посилання й обговорювати їх (BBS). Як і багато інших подібних сайтів, Reddit підтримує систему голосування за вподобані повідомлення — найбільш популярні з них з'являються на головній сторінці сайту. Також найпопулярніші пости показуються угорі відповідних категорій. Контент організовано за допомогою осередків за інтересами, які звуться «subreddits» (укр. сабредити, сабредіти). Тематика сабредитів досить широка: новини, ігри, кіно, музика, книги, спорт, їжа, фотографії тощо.

У 2015-му році Reddit налічував 542 млн користувачів щомісяця (з них 234 млн унікальних користувачів), займаючи 14-те місце у списку найбільш відвідуваних сайтів в США і 36-те за цим же показником у світі[9]. Протягом 2015-го року Reddit обслугував 82.54 млрд переглядів сторінок, 725.85 млн коментарів та 6.89 млрд оцінок постів[10].

Reddit було засновано двома однокурсниками з Вірджинського університету Стівом Гафманом та Алексісом Оханяном у 2005 році. Condé Nast Publications придбало сайт у жовтні 2006-го. У вересні 2011-го Reddit став дочірньою компанією компанії-власника Condé Nast's, компанії Advance Publications. В серпні 2012 р. Reddit працював як незалежна одиниця, хоча Advance і досі є основним власником[11]. Reddit базується в Сан Франциско. У жовтні 2014 року Reddit отримав 50 млн доларів інвестицій під керівництвом генерального директора бізнес-інкубатора Y Combinator Сема Олтмена та інвесторів Марка Ендерсона, Пітера Тіля, Рона Конвея, Снуп Дога та Джареда Лето[12]. Їхні інвестиції оцінюються в 500 млн доларів[13][14].

Опис[ред. | ред. код]

Сайт є збіркою записів, зібраних зареєстрованими користувачами. Назва «Reddit» — це гра слів англійською мовою, змінена фраза «read it», що співзвучно з фразою «I read it on Reddit» («Я прочитав це на Редиті»)[15]. Контент на сайті розділено на категорії, 50 з яких є визначеними з самого початку, вони називаються «сабредити за замовчуванням», вони відображаються на стартовій сторінці для нових користувачів і для тих, хто користується сайтом без реєстрації. На травень 2014-го року ці категорії наступні:[16][17]

Категорія Сабредити
Освіта Новини, Наука, Космос, TodayILearned (СьогдніЯВивчив), WorldNews (Світові новини)
Розваги Creepy (Моторошне), Документалки, Геймерство/Ігрова індустрія, Послухайте-но, Кіно, Музика, Не спимо, Види спорту, ТБ, Відео
Обговорення AskReddit (Запитаймо у (користувачів) Редіта), AskScience (Запитаймо в Науки (Науковців)), Книги, Поясніть ніби мені п'ятирічна дитина, Історія/Минуле, IAmA (Я є я), Дві Х-Хромосоми
Гумор DataIsBeautiful, Кумедне, InternetIsBeautiful, Жарти, NotTheOnion, Думки в дýші, TIFU, Підбадьорливі Новини
Зображення Мистецтво, Ой!, EarthPorn, Гіфки, Трохи Цікаво, Стара Школа Кльова, Битви В Фотошопі, Світлини
Саморозвиток DIY (ЗРОБИ САМ), Фітнес, Їжа, Змотивовано, Житттєві Поради, Особисті Фінанси, Філософія, Шпаргалки
Технології Футурологія, Гаджети
Різне Анонси, Блоги

Коли хтось додає посилання чи текст до сабредита, користувачі, названі «redditors» (редактори, укр. редитори, редітори), можуть позитивно чи негативно оцінювати їх. Кожен сабредит має головну сторінку, де відображаються найсвіжіші пости з високими оцінками. «Редитори» можуть також коментувати оцінки. Коментарі також можна оцінювати. Головна сторінка включає як свіжі популярні пости, так і пости з сабредитів, на які підписаний користувач.

Рейтинг головної сторінки – як для першої сторінки Редиту, так і для сабредитів — визначається за віком оцінок, їх рейтингом (кількістю плюсів) до мінусів і загальною кількістю оцінювань[18].

Логотип сайту і талісман — це намальоване зображення прибульця, на ім'я Snoo (укр. Сну). Сабредити ж часто використовують варіації Snoo з деякими змінами, згідно з тематикою осередку[19].

Користувачі[ред. | ред. код]

Реєстрація на Reddit є безкоштовною і не вимагає навіть підтвердження поштової адреси. Авторизовані користувачі можуть оцінювати пости та коментарі. Також користувачі можуть створювати свої сабредити, а останні — підписуватись на них. Наприклад, у травні 2015-го року сабредит Вікіпедія, що збирає найцікавіші сторінки у вікі, мав 151 тис. підписників[20]. На Редит іноді зустрічається специфічна термінологія, як-от OP («original poster» або «перший постер», тобто той, хто першим створив пост, до якого надсилається коментар) або NSFW («not safe for work» або «небезпечно для роботи» до постів, які містять сексуальний контент)[21]. Користувачі заробляють «лінкову карму» і «карму за коментарі», якщо постять щось, що згодом стає популярним. Ці дані відображаються у них в профілі. За надзвичайно цікаві або смішні пости користувачі отримують «Reddit gold», «золоту» нагороду від Редиту[22].

