Rhinolophoidea

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Rhinolophoidea
Час існування: еоцен — сучасність
Hipposideros ridleyi
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Підряд: Yinpterochiroptera
Надродина: Rhinolophoidea
J.E.Gray, 1825
Родини
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Rhinolophoidea
ITIS logo.svg ITIS: 945842
Fossilworks: 40639

Rhinolophoidea — надродина кажанів. Ніколь Фолі зі співавторами проаналізували велику базу молекулярних даних і з'ясувати філогенетичні відносини всередині родин Rhinolophidae і Hipposideridae. Філогенетичні аналізи продемонстрував парафілію найбільшого роду, Hipposideros. Дослідження підтримали необхідність підвищення рангу підтриби Rhinonycterina до рівня родини Rhinonycteridae.

Вид Anthops ornatus утворює слабо підтримувану групу з H. jonesi, H. armiger, H. larvatus, отже Anthops, швидше за все, являє собою неправильно оголошений член роду Hipposideros. Однак, оскільки це засновано на невеликому наборі даних, результат не є остаточним. Таким чином, ми не можемо виключити можливість того, що Anthops є особливим родом базальним (належить до нижнього шару) до Hipposideros.

Отримана часова шкала розходження наступна: Rhinolophoidea і Pteropodidae розділилися приблизно 59 млн.р.т. Rhinolophidae і Hipposideridae розійшлися в Африці від їх загального предка приблизно 42 млн.р.т. в еоцені. Родина Rhinonycteridae відокремилась від Hipposideridae приблизно 39 млн.р.т. також в Африці.

Систематика[ред. | ред. код]

надродина Rhinolophoidea

Література[ред. | ред. код]

  • Foley N. M., Thong V. D., Soisook P., Goodman S. M., Armstrong K. N., Jacobs D. S., Puechmaille S. J., Teeling E. C. How and Why Overcome the Impediments to Resolution: Lessons from rhinolophid and hipposiderid Bats // Molecular Biology and Evolution (2015) 32 (2): 313-333