Ren'Py

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ren'Py
Ren’Py Logo 6-13-6 200x307px.png
 
Тип Гральний рушій
Розробник Том Ротамел
Стабільний випуск 6.99.12.4 (28 лютого 2017; 869 днів тому)
Версії 7.3.0.211 (3 червня 2019)[1]
Репозиторій github.com/renpy/renpy
Платформа
Операційна система Microsoft Windows
Написано на C++, Python
Доступні мови Англійська, повна підтримка UTF-8
Стан розробки Активний
Ліцензія Ліцензія MIT
renpy.org

Ren'Py (від ren і Python) — безкоштовний, вільний і відкритий гральний рушій для створення як некомерційних, так і комерційних візуальних новел (графічних квестів з діалогової системою) у 2D-графіці. Підтримує платформи Windows, Linux і Mac OS X, також запуск ігор підтримується на Android і iOS. Автором рушія є Том Ротамел (англ. Tom Rothamel).

Понад 1250 ігор використовують рушій Ren'Py, переважна більшість з яких на англійській мові. [2] Документація рушія доступна англійською та японською мовами.

Огляд[ред. | ред. код]

Приклад сцени, зробленої на Ren'Py

В можливості двигуна входить створення розгалужених діалогових потоків, збереження та відкати до потрібних точок сценарію, різні варіації переходів між сценами, створення різноманітних меню вибору, DLC та інше. Є можливість відігравати відео як в повноекранному режимі, так і в формі анімованих спрайтів. Для опису потрібних анімацій використовується описова мова ATL (Animation and Translation Language). Також є можливість анімувати керівні елементи графічного інтерфейсу.

Скриптова система в Ren'Py максимально спрощена, та використовується як послідовний опис подій в грі. Є можливість вставляти блоки Python-коду в сценарний потік, що значно збільшує потенційні можливості в ігровій сцені.

Додаткові інструменти можуть допомогти запакувати всі ігрові ресурси в архів а також провести скрипти через обфускацію (заплутування джерельних кодів з метою захистити авторську логіку). Проте ці заходи не дуже надійні для захисту авторського контенту та можуть бути оминуті спеціалізованими інструментами (напр. unrpa[3]).

Ren'Py побудований на pygame, який в свою чергу використовує бібліотеку SDL для роботи з графікою.

Стандартно, рушій підтримує Windows, останні версії Mac OS X та Linux, а також може бути запущений на Android та iOS 7. Але через свою відкритість та мінімальне використання сторонніх бібліотек може бути портований практично на будь-яку платформу, яка підтримкє Python та SDL.

Використання в іграх[ред. | ред. код]

Деякі з ігор, створених на Ren'Py

Примітки[ред. | ред. код]