Reddit також дозволяє створювати пости, які не посилаються на жодні зовнішні ресурси. Такі пости називаються «власними» (self posts) або просто текстовими. Багато з дискусійних сабредитів дозволяють тільки текстові пости, серед них, наприклад, «AskReddit» (укр. Запитаймо у (користувачів) Редіта) – в ньому користувачам дозволено додавати відкриті питання до читачів. Текстові пости не додають карми автору, але за них можна голосувати, як і за будь-який інший контент.

Пан «Хлюпаючі[23] Штани» (Splashy Pants), логотип, що був у користуванні 27 листопада 2007 року

Спільнота Reddit час від часу захоплюється участю у зовнішніх ресурсах, наприклад, у 2007 році Грінпіс дозволив користувачам інтернету голосуванням обрати ім'я для горбатого кита. Користувачі Reddit масово голосували за Пан «Хлюпаючі Штани» (англ. «Mr. Splashy Pants»), а адміністрація Reddit підтримала таку ініціативу і змінили логотип всього сайту на час голосування. У грудні того року ім'я «Mister Splashy Pants» перемогло у змаганнях[24].

Редитори щороку святкують «день торту» («cake day»), тобто день, в який було зареєстровано той чи інший акаунт. День торту нічим не відрізняється від інших, окрім того, що на 24 години поряд з іменем користувача з'являється невеличка іконка з тортом[25]. Редитори можуть додавати в друзі одні одних, що надає швидкий доступ користувачу до постів та коментарів «друзів». Користувачі Редиту час від часу зустрічаються в барах, парках або будь-яких інших місцях по всьому світу[26].

Сабредити[ред. | ред. код]

Пости на Reddit організовано групами за інтересами, що називаються «сабредитами». Історично склалось, що головна сторінка це «головний редит», а всі останні — «сабредити». Головного ж сабредиту не існує. Натомість існує безліч сабредитів за інтересами: книги, телебачення, музика тощо. Кожен зареєстрований користувач може й сам створити свій сабредит, посилання на його створення з'являється через місяць після реєстрації[27]. Станом на 2013 рік існувало 5,400 активних сабредитів[28][29], а також 50 стандартних сабредитів.

Керуючи підписками на сабредити користувачі мають можливість налаштувати, що саме має з'являтись у них на головній сторінці.

Як заявляють розробники, модератори сабредитів мають отримати якомога більше контролю над своїми товариствами[30].

«IAmA» та «AMA» (англ.)[ред. | ред. код]

Одні з найпопулярніших сабредитів, це IAmA («I Am A», або «я є я»), де користувачі можуть публікувати пости в стилі «AMAs» («Ask Me Anything», «Спитай у мене що завгодно»), а також «AMAAs» («Ask Me Almost/Absolutely Anything», «Спитай у мене абсолютно що завгодно») – користувачі можуть питати про що завгодно. Сабредити AMA є відкритими для всіх користувачів. Ця система схожа на онлайн-пресконференцію. Цей сабредит започатковано в травні 2009 року[31][32][33][34].

Численні відомі особистості брали участь в IAmA, серед них президент США Барак Обама[35][36] (брав участь під час виборів 2012 року), Дейв Грол[37], Мадонна[38], Кріс Гелфілд[39] (космонавт, що відповідав на питання з космічної МКС), Біл Гейтс[40], Рон Пол[41], Стівен Кольбер[42], Psy, Енія, Арнольд Шварцнегер, Рейчел Мудоу, Рене Флемінг, Луї Сі Кей, Роджер Федерер, Ларі Кінґ, Філіп Зімбардо, Біл Най[43], Стен Лі, Джон Матер, Девід Коперфілд, Пол Кругман, Дені Бойл, репер J. Cole[44], Альберт Гор, Роджер Еберт, Майкл Болтон, Гері Джонсон, Лоуренс Краус, Джил Стайн, Кевін Рад, Джулі Бенц[45], Аманда Пелмер[46], Тім Феріс[47], Гордон Ремсі[48], Пітер Дінклейдж[49], Чандра Вікрамасінге[50] та Ніл Деграс Тайсон[51]. На квітень 2015 року тема Барака Обами мала найвищий рейтинг на сайт[52] і; різкий ріст трафіку 29 серпня 2012 року викликав перебої в роботі деяких розділів сайту, саме тоді запустили AMA[53].

Зірок, що беруть участь в IAmAs, зустрічають як позитивно, так і негативно. Вуді Гарельсон[54] у AMA піддався критиці після його відмови відповідати на питання, що не стосувались фільму Rampart, який він рекламував[55]. І навпаки, репер Снуп Догг отримав 1.6 млн переглядів сторінок[56] після декількох відповідей у спільноті АMA[57].

Акторка з Болівуду Пріянка Чопра[58] піддалась критиці після того, як вона замість відповідей на запитання займалась рекламою свого музичного альбому. Пітера Дінкгейла[59], актора з серіалу Гра престолів, учасники спільноти АМА сприйняли неоднозначно. Редитори відзначили ретельність, з якою він відповідав на всі питання, а також те, що він досить довго лишався онлайн з шанувальниками.

2 липня 2015 року сотні сабредитів, включно із кількома, що мали більше мільйона підписників, було переведено в приватний режим. Це сталося після звільнення Вікторії Тейлор[60][61][62][63]. Джерела, близькі до керівництва Редиту пояснили це фокусуванням ресурсу на монетизації сайту[64][65].

