RoHS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

RoHS (англ. Restriction of Hazardous Substances) — директива, що обмежує вміст шкідливих речовин, була прийнята Європейським Союзом у лютому 2003 року.

Директива набрала чинності з 1 липня 2006 року. Дана директива обмежує використання у виробництві шести небезпечних речовин:

 1. Свинець (Pb)
 2. Ртуть (Hg)
 3. Кадмій (Cd)
 4. Шестивалентний хром (Cr6+)
 5. Полібромовані біфеніли (PBB)
 6. Полібромовані дифенілові етери (PBDE)

Останні дві речовини можуть використовуватися як добавки — інгібітори горіння під час виробництва пластмас.

Законодавство з RoHS (скорочення з англ. Restriction of use of Hazardous Substances — Обмеження використанням небезпечних речовин) регламентує застосування свинцю, а також інших потенційно небезпечних елементів в електротехнічному та електронному обладнанні. 1 липня 2006 Директива 2002/95/EC, більше відома як RoHS, набула чинності на всій території Європейського Співтовариства. Мета Директиви — обмежити застосування шести основних небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, забезпечуючи необхідний рівень захисту здоров'я людей і навколишнього середовища.

На відміну від Директиви щодо відпрацьованого електричного й електронного обладнання (WEEE), яка встановлює мінімальні рівні утилізації електрообладнання, які повинні дотримуватися, але можуть бути перевищені, Директива RoHS встановлює точні межі допустимих рівнів, дотримання яких є обов'язковим.

Попри те, що Директива RoHS є Європейською Директивою, виробники електронного та електричного обладнання за межами країн ЄС також повинні дотримуватися положень цієї Директиви, в тому випадку, коли вироблене ними обладнання підлягає ввезенню до країн ЄС для використання в Європі. Визначення вимог і застосування Директиви RoHS має бути однаковим для всіх країн ЄС, для того щоб усі компанії, що пройшли сертифікацію RoHS, могли безперешкодно торгувати в Європейській економічній зоні.

Відповідно до вимог Директиви RoHS до проведення сертифікації всі виробники повинні пройти процедуру реєстрації. Наприклад, з 23 листопада 2005 року в Німеччині діє закон, що забороняє продавати деякі категорії електричного та електронного устаткування, якщо виробник не пройшов офіційну реєстрацію в цій країні.

Директива RoHS поширюється на такі категорії продукції:

 1. побутова техніка,
 2. телекомунікаційне обладнання та устаткування інформаційної техніки,
 3. споживча електроніка,
 4. освітлювальна апаратура,
 5. електричні інструменти,
 6. іграшки,
 7. товари для дозвілля та спортивні товари,
 8. торговельні автомати,
 9. лампи розжарювання.

RoHS в Україні[ред. | ред. код]

З урахуванням Директиви Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу 2002/95/ЄС від 27 січня 2003 в Україні в грудні 2008 прийнятий Технічний регламент обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні.[1]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]