Rolls-Royce Merlin

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Rolls-Royce Merlin
Зображення авіаційного двигуна «Роллс-ройс Мерлін»
Тип поршневий V-подібний авіаційний двигун
Походження Велика Британія Велика Британія
Виробник Rolls-Royce Limited
Перший запуск листопад 1939
Галузі використання Avro Lancaster, de Havilland Mosquito, Handley Page Halifax, Hawker Hurricane, Supermarine Spitfire
Кількість 149 659
Вартість одиниці £2 000
Наступний двигун Rolls-Royce Meteor

«Роллс-ройс Мерлін» (англ. Rolls-Royce Merlin) — 27-літровий, поршневий, 12-ти циліндровий, V-подібний авіаційний двигун з рідинним охолодженням британської компанії Rolls-Royce Limited. Розробки авіаційного двигуна розпочались у 1933 році й спочатку прототип мав назву PV-12. Згодом двигун отримав назву «Мерлін» (укр. Підсоколик малий), слідуючи домовленості компанії назвати свої чотиритактні поршневі авіаційні двигуни на честь хижих птахів.

Історія

[ред. | ред. код]

«Роллс-ройс Мерлін» це один з наймасовіших авіаційних двигунів у світовій історії двигунобудівництва, всього компанією Rolls-Royce Limited і за ліцензією було випущено майже 150 000 штук. Застосовувався на Avro Lancaster, De Havilland Mosquito, Supermarine Spitfire, Hawker Hurricane, North American P-51 Mustang та багатьох інших літаках періоду Другої світової війни.

Перший запуск PV-12 відбувся 1933 року і, після декількох модифікацій, в 1936 році були випущені перші серійні варіанти. Першими прийнятими на озброєння літаками, на яких встановлювався «Мерлін», були Fairey Battle, Hawker Hurricane і Supermarine Spitfire. Найбільша кількість «Мерлінів» була виготовлена для важкого бомбардувальника з чотирма двигунами Avro Lancaster.

«Мерлін» був одним з найбільш вдалих авіаційних двигунів періоду Другої світової війни, і безліч модифікацій випускалося фірмою Rolls-Royce в Дербі, Кру і Глазго, так само, як і підрозділом фірми «Форд» у Великої Британії Ford of Britain поблизу Манчестера. У Сполучених Штатах одна з модифікацій «Мерліна» під найменуванням Packard V-1650 Merlin. Виробництво було завершено в 1950 році після випуску в цілому майже 150 000 двигунів, останні модифікації встановлювалися на пасажирські і військово-транспортні літаки.

Застосування

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]