The Button[ред. | ред. код]

Першоквітневий жарт у 2015 році являв собою соціальний експеримент, тоді було створено тип сабредиту під назвою «thebutton», тобто «кнопка». Він виглядав як звичайна кнопка і 60-секундний таймер. Користувачі, що зареєструвались днем раніше, вже змогли брати участь в експерименті. Все що міг зробити користувач, це або натиснути на кнопку, або не робити цього. Якщо користувач вирішував натиснути, таймер повертався до позначки 60 секунд[66], а іконка поруч з іменем користувача міняла свій колір. Таймер кілька разів досягав нуля через технічні неполадки, але врешті відлік закінчився і сабредит було перенесено в архів 5 червня 2015 року[67].

Історія[ред. | ред. код]

Співзасновник Алексіс Оханян у 2009 році

Reddit було засновано в червні 2005 року[68] у Медфорді Стівом Гафманом (Steve Huffman) та Алексісом Оганяном (Alexis Ohanian), 22-літніми випускниками Університету Вірджинії[69]. У листопаді того ж року до них приєднався Крістофер Слоу (Christopher Slowe). З листопада 2005 до січня 2006 року Reddit було приєднано до компанії, що належала Аарону Шварцу, «Infogami», а Шварц став власником керівної компанії «Not A Bug»[70][71]. Condé Nast Publications, власник журналу Wired, придбала ресурс 31 жовтня 2006 року, тоді ж команда переїжджає до Сан-Франциско[72]. У січні 2007-го Шварца було звільнено[73].

Наприкінці 2008 року до команди розробників приєднались Ерік Мартін (Erik Martin), Джеремі Едберг (Jeremy Edberg),[74] Девід Кінґ (David King),[75] та Майк Ширальді (Mike Schiraldi).[76] У 2009 році Гафман та Оганян створили компанію Hipmunk, запросивши на роботу Слоу[77] та Кінґа.[78] У травні 2010 року Reddit було включено до списку від Lead411 «Найгарячіші компанії Сан Франциско 2010 року».[79] У липні 2010 року після величезного росту кількості відвідувань, Reddit запроваджує платний акаунт «Reddit Gold», що коштував 3.99 $/міс. або 29.99 $/рік.[80] Reddit Gold додає численні функції до інтерфейсу, наприклад, можливість відображати більше коментарів на сторінці, доступ до приватного сабредиту «лаундж» (відпочинок), а також сповіщення кожного разу, коли хтось згадує ім'я користувача у коментарі.[81]

6 вересня 2011 року Reddit став керуватись незалежно від Condé Nast, відтоді ним керує Advance Publications, відгалуження від компанії-власника.[82] 11 січня 2012 року Reddit заявив, що підтримає протест Stop Online Piracy Act і буде вимкнений на 12 годин.[83] Протест відбувся 18 січня, в той же час були недоступні Wikipedia та кілька інших відомих сайтів. У травні 2012 року Reddit приєднався до Internet Defense League, групи, що займалась організацією майбутніх протестів.[84] 14 лютого 2013 року Reddit почав приймати біткоїни як оплату за золоте членство, це стало можливим завдяки співпраці з компанією-процесором Coinbase.[85]

У жовтні 2014-го Reddit написав про «Redditmade», сервіс, котрий дозволяв модераторам продавати товари на своїх сабредитах. Redditmade було закрито у лютому 2015-го.[86] У листопаді 2014-го, виконавчий керівник Yishan Wong пішов у відставку, а співзасновник Оганян повернувся на місце виконавчого керівника компанії.

У жовтні 2015 року Reddit започаткував новинний портал «Upvoted», створений для того, щоб розміщувати контент з Reddit на окремому ресурсі, керуючись голосуванням користувачів з Reddit.[87]

Технології[ред. | ред. код]

Reddit було спочатку написано на common Lisp, але пізніше переписано мовою Python, це сталося в грудні 2005 року.[88] Причинами стали були ширший вибір бібліотек і значно більша гнучкість розробки. Вебфреймворк «web.py» мовою Python, на якому писав reddit колишній співробітник Шварц, доступна всім охочим як проєкт з відкритим вихідним кодом.[89] 18 червня 2008 р., Редит став використовувати відкрите програмне забезпечення[90], винятками є система антиспаму. Весь останній код і бібліотеки, написані для Редиту, доступні всім охочим на github.[91][92]

10 листопада 2009 року редит було перенесено зі своїх фізичних серверів на вебсервіси Amazon.[93] «Редит» використовує PostgreSQL як основний тип баз даних, і повільно переносить їх на Apache Cassandra. На початку 2009 року сайт почав використовувати jQuery.[94] 7 червня 2010 року було оновлено мобільний інтерфейс з повністю переписаним CSS, новими кольорами й багатьма іншими поліпшеннями.[95]

21 липня 2010 року Reddit замовив пошукову систему у компанії Flaptor, що розробляла власний пошуковий механізм IndexTank.[96] З 12 липня 2012 року Reddit користується Amazon CloudSearch.[97] Є кілька неофіційних програм, що використовують Reddit API, і знаходяться в магазині Google Play та репозиторії F-Droid. Наприклад: Reddit is Fun,[98] Andreddit,[99] F5, BaconReader,[100] Reddit Sync[101] та Reddita, яка працює на планшетах.[102] Для Windows також є кілька програм, що працюють з Reddit, наприклад, ReddHub[103] та Reddit To Go![104] Неофіційна програма Reditr[105] працює на Windows, OS X, Linux та ChromeOS.

