Routledge

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Routledge
Routledge stand at Senate House History Day 2018.jpg
Держава Велика Британія Велика Британія
Засновник George Routledged
Засновано 1836
Галузь видавнича справа
Штаб-квартира Лондон
Адреса Лондон
Префікс ISBN 978-0-415 і 978-0-7100

Вебсайт: routledge.com

CMNS: Routledge у Вікісховищі

Routledge — британський видавничий дім, крупне наукове видавництво[1]. За свою історію функціонував під різними назвами.

Історія[ред. | ред. код]

1836 року торговець книжками Джордж Рутледж заснував видавництво Camden publishing. 1851 року, він спільно зі своїм родичем зареєстрував видавничу компанію George Routledge & Co. У другій половині XIX століття фірма продовжувала зростати й розширюватись, публікуючи як популярну художню літературу, так і туристичні та довідкові видання. У процесі компанія вступала до партнерства з іншими видавництвами й кілька разів змінювала свою назву. 1902 року компанія ледь не збанкрутіла, але змогла вижити і, переформатувавшись, почала розширюватись, купуючи інші компанії, серед яких було кілька престижних наукових видавництв. В результаті злиття з Kegan Paul, Trench, Trübner & Co 1912 року видавництво почало називатись Routledge & Keegan Paul. З тих пір видавництво все більше орієнтувалось на публікацію наукової літератури й поступово набуло відомості за видання книжок у галузі суспільних наук.

1985 року видавництво Routledge & Keegan Paul об'єдналось із Associated Book Publishers (ABP)[2], яке 1987 року було куплено компанією Thomson Corporation. Routledge функціонував як її дочірня фірма до 1996 року, коли в результаті MBO, профінансованого європейською приватною інвестиційною фірмою Cinven, видавництво знову почало оперувати як самостійна компанія. 1998 року рада директорів Cinven і Routledge пристали на пропозицію про продаж компанії міжнародному видавництву Taylor & Francis. Відповідно до умов оборудки, Routledge запропонував публікувати літературу під своїм іменем, функціонуючи як філія[3]. 2004 року відбулось злиття Taylor & Francis з компанією Informa. Routledge продовжив свою діяльність як підрозділ компанії Taylor & Francis, публікуючи академічну літературу з гуманітарних і суспільних наук.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Cf. Clark & Phillips (2008:xv); Cope (1998)
  2. Whipp (1992:47)
  3. Clark & Phillips (2008:xvi); Cope (1998)

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]