SAP SE

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
SAP SE
Тип
Форма власності Societas Europaea
Галузь Розробка програмного забезпечення
Засновано Вайнгайм, Німеччина, 1972
Засновник(и) Dietmar Hopp
Hans-Werner Hector
Hasso Plattner
Klaus E. Tschira
Claus Wellenreuther
Штаб-квартира Німеччина Німеччина: Вальдорф
Територія діяльності всесвітня
Ключові особи Білл МакДермотт (Co-CEO, Global Field Operations)
Джим Хагманн Снабе (Co-CEO, Business Solutions & Technology)[1]
Продукція ERP-системи
Виторг 10.671 млрд. (2009)[2]
Операційний прибуток (EBIT) 2.640 млрд. (2009)
Чистий прибуток 1.787 млрд. (2009)
Активи 13.863 млрд. (2009)
Власний капітал 8.574 млрд. (2009)
Співробітники 47 578 (2009)
Дочірні компанії
 • Business Objectsd, SuccessFactorsd, Aribad, Concur Technologiesd, Fieldglassd, KXEN, Systems Applications and Products in Data Processing (United States)d, Systems Applications and Products in Data Processing (Australia)d і SAP ČRd
 • Сайт sap.com

  CMNS: SAP SE на Вікісховищі

  SAP SE (ISIN: DE0007164600, FWB: SAP , NYSESAP) — німецька корпорація — розробник програмного забезпечення та надавач послуг консалтингу, яка виробляє корпоративне програмне забезпечення та забезпечує підтримку програм для компаній будь-якого розміру в усьому світі. Штаб-квартира у Вальдорфі, Німеччина, з регіональними відділеннями по всьому світу. SAP є найбільшим розробником корпоративного програмного забезпечення в Європі і четвертим за величиною розробником корпоративного програмного забезпечення у світі з 2009 року.[3]. До перереєстрації 2014 року мала назву «SAP AG». Найвідомішим продуктом компанії SAP є її програмне забезпечення для планування ресурсів підприємства (SAP ERP).

  Ознаками, що характеризують цей продукт є такі: велика функціональність; інтеграція всіх бізнес-процесів підприємства; модульний принцип побудови, як дозволяє ізольоване використання окремих компонент систем або їх комбінації, якщо це необхідно з точки зору виробничо-економічних умов; розвинута система звітності, в якій кожна операція потрапляє до різних видів звітності; незалежність продукту від конкретної галузі; відкритість, можливість формування власних програмних продуктів в середовищі системи; підтримка різних мов; доступ в систему протоколюється відповідно до прав користувача; сучасні технологічні підходи на базі архітектури клієнт-сервер; система налаштовується засобами, що доступні користувачу, до конкретних особливостей підприємства, зміни можливі протягом всього часу експлуатації продукту.

  Коротка характеристика компонентів системи[ред. | ред. код]

  SAP R/3 включає в себе такі основні модулі: FI, AM-AA, CO, MM, SD, PP.

  FI — система фінансового обліку та звітності:

  • бухгалтерія основних видів обліку, плани рахунків, історія змін по рахункам, дані про обороти по рахункам за кожний звітний період, по кожному підрозділу у внутрішній та закордонній валютах, закриття фінансового року, автоматична переоцінка балансових рахунків в іноземних валютах, формування головної книги і стандартних звітів для бухгалтерії;
  • бухгалтерія дебіторів та кредиторів;
  • сервісні функції — реорганізація основних даних, перенесення сальдо.

  AM — AA — облік основних засобів - основні дані, майно підприємства за класами основних засобів, бухгалтерський облік зносу засобів, списання основних засобів, надходження і переміщення основних засобів за підрозділами підприємства, податковий облік основних засобів.

  CO — контролінг, облік витрат по місцях їх виникнення, за видами витрат, розподіл і розкладка витрат за планом і фактом (розрахунок планового та фактичного тарифу).

  ММ — управління матеріальними потоками:

  • закупівлі, формування та обробки замовлень на поставку;
  • рух матеріалів, фактурування, оцінка матеріалів;
  • автоматичне оперативне формування прибуткових ордерів на основні матеріали та актів на ресурси, виставлення рахунок-фактур для ресурсів.

  SD — збут:

  • формування основних даних клієнта з боку функцій збуту;
  • ведення контрактів та торговельних замовлень, формування цінової політики по клієнтам в різних валютах;
  • створення класифікатора матеріалів на готову продукцію.

  PP — планування виробництва.

  • в рамках даного модуля виконується планування потреб в матеріалах, формування планових і технологічних замовлень, оперативне ведення витрат матеріалів на технологічні замовлення, облік виробництв, формування оперативних розрахунків;
  • оперативне формування аналітичних звітів.

  Дворівнева структура інформаційної бази (верхній рівень — сервери бази даних та програм; нижній рівень — клієнтські місця, розташовані в підрозділах та відділах підприємства), дозволяє забезпечити оперативність та достовірність інформації, що вводиться, на підставі якої формуються показники для оперативного прийняття рішень з управління бізнес-процесами підприємства.

  Примітки[ред. | ред. код]

  1. Factbox: McDermott, Snabe take helm of software giant SAP // Reuters, 8 лютого 2010 (англ.)
  2. SAP Investor Relations (2009-09-01). Annual Report 2009, Financial Highlights. SAP.com. SAP AG. Архів оригіналу за 2013-07-08. Процитовано 2009-10-07.  (англ.)
  3. http://www.softwaretop100.org/global-software-top-100-edition-2009 Архівовано 23 липень 2010 у Wayback Machine. (англ.)

  Посилання[ред. | ред. код]