Також існує кілька програм для iOS. Наприклад: Karma, Upvote, iReddit, та Reddzine і Biscuit, що працюють тільки на iPad.[106] У вересні 2014-го вийшла офіційна програма для сабредиту AMA (Ask Me Anything), яка працює на iOS та Android, і називається Ask me Anything.[107] У жовтні 2014-го виходить програма Alien Blue, яка стає офіційною програмою для iOS.[108] У квітні 2016 Alien Blue видаляють з App Store на заміну офіційній програмі Reddit, яка також доступна в Google Play.[109]

Демографія[ред. | ред. код]

Згідно з статистикою, станом на грудень 2015 року, 53 % редиторів є чоловіками та 54 % — з США[110]. Сайт Pewinternet.org пише, що 6 % всіх дорослих американців-користувачів інтернету час від часу заходять на Reddit; чоловіки вдвічі частіше є редиторами, аніж жінки; найпопулярніший вік користувачів — від 15 до 29 років[111].

Спільнота і культура[ред. | ред. код]

«Редит» є відкритим до різних культур і користувачів, які створюють контент[112]. Наприклад, сабредит «Університет Редиту» (University of Reddit), покликаний навчати спільноту користувачів, він має функцію «входу» і «виходу» з заняття, а також безліч наук, за якими ведеться освіта.[113] [114]

Філантропічні спроби[ред. | ред. код]

«Редит» є засновником кількох благодійних проєктів, як короткотермінових, так і розрахованих на кілька років:

 • В жовтні 2010 року на «Редиті» було розміщено історію семилітньої дівчинки Кетлін Едвард, що хворіла на хворобу Ґанґтінґтона на останній стадії. Сусідські дівчата дражнили дівчинку та її сім'ю. Редитори зібрали гроші та зустрілись з дівчинкою, провівши з нею день покупок в магазині дитячих іграшок, що належить одному з дописувачів[115][116] — Tree Town Toys.
 • В грудні 2010 року дописувачі християнського сабредиту вирішили провести збір коштів[117], а члени атеїстичного сабредиту влаштували дружнє змагання,[118] рекламуючи[119] збір коштів для Лікарів без кордонів та Всесвітнього фонду чистої води. Пізніше до змагань приєднався ісламський сабредит, збираючи гроші для організації Islamic Relief. Менш ніж за тиждень трьома спільнотами  було зібрано понад 50 тис. $.[120] Більшість грошей зібрали атеїсти, натомість християнський сабредит мав найбільше співвідношення за внеском від однієї людини.[121] Схожий збір коштів провели 2011 року, тоді атеїстам вдалось зібрати понад 200 тис. доларів на благочинність.
 • [122]
 • «Редит» заснував найбільшу у світі програму «Секретний Санта», яка на 2016 рік продовжує свою роботу. Перед святами 2010 року в програмі взяли участь дописувачі з 92 країн. Всього вона налічувала 17,543 учасника, загальні витрати склали 662,907.60 доларів і всі вони були витрачені на купівлю подарунків і послуги доставки.[123][124][125] У 2014 році вже більш як 200 тис. користувачів зі 188 країн брали участь у новорічних привітаннях.[126]
 • Дописувачі сайту зібрали понад 600 тис. доларів для організації DonorsChoose, щоб підтримати починання Стівена Колберта March to Keep Fear Alive.[127]
 • Користувачі зібрали 185,356 $ для Direct Relief, що на Ґаїті, після землетрусу, який трапився в січні 2010 року.[128]
 • Зібрано 70 тис. доларів для Faraja Orphanage, це було зроблено протягом доби після пограбування притулку, коли грабіжники напали на одного з волонтерів і вдарили його мачете по голові, мало не вбивши.[129]
 • У жовтні 2012 року користувач «Shitty_Watercolour», популярний редитор, відомий своїми акварельними малюнками,[130][131][132] провів 12-годинну онлайн відеосесію з малювання на YouTube, щоб зібрати грошей для «charity: water», некомерційної організації, що займається постачанням води у країни, що розвиваються. Читачі платили мінімум $10, щоб отримати своє фото, намальоване у квадраті розміром 5 by 5 centimetres (2,0 by 2,0 in).[133][134] Цей марафон зібрав 2 700 доларів.
 • [135]
 • У лютому 2014 року «Редит» анонсував свої плани щодо передачі 10 % щорічного доходу до некомерційних організацій, обраних голосуванням читачів.[136]
 • Reddit продовжив це починання у 2015 році, передавши по 82,765$ до фундації Electronic Frontier, Федерації планування батьківства Америки, Лікарів без кордонів, центру Erowid, фундації Wikimedia, Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies, NPR, Free Software Foundation, Freedom From Religion Foundation і проєкту Tor.[137]
 • Реакцією редиторів на землетрус 2015 року у Непалі став збір більш ніж 145 тис. доларів для Direct Relief і 110 тис. для MAP International.
 • [138]

Комерційна діяльність[ред. | ред. код]

У лютому 2013 року, Betabeat опублікував допис, де висвітлював співпрацю міжнародних корпорацій, як-от Costco, Taco Bell, Subaru та McDonald's, у дописі містилась інформація про бренди, яка подавалась яко власне розслідування.[139] Колишній директор зі зв'язків Редиту заявив тоді, що багато компаній хотіли б рекламуватись у схожих постах на сайті, але Редит містить тільки контент від читачів, а не рекламу. [140][141][142][143] То ж вона порекомендувала рекламодавцям оформлювати рекламні дописи таким чином, щоб вони викликали дискусію і були б цікавими.[144][145] Компанія Nissan провела успішну рекламну кампанію, пропонуючи дописувачам подарунки за їх питання про новий автомобіль,[146][147] хоча згодом компанію було розкритиковано через підозру в астротурфінгу, коли CEO віповідав тільки на невелику частину поставлених питань.[148][149][150]

