sRGB

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Спектр кольорів sRGB серед загального спектра доступних людському оку кольорів окреслено трикутником

sRGB (англ. standart Red Green Blue) — стандарт подання колірного спектру з використанням моделі RGB. sRGB створений спільно компаніями HP та Microsoft у 1996 році для уніфікації використання моделі RGB в моніторах, принтерах та Інтернет-сайтах[1].

sRGB використовує основні кольори, описані стандартом BT.709, аналогічно студійним моніторів та HD-телебаченню, а також гамма-корекцію, аналогічно моніторам з електронно-променевої трубкою. Така специфікація дозволила закодованим у sRGB зображенням в точності відображатися на звичайних CRT-моніторах та телевізорах, що стало свого часу основним фактором, що вплинув на прийняття sRGB як стандарту[2].

На відміну від більшості інших колірних просторів RGB, гамма в sRGB не може бути виражена одним числовим значенням, оскільки функція корекції складається з лінійної частини поблизу чорного кольору, де гамма дорівнює 1.0, і нелінійної частини до значення 2.4 включно. Приблизно можна вважати, що гамма дорівнює 2.2. Гамма може змінюватися від 1.0 до 2.3[3].

Технічний опис стандарту[ред.ред. код]

Для перекладу лінійних значень з простору XYZ в sRGB використовується наступна матриця:

Тут , та визначені в діапазоні [0,1]. Координати білої точки, таким чином, складають (X,Y,Z = 0.9505, 1.0000, 1.0890).

Далі, для кожного із значень , та використовується формула

  • де

Ці значення також приводяться до діапазону [0, 1], і для переведення до [0, 255] їх потрібно помножити на 255 і округлити.

Примітки[ред.ред. код]