Renault 4CV

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Renault 4CV
Renault 4CV
ВиробникRenault
Роки виробництва1946-1961
Попередник(и)Renault Juvaquatre
Наступник(и)Renault Dauphine
Renault 4
КласМіський автомобіль
Двигун(и)Бензиновий двигун
Колісна база2100 мм
Довжина3663 мм
Ширина1430 мм
Висота1470 мм
Маса600 кг
ПодібніAustin A30
Citroën 2CV
Fiat 500 Topolino/Fiat 600
Morris Minor
Panhard Dyna X
Simca 6
Volkswagen Käfer

Рено 4CV – одна з найпопулярніших моделей за всю історію існування Рено, названа французьким «Фольксвагеном» — народним автомобілем. Рено 4CV - малолітражний, чотирьох дверний седан із заднім розміщенням двигуна, потужністю 21 к.с. Перші модифікації 4CV були обладнані 4-циліндровым двигуном робочим об’ємом 760 см3, але пізніше об’єм двигуна було зменшено до 748 см3.

Із самого початку створення автомобіль викликав великий інтерес. Черги на придбання автомобіля сягали двох років. В 1954 році було випущено півмільйонний автомобіль 4CV, а коли 6 липня 1961 року було продано 1 мільйон машин, виробництво автомобіля припинилося. У 1962 році його було замінено на прогресивний для свого часу передньопривідний Рено 4.

Всього виготовлено 1 105 547 екземплярів Renault 4CV.

Характеристика

[ред. | ред. код]
Двигун рядний 4-цилідровий нижньоклапанний
Діаметр циліндра і хід поршня 54,5x80 мм
Робочий об’єм 748 см3
Потужність 21 к.с.
Коробка передач механічна 3-ступенева
Гальма барабанні всіх коліес
Кузов 4-дверний седан
Максимальна швидкість 95 км/год

Історія створення

[ред. | ред. код]

Над створенням моделі 4 CV Луї Рено почав працювати ще у повоєнний період з 1941 по 1944 роки. Восени 1940 року Луї Рено розпочав фінансування проекту по створенню масового мікролітражного автомобіля із заднім розміщенням двигуна, який планувалося запустити у виробництво після закінчення другої світової війни. У травні 1941 року було зроблено дерев’яну модель автомобіля. Незважаючи на заборону німців проектувати і створювати будь-яку цивільну техніку, фірмою «Рено» було створено три робочі екземпляри автомобіля. У вересні 1943 року було проведено перші випробування автомобіля 4CV, результатами яких Л. Рено був незадоволений. Модель було доопрацьовано і її повторні випробування розпочалися у березні 1944 року. Проте Л. Рено так і не вдалося налагодити виробництво 4CV. Під час другої світової війни фірма «Рено» випускала вантажні автомобілі та іншу воєнну продукцію для вермахту, в результаті чого заводи фірми були зруйновані англо-американськими військами, а самого Луї Рено після звільнення Парижу у кінці серпня 1944 року було заарештовано за звинуваченням у співпраці з фашистською Німеччиною. У жовтні 1944 року Луї Рено помер у в’язниці. Фірму «Рено» було націоналізовано і було перетворено на державне підприємство і названо "Режі Насьональ дез Юзін Рено" (Regie Nationale des Usines Renault). Після смерті Рено його справу було продовжено і модель "4CV" була допрацьована. Вперше автомобіль цієї моделі було представлено на першому післявоєнному Паризькому автомобільному салоні, який було відкрито 3 жовтня 1946 року. Автомобіль виправдав сподівання: невеликий, але всередині доволі просторий – достатньо для розміщення чотирьох дорослих, економічний у споживанні пального, але здатний розвивати велику швидкість. Перші автомобілі Рено 4CV були пофарбовані у фарбу, що була залишена німцями і використовувалася для фарбування вантажних автомобілів, що направлялися в Африку.

Досягнення

[ред. | ред. код]

У 1952 році автоконструктор та гонщик Жан Редле (Jean Redele) на переробленому ним автомобілі Рено 4CV виграв перегони Мілле Міглія («Mille Miglia») у категорії автомобілів з робочим об’ємом двигуна до 750 см3.