Користувачі Редиту більш схильні до захисту приватних даних, вони користуються інструментами на кшталт AdBlock або проксі,[151] а також «ненавидять, коли ними керують бренди» і жваво реагують на «дописи для розумних учасників».[152]

«Ефект “Редиту”»[ред. | ред. код]

Цей ефект також називають «Slashdot effect», він з'являється, коли невеликий сайт отримує хвилю нових відвідувань після того, як його високо оцінили читачі «Редиту».[153] Серед читачів його іноді називають «смертельні обійми “Редиту”» —  соціум «Редиту» настільки великий, що часто може призводити до того, що сайти, куди йдуть дописувачі, можуть не витримати навантаження. Щоб частково цього позбутись, створено низку ботів, які створюють локальну копію сайту перед тим, як велика кількість людей на нього перейде.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Reddit.com Site Info. Alexa Internet. Процитовано 29 June 2016. 
 2. а б https://www.redditinc.com/
 3. The reddit Open Source Project on Open Hub: Languages Page — 2006.
 4. https://github.com/reddit/reddit/blob/master/LICENSE
 5. Пономарів, Олександр (2018-03-20). Блог Пономарева: знайти гриб чи гриба? (en-GB). Процитовано 2019-10-21. 
 6. Що таке редіт reddit.com, російськомовні сабредіти. Компьютерна допомога - pcUaWiki.ru (en-US). Процитовано 2020-04-06. 
 7. Що таке Reddit: Як і навіщо користуватися соціальним сайтом. Root Nation (uk). 2018-11-17. Процитовано 2020-04-06. 
 8. Frequently Asked Questions: What does the name "reddit" mean?. Reddit. Процитовано December 4, 2011. 
 9. Reddit.com Traffic Statistics. SimilarWeb. SimilarWeb. Процитовано 2016-01-03. 
 10. Reddit in 2015. Reddit. 2015-12-30. Процитовано 2016-01-09. 
 11. myth: Condé Nast owns Reddit. Reddit. August 6, 2013. Процитовано September 22, 2013. 
 12. Alden, William (2014-10-01). With Reddit Deal, Snoop Dogg Moonlights as a Tech Investor. The New York Times (The New York Times Company). Процитовано 2014-10-25. 
 13. Cheredar, Tom (8 September 2014). Reddit reportedly raising $50M at a $500M valuation. Процитовано 15 May 2015. 
 14. Kafka, Peter; Swisher, Kara (7 September 2014). Reddit Raising a Big Round, and Some Y Combinator Players Are in the Mix. Процитовано 15 May 2015. 
 15. Reddit Frequently Asked Questions. Процитовано April 10, 2014. 
 16. Angel, Alex. What's that, Lassie? The old defaults fell down a well?. Reddit blog. Процитовано May 8, 2014. 
 17. List of default subreddits -- March 8, 2015. Reddit. Процитовано July 25, 2015. 
 18. Reddit algorithm. seomoz. 
 19. What’s Snoo?. Upvoted (en). Процитовано 2020-04-06. 
 20. reddit.com/r/Wikipedia – The most interesting pages on Wikipedia. reddit.com. November 24, 2012. Процитовано October 17, 2014. 
 21. Reddit Terms and Abbreviations. Moreadvertising.com. Архів оригіналу за 19 серпень 2013. Процитовано December 11, 2013. 
 22. We've Got Mail!. Reddit.com. Процитовано December 11, 2013. 
 23. ХЛЮПАЮЧИЙ — СЛОВОЗМІНА | Горох — українські словники. goroh.pp.ua. Процитовано 2020-04-06. 
 24. Feature story – 10 December 2007 (2007-12-10). Mister Splashy Pants the whale – you named him, now save him | Greenpeace International. Greenpeace.org. Процитовано 2014-08-08. 
 25. Enjoy your complimentary karma. Reddit.com. Процитовано 2014-08-08. 
 26. Reddit Worldwide Meetups. Reddit.com. Процитовано December 4, 2011. 
 27. Re: Can I make my own subreddit?. May 28, 2011. 
 28. Browse the Future of Reddit: Re-Introducing Multireddits. June 7, 2013. Процитовано June 7, 2013. 
 29. «Active» is defined as «subreddits that had at least 5 posts or comments in the past day», according to /u/chromakode who is an admin
 30. Atagana, Michelle (22 August 2014). Creating a more curious generation through memes: Q&A with Reddit GM. Memeburn.com. Процитовано 11 September 2014. 
 31. Madrigal, Alexis C. (January 7, 2014). 'Ask Me Anything': How a Weird Internet Thing Became a New Form of Media. The Atlantic. Процитовано January 7, 2014. 
 32. Horgan, Richard (July 3, 2013). Meet Reddit's New Director of Communications. adweek.com. Prometheus Global Media. Процитовано 3 July 2015. 
 33. Fenn, Mike (24 June 2013). Reddit's newest employee used to type celebrities' AMA responses. dailydot.com. Процитовано 3 July 2015. 
 34. Victoria Taylor Tells PAN how Reddit Stays Genuine and What That Means for Marketers. prspeak.com. Архів оригіналу за 3 липень 2015. Процитовано 2 липень 2016. 
 35. Barack Obama AMA. Reddit. 
 36. President Obama makes online appearance on Reddit. The Telegraph (London). August 29, 2012. Процитовано August 30, 2012. 
 37. I Am Dave Grohl AMA : IAmA. Reddit.com. 2013-02-08. Процитовано 2014-08-08. 
 38. Madonna AMA. Reddit. 
 39. Chris Hadfield AMA. Reddit. 
