Resusci Anne

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Resusci Anne

Resusci Anne, також Rescue-Annie або CPR-Annie («врятована Анна», «оживаюча Анна») - манекен, який використовується для навчання прийомам серцево-легеневої реанімації.

Прообразом манекена послужила широко відома посмертна маска невідомої дівчини, яка потонула в Сені в кінці XIX століття. Його творцем є норвежець Осмунн Лердал (Åsmund S. Lærdal), власник великої фірми іграшок.

У 1955 році Лердал врятував життя своєму потопаючому синові, вчасно витягнувши його з води і зробивши йому штучне дихання [1]. Тому він охоче відгукнувся, коли до нього звернулися із замовленням на манекен, необхідний для навчання техніці серцево-легеневої реанімації. Лердал хотів надати манекену природні риси; крім того, він вважав, що учням буде приємніше працювати з жіночим манекеном. Йому згадалася маска Незнайомки, яка висіла в будинку його бабусі й дідуся, і він вирішив надати манекену її риси [1]. Манекен-тренажер отримав ім'я Resusсi Anne ( «Воскреси Анну»). Подібні манекени широко використовуються при навчанні рятувальників методам реанімації - наприклад, методом «рот-в-рот», в зв'язку з чим утоплениця отримала неофіційний титул «дівча, яку найчастіше цілують у світі»[1] [2].

Спочатку манекени були досить примітивними, проте прекрасно служили поставленій меті [3]. Згодом моделі ускладнилися і отримали більшу функціональність. Існують різні різновиди Resusсi Anne, які служать для різних цілей, але всі вони відрізняються великою правдоподібністю [4]. Згідно з офіційним сайтом компанії Лердал, з 1960 року Resusсi Anne використовували при навчанні наданню першої допомоги більш ніж 400 мільйонів людей [5].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Jeremy Grange
  2. Tijana Radeska. The Unknown Woman of the Seine - The most kissed face on Earth (en). Процитовано 2018-04-22. 
  3. Mark Peck
  4. Cardiopulmonary Resuscitation Conference Proceedings, 1967
  5. Resusci Anne QCPR. Laerdal.com. Процитовано 2018-04-22. 

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]