Runtu

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Runtu
Runtu-logo.jpg
Runtu 3 рабочий стол.jpg
Стандартний робочий стіл в Runtu 3
Розробник Runtu.Org
Родина ОС Linux
Модель коду Вільне програмне забезпечення
Останній стабільний випуск 20.04.1[1]/ 10 квітня 2020; 2 роки тому (2020-04-10)
Спосіб оновлення APT
Менеджер пакунків dpkg
Платформи, що підтримуються i386
Тип ядра Монолітне ядро
Ліцензія Вільні ліцензії
Вебсайт runtu.org

CMNS: Runtu у Вікісховищі

Runtuдистрибутив GNU/Linux, що базується на Ubuntu, використовує як графічне середовище GNOME і програмне забезпечення на GTK+2.

Ідея дистрибутиву — простота і легкість Ubuntu, поєднана з якісною російською локалізацією і набором необхідного ПЗ, готового до використання відразу після встановлення.

Первісна назва дистрибутиву: «Ubuntu Full Power». Дистрибутив задумувався як спеціальна збірка Ubuntu. Потім вона була перейменована згідно з новими правилами використання торгової марки Ubuntu, проте напрям проекту залишився тим же. Розробники обіцяють, що Runtu завжди буде повністю сумістним із Ubuntu.

Починаючи з версії 1.1, Runtu включає в себе спеціальну збірку офісного пакету OpenOffice.org Professional, яку адаптовано для Росії компанією Інфра-Ресурс.

Відмінність від Ubuntu[ред. | ред. код]

Головна відмінність Runtu від Ubuntu у встановлених пакетах повної підтримки російської мови, української та білоруської мов, підтримка закритих форматів, наборі основного ПЗ, їх початкової конфігурації. Окрім того, на встановлювальному диску розміщено репозиторій найнеобхідніших програм і драйверів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Runtu - Новости // runtu.org. — Дата звернення: 03.02.2022.

Посилання[ред. | ред. код]