 40. Bill Gates AMA. Reddit. 
 41. Congressman Ron Paul Answers Your Questions. Reddit Blog. Процитовано May 11, 2012. 
 42. Stephen Colbert AMA. Reddit. Процитовано May 11, 2012. 
 43. «Bill Nye AMA»
 44. hi, i'm J. Cole AMA : hiphopheads. Reddit. Процитовано December 26, 2014. 
 45. Julie Benz AMA. Reddit.com. June 18, 2014. 
 46. Amanda Palmer AMA. Reddit.com. August 27, 2013. Процитовано September 9, 2013. 
 47. Tim Ferriss answers your questions. Reddit. Процитовано May 11, 2012. 
 48. I am Gordon Ramsay. AMA. Reddit. Процитовано April 29, 2015. 
 49. I am Peter Dinklage. You probably know me as Tyrion Lannister from Game of Thrones. AMA!. Reddit. Процитовано April 29, 2015. 
 50. Professor Chandra Wickramasinghe AMA. Reddit. 
 51. I am Neil deGrasse Tyson -- AMA. Reddit. Процитовано April 29, 2015. 
 52. top scoring links : IAmA. Reddit. Процитовано April 29, 2015. 
 53. Alabaster, Jay (August 29, 2012). Obama makes appearance on Reddit, briefly crashes site. IDG News Service. Процитовано August 30, 2012. 
 54. I'm Woody Harrelson, AMA. Reddit. 
 55. Huff, Steve (February 4, 2012). Woody Harrelson and the No-Good, Very Bad Reddit AMA. The Observer. Процитовано May 31, 2013. 
 56. Hernandez, Brian Anthony (December 11, 2012). Snoop's Reddit AMA Is 2nd Biggest, Behind Only Obama's. Mashable. Процитовано May 31, 2013. 
 57. Simpson, Connor (December 5, 2012). How High Was Snoop Dogg During His Reddit AMA?. Atlantic Wire. Процитовано May 31, 2013. 
 58. I'm Priyanka Chopra, AMA. Reddit. 
 59. I am Peter Dinklage, AMA. Reddit. 
 60. Why was /r/IAmA, along with a number of other large subreddits, made private? : OutOfTheLoop. reddit. 
 61. McCormick, Rich. Huge chunks of Reddit are locked after AMA coordinator fired. Процитовано 2015-07-03. 
 62. Hern, Alex. Reddit revolts: subforums shut down in protest over AMA co-ordinator sacking. the Guardian. Процитовано 2015-07-03. 
 63. Reddit in uproar after staff sacking. BBC News. July 3, 2015. Процитовано 2015-07-03. 
 64. Feinberg, Ashley (2015-07-08). Fired Reddit Administrator Victoria Taylor Finally Breaks Her Silence. Gawker. Процитовано 2015-07-12. 
 65. Holiday, Ryan (2015-07-06). I'll Miss Working With reddit's Victoria Taylor. The Observer. Процитовано 2015-07-12. 
 66. Lee, Timothy (April 14, 2015). The button: the fascinating social experiment driving Reddit crazy. Vox. Vox Media. Процитовано April 24, 2015. 
 67. powerlanguage (June 8, 2015). The button has ended. reddit. 
 68. Macale, Sherilynn "Cheri". A rundown of Reddit's history and community [Infographic]. The Next Web Social Media. Процитовано November 12, 2011. 
 69. Adams, Richard (December 8, 2005). reddit.com. London: The Guardian. Процитовано December 23, 2006. 
 70. Swartz, Aaron (February 27, 2006). Introducing Infogami. Infogami. Архів оригіналу за December 2, 2008. Процитовано January 6, 2007. 
 71. Singel, Ryan (July 19, 2011). Feds Charge Activist as Hacker for Downloading Millions of Academic Articles. Wired. Процитовано January 12, 2013. 
 72. Arrington, Michael (October 31, 2006). Breaking news: Condé Nast/Wired Acquires Reddit. TechCrunch. Процитовано January 6, 2007. 
 73. A Chat with Aaron Swartz. Blogoscoped.com. May 7, 2007. Процитовано December 4, 2011. 
 74. alexis [kn0thing] (March 20, 2007). welcome, jedberg. blog.reddit. Процитовано December 4, 2011. 
 75. alexis [kn0thing] (April 17, 2008). welcome, david. blog.reddit. Процитовано December 4, 2011. 
 76. alexis [kn0thing] (December 9, 2008). Welcome, Mike Schiraldi (a.k.a. raldi). blog.reddit. Процитовано December 4, 2011. 
 77. Kincaid, Jason (November 1, 2010). Reddit Chief Takes Flight To Hipmunk, Explains Why He's Leaving Now. Techcrunch.com. Процитовано December 4, 2011. 
 78. Welcome, Ketralnis!. Blog.hipmunk.com. March 12, 2011. Архів оригіналу за 13 лютий 2012. Процитовано December 4, 2011. 
 79. Lead411 launches "Hottest Companies in San Francisco" awards. Lead411.com. May 18, 2010. Архів оригіналу за 17 жовтень 2011. Процитовано December 4, 2011. 
 80. mike [raldi] (July 19, 2010). What's new on Reddit: Three new features for Reddit gold: Choose-your-own ads, Userpage sorting, and Friends with Benefits. blog.reddit. Процитовано July 29, 2010. «It's time for Reddit gold to make the shift from a one-week experiment to a true service with a clear pricing structure and at least a few whistles and bells.» 
 81. reddit.com: gold. Процитовано July 20, 2013. 
 82. blog.reddit – what's new online: Independence. Процитовано September 6, 2011. 
 83. Reddit Plans SOPA 'Blackout' Protest Jan. 18. Entertainment Consumers Association. Архів оригіналу за 10 жовтень 2014. Процитовано October 7, 2014. 
