Remington Rand

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Remington Rand
Тип бізнес
Засновано 1927
Закриття (ліквідація) 1955
Штаб-квартира Баффало
Продукція комп'ютер
Холдингова компанія Remington Arms Company
CMNS: Remington Rand у Вікісховищі

Remington Rand (трансліт.Ремінгтон Ренд, 19271955) — колишня корпорація США, один з ранніх виробників ЕОМ, у тому числі найбільш відомої серії ЕОМ UNIVAC моделі UNIVAC I. Увійшла до складу компанії Unisys. Деякий час слово «Юнівак» (univac) було в США мало не синонімом слова «комп'ютер». Remington Rand також виробляла офісне обладнання та електробритви. Штаб-квартира корпорації знаходилась за адресою: 315, Парк Авеню, Нью-Йорк (20-поверхова будівля споруди 1911 року).

Історія[ред. | ред. код]

Remington Rand було створено внаслідок злиття Remington Typewriter Company, Rand Kardex Company і Powers Accounting Machine Company в 1927 році. До 1958 року її очолював Джеймс Ранд (молодший).

У 1950 році Remington Rand придбала компанію Eckert-Mauchly Computer Corporation, яка створила ЕОМ ENIAC, а в 1952 році придбали Engineering Research Associates (ERA); обидві компанії били піонерами комп'ютеробудування. Внаслідок цього Remington Rand стала найбільшою комп'ютерною компанією в США.

Remington Rand була придбана Sperry Corporation в 1955 році і змінила назву на Sperry Rand (пізніше просто Sperry). Сперрі об'єдналася в 1986 році з Барроуз, утворивши Unisys.

У роки війни, з 1942 по 1945 роки, Remington Rand виробляла пістолет 45-ого калібру M1911A1 на замовлення військового відомства США.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]