SIG Sauer P228

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
SIG Sauer P228
M11 Pistol (7414627234).jpg
Тип: самозарядний пістолет
Походження: Німеччина Німеччина
Швейцарія Швейцарія
Історія служби
Термін використання 1989 — дотепер
Використання у див. Оператори
Історія виробництва:
Конструктор Sauer & Sohn
Розроблено 1989
Характеристики
Маса 0,730 кг
Довжина 180 мм
Довжина ствола, мм: 99 мм
Тип боєприпасу 9x19 мм Парабелум
Тип боєпостачання магазин на 13

Commons-logo.svg SIG Sauer P228 у Вікісховищі

SIG Sauer P228 — самозарядний пістолет швейцарсько-німецької компанії SIG Sauer. Пістолет був випущений вперше в 1989 році. Надалі його виробництво було налагоджено на заводі Sauer в Німеччині. Був створений як компактний варіант SIG Sauer P226 для правоохоронних органів.

Опис[ред. | ред. код]

SIG Sauer P228 був розроблений в 1989 році на німецькому філіалі компанії SIG Sauer — Sauer. Цей пістолет створювався як компактніший варіант пістолета SIG Sauer P226 для правоохоронних органів і армії США. Сама модель вийшла доволі вдалою і набула популярності, тому досі виробляється, продається і використовується силовими органами по всьому світу, а також вдало продається на цивільному ринку. Пістолет Р228 використовують ФБР, DEA і Секретна служба США. Р228 також перебуває на озброєнні в США як табельна зброя деяких категорій військовослужбовців під позначенням М11[1].

Конструкція[ред. | ред. код]

SIG Sauer P228 є компактною моделлю P226, тому в його конструкції немає принципових змін в порівнянні з P226. Пістолет P228 використовують для перезарядження енергію віддачі при короткому ході ствола. Замикання ствола здійснюється за модифікованою схемою Браунінга — одним потужним виступом на казенній частині ствола за вікно для викиду гільз. Зниження ствола для відмикання здійснюється при взаємодії фігурного вирізу в припливі під казенною частиною ствола зі сталевим вкладишем рамки. Сама рамка пістолета виконана з алюмінієвого сплаву, пістолети останніх випусків також можуть мати більш важку рамку з нержавіючої сталі. Кожух затвора виконаний штампуванням із сталевого листа, в його задній частині знаходиться масивний сталевий вкладиш — затвор, жорстко закріплений поперечним штифтом. Ударно-спусковий механізм — самозарядний, з відкрито розташованим курком і автоматичним блокуванням ударника при ненатиснутому спусковому гачку. Неавтоматичних запобіжників пістолет не має, на лівій стороні рамки позаду спускового гачка розташований важіль безпечного спуску курка з бойового взводу. Прицільні пристосування відкриті, на службових варіантах — нерегульовані, з білими або світлими вставками. Цілик встановлений на затворі в поперечному пазу типу «ластівчин хвіст». Магазини дворядні, засувка магазину розташовується збоку на рукоятці.

Оператори[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Frank, Thomas; Hall, Mimi; Levin, Alan (2005-12-08). «Air marshals in spotlight». USA Today.
  • Division of Criminal Justice. «CSAO: Report on the Death of Robert Phelps»
  • Miller, David (2001). The Illustrated Directory of 20th Century Guns. Salamander Books Ltd.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]