 84. The Internet Defense League - Protecting the Free Internet since 2012. internetdefenseleague.org. 
 85. Olanoff, Drew. Reddit Starts Accepting Bitcoin for Reddit Gold Purchases Thanks To Partnership With Coinbase. Techcrunch. Процитовано February 14, 2013. 
 86. Reddit Gets Into Crowdfunding With Redditmade. TechCrunch. Процитовано October 29, 2014. 
 87. Introducing Upvoted: A Redditorial Publication. redditblog.com. 
 88. steve [spez] (December 5, 2005). "On lisp" blog post by Reddit founder "spez", detailing the reasons for switching to python from lisp. Blog.reddit.com. Процитовано December 4, 2011. 
 89. Official web.py site. Webpy.org. Процитовано December 4, 2011. 
 90. steve [spez] (June 17, 2008). Reddit goes open source. Blog.reddit.com. Процитовано December 4, 2011. 
 91. Reddit GitHub. Процитовано June 5, 2011. 
 92. Sites Using Pylons Архівовано 13 вересень 2008 у Wayback Machine. — Pylons Community – PythonWeb
 93. jeremy [jedberg] (November 10, 2009). Moving to the cloud. Blog.reddit.com. Архів оригіналу за 10 квітень 2016. Процитовано December 4, 2011. 
 94. What's new on Reddit: Reddit now powered by jQuery — Posted by Chris Slowe (keysersosa) (Friday, January 30, 2009) — blog.reddit
 95. A better mobile Reddit for all. reddit.com. June 9, 2010. Процитовано July 29, 2010. 
 96. Reddit Blog post announcing the use of IndexTank search engine. 
 97. Does Reddit using Amazon Cloud Search?. July 17, 2012. Процитовано September 9, 2013. 
 98. Reddit is fun – Android Application on the Android market. Appbrain.com. Процитовано December 4, 2011. 
 99. Download andreddit for your Android phone on AppBrain. Appbrain.com. Процитовано December 4, 2011. 
 100. A tasty new Reddit app. baconreader. Процитовано July 6, 2011. 
 101. Sync apps. Reddit Sync – Android Apps on Google Play. Google Inc. Архів оригіналу за June 9, 2013. Процитовано October 7, 2014. 
 102. Reddita – Android Market. Market.android.com. November 15, 2011. Процитовано December 4, 2011. 
 103. Windows Store – Reddit on ReddHub. Reddit Anonymous. Процитовано March 24, 2013. 
 104. Reddit To Go! app for Windows in the Windows Store. ross456. Процитовано August 6, 2013. 
 105. Pot, Justin. Reditr: A Desktop Client For Reddit With Embedded Content. MakeUseOf. Процитовано October 9, 2013. 
 106. Joshua Lockhart On 2 (May 26, 2013). The 5 Best Free Reddit Apps for iOS. Makeuseof.com. Процитовано December 3, 2013. 
 107. Announcing the official reddit AMA app. 
 108. Kumparak, Greg (2014-10-15). Reddit Acquires Alien Blue, The Most Popular Unofficial Reddit App. TechCrunch. AOL. Процитовано 2014-10-25. 
 109. Reddit scraps Alien Blue in favor of in-house built iOS and Android apps April 2016
 110. https://reddit.zendesk.com/hc/en-us/articles/205183225-Audience-and-Demographics.  Пропущений або порожній |title= (довідка)
 111. Duggan, Maeve; Smith, Aaron (2013-07-03). 6% of Online Adults are Reddit Users. Pew Research Internet Project. Процитовано 2014-10-25. 
 112. AMA how a wierd internet thing became a mainstream delight The Atlantic January 2014
 113. The University of Reddit. UReddit. Архів оригіналу за грудня 6, 2013. Процитовано December 11, 2013. 
 114. Could Reddit be the world's most influential website?. BlueGlass. Архів оригіналу за 4 травень 2012. Процитовано April 26, 2012. 
 115. Toy Store Shopping Spree for Kathleen Edward. Myfoxdetroit.com. October 12, 2010. Архів оригіналу за March 8, 2012. Процитовано December 4, 2011. 
 116. Stryker, Cole (2010-12-10).
 117. If every member of r/Christianity donates just $4.45, we can build a health clinic in an impoverished area that desperately needs one. Let's do it!. December 9, 2010. 
 118. OK, Battle stations everybody. Tonight we show r/Christianity what we are made of... December 9, 2010. 
 119. Dogs and cats living together! Mass hysteria! r/atheism and r/Christianity have a friendly competition up for a holiday charity drive that is spilling over into other subreddi. Reddit.com. December 10, 2010. Процитовано December 4, 2011. 
 120. Miles, Tom (December 12, 2011). Irreverent atheists crowdsource charitable giving. Reuters. Процитовано June 18, 2013. 
 121. Levy, Piet (December 16, 2010). Christians and Atheists Square Off In Online Battle To Raise Money For Charity. Huffington Post. Процитовано June 18, 2013. 
 122. Winston, Kimberly (December 21, 2011). Atheists aim to change image of penny-pinching Scrooges. USA Today. Процитовано June 18, 2013. 
 123. Boitnott, John (December 23, 2010). Secret Santa success caps banner year for Reddit. VentureBeat Interpreting Innovation. VentureBeat. Процитовано January 3, 2011. 
 124. The Biggest Secret Santa Gift Exchange in the World. Процитовано February 12, 2011. 
