SOHO (бізнес)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

SOHO (від англ. Small office / home office - «малий офіс / домашній офіс» ) - назва сегменту ринку. SOHO відноситься до категорії бізнесу, який включає в себе від 1 до 10 працюючих. Концепція віддаленої роботи з'явилася на початку 70-х років XX століття.

Починаючи з середини 1990-х років, сукупність таких чинників, як персональні комп'ютери, технології передачі даних, прихід провайдерів з обладнанням останньої милі, а також цифровий голосовий зв'язок, створили можливість для ефективної колективної роботи без обов'язкової присутності всіх працівників в одній будівлі офісу. Децентралізація зменшує накладні витрати і потенційно забезпечує більш високу продуктивність, особливо у великих містах, де непродуктивний час на переміщення від будинку до робочого місця і назад досягає часом 2-3 годин на день. Безліч консультантів, юристів, ріелторів, перукарів і фотографів працюють удома, тобто використовують SOHO, але найбільш часто останнім часом технологія SOHO використовується в розробці програмного забезпечення.

Програмісти можуть працювати фрілансерами, а можуть мати довгостроковий контракт. З появою технологій, що оптимізують і полегшують спільну роботу над проектами, з'явилися фірми, які укладають контракти на розробку і віддають їх виконання на аутсорсинг компаніям або фрілансерам.

Див. також[ред.ред. код]