 125. Statistics for Secret Santa 2010. Процитовано February 12, 2011. 
 126. Nearly 1,000 Reddit Ottawa users signed up for gift exchange. CBC News. 19 December 2014. Процитовано 20 December 2014. 
 127. Restoring Truthiness Giving Page. Donorschoose.org. Процитовано December 4, 2011. 
 128. Direct Relief International: Support Us – Tributes:. Dri.convio.net. Процитовано December 4, 2011. 
 129. How Reddit Saved an Orphanage. Reddit.com. January 27, 2012. Процитовано January 27, 2012. 
 130. Watercutter, Angela (June 12, 2012). Reddit's (Best) Worst Painter Turns Comment Threads Into Art. Wired. Процитовано June 9, 2013. 
 131. Alfonso III, Fernando (February 21, 2012). He turns posts into paintings on Reddit. The Daily Dot. Процитовано June 9, 2013. 
 132. 40 Really Bad Watercolor Interpretations Of Photos On Reddit. BuzzFeed. April 26, 2012. Процитовано June 9, 2013. 
 133. Hickey, Walter; Lubin, Gus (March 13, 2012). Meet The Redditors Who Rule The Internet. Business Insider. Процитовано June 9, 2013. 
 134. Alfonso III, Fernando (October 4, 2012). Reddit's shitty_watercolour launches charity paint-a-thon. The Daily Dot. Процитовано June 9, 2013. 
 135. Watercolour Fundraising. JustGiving. Процитовано June 19, 2013. 
 136. Decimating Our Ads Revenue. February 8, 2014. Процитовано April 30, 2015. 
 137. Announcing the winners of Reddit Donate!. February 26, 2015. Процитовано April 30, 2015. 
 138. An update on what the reddit community has done so far to help Nepal - and what’s still needed.. redditblog.com. May 12, 2015. Процитовано April 8, 2016. 
 139. Holiday, Ryan (February 21, 2013). Hail Corporate: The Increasingly Insufferable Fakery of Brands on Reddit. Betabeat. Архів оригіналу за December 30, 2014. 
 140. Victoria Taylor Tells PAN how Reddit Stays Genuine and What That Means for Marketers. PAN communications. 21 May 2014. Архів оригіналу за 3 липень 2015. Процитовано 2 липень 2016. 
 141. On Reddit, Unlike Other Social Sites, It's About the Topic, Not the Brand. PR News. 28 Oct 2013. Архів оригіналу за 5 липень 2015. Процитовано 2 липень 2016. «Brands that are mentioned on the site are in a casual context, similar to being in a local bar or coffee shop, rather than a mall, which is much more of a commercial space» 
 142. To Learn About reddit, Listen First. 3 Sep 2014. «Victoria Taylor, director of communications at reddit, said the point of posting to reddit is not to have content go viral; it is to build credibility» 
 143. Social Media and Journalism: An Intrinsically Linked Organism. Brandwatch. 20 May 2014. «The communities on Reddit don't want to feel used or exploited. That's where listening comes in.» 
 144. The Real Low-Down From Reddit. Tech Affect. 22 Oct 2014. Архів оригіналу за 2 липень 2016. Процитовано 2 липень 2016. 
 145. Carrie Fung (13 Sep 2013). When the Narwhal Bacons and Why it Matters to PR Pros. EngagePR blog. Архів оригіналу за 5 липень 2015. Процитовано 2 липень 2016. 
 146. Nissan Buys Gifts for Redditors – and Some Love for Itself. Digday. 21 Nov 2013. «Victoria Taylor, reddit's director of communications, told Digiday that Nissan's reddit adventure was one of the best campaigns the site has seen in a long time. "The community really responded well to the two community managers"» 
 147. Cheatsheet: How brands can win reddit. Digday. 3 Feb 2014. «"Going into it, we are honest with advertisers that redditors are opinionated," said Victoria Taylor, reddit's director of communications. "Anywhere you have opinions, people are going to have a dialog and disagree." Advertisers have to be willing to engage honestly — and cleverly — with the reddit community to win their trust.» 
 148. Nissan, Reddit defend authenticity of questions in Ghosn AMA. PR Week. 14 Jan 2015. «While Taylor said it's a positive that users demand authenticity, transparency, and accountability on Reddit, she noted that "it's unfortunate that people tend to try to look for negative examples." She admitted that the AMA with Nissan was not the most successful edition the platform has had... Reddit, she said, will always be "open and transparent if something doesn't seem genuine."» 
 149. Walking a fine line as a communicator on Reddit. Muck Rack. 3 Mar 2015. 
 150. Reddit AMAs: A minefield worth crossing. PR Week. 4 Apr 2014. 
 151. Nicole Spector (18 June 2014). Reddit's Safe Play in the Game of Geo-Targeting. 
 152. Megan Haynes (5 June 2014). Reddit knows: new study reveals what Canadians want. StrategyOnline.ca. 
 153. abc blog (August 31, 2012). The Reddit effect. ABC News (Australian Broadcasting Corporation). Архів оригіналу за November 1, 2014. Процитовано October 1, 2013.