SS7

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Система сигналізації N7, Загальноканальна сигналізація (ЗКС-7, рос. ОКС-7, англ. Signalling System No. 7 (SS7)) це набір сигнальних телефонних протоколів, використовуваних для роботи більшості телефонних станцій (PSTN і PLMN) по всьому світу.

Використання ЗКС-7[ред.ред. код]

ЗКС-7 надає універсальну структуру для організації сигналізації, повідомлень, мережевої взаємодії і технічного обслуговування телефонної мережі. Починаючи з установки з'єднання, протокол працює для обміну користувальницькою інформацією, маршрутизації дзвінків, взаємодії з білінгом і підтримки інтелектуальних послуг.

У процесі переміщення деяких некритичних функцій за межі основних протоколів сигналізації і для збереження гнучкості ЗКС-7 з'явилася концепція розділених сервісних рівнів, реалізована в інтелектуальних телефонних мережах. Сервіс, що надається інтелектуальними мережами - це перш за все послуга перетворення телефонного номера (наприклад, коли toll free, тобто безкоштовний номер перетворюється на звичайний абонентський номер телефонної мережі загального користування). Інші послуги - це АВН, тобто автоматичне визначення номера абонента, блокування номерів абонентів, автоматична переадресація виклику (дзвінка), утримання виклику (дзвінка), конференція, передплачені дзвінки. Різні постачальники обладнання надають різні сервіси для абонентів.

ЗКС-7 також важливий при стикуванні VoIP-мереж і телефонної мережі загального користування.

Фізична реалізація[ред.ред. код]

ЗКС-7 повністю розділяє голосові канали та сигнальні пучки (сигнальні канали або лінксети). Мережа ЗКС-7 складається з декількох типів з'єднання (A, B, C, E і F) і трьох сигнальних вузлів - точок комутації (SSP), точок передачі сигналізації (STP) і точок контролю сигналізації (SCP). Кожен вузол ідентифікується мережею ЗКС-7 за номером, так званим пойнт-кодом. Додаткові сервіси надаються інтерфейсами бази даних на рівні SCP за допомогою X.25.

Пучок сигналізації між вузлами - це повнодуплексний потік даних 56 кбіт/сек або 64 кбіт/сек. В Європі часто використовуються таймслоти TS16 всередині тракту E1. У США сигнальні пучки зазвичай йдуть по мережах, відокремленим від голосових каналів (англ. non-associated signaling). На противагу мереж в США, в Європі транки з сигнальними пучками часто містять і голосові канали ( англ. associated signaling). Змішаний метод схожий на non-associated signaling, але використовує невелике число STP для підтримки пучка сигналізації.

Підсистеми ЗКС-7[ред.ред. код]

Стек протоколів ЗКС-7 відповідає моделі OSI, але має тільки чотири рівні. Рівні збігаються з рівнями OSI 1 (фізичний), 2 (канальний) і 3 (мережевий). Рівень 4 ОКС-7 відповідає рівню 7 OSI. Рівні називаються MTP (англ. Message Transfer Part) 1, MTP 2 і MTP 3. Рівень 4 ЗКС-7 містить кілька різних користувальницьких рівнів, наприклад Telephone User Part (TUP), ISDN User Part (ISUP), Transaction Capabilities Application Part (TCAP) і Signaling Connection and Control Part (SCCP).

MTP описує транспортні протоколи, включаючи мережеві інтерфейси, обмін даними, оброблення повідомлень і маршрутизацію їх на верхній рівень. SCCP - це підрівень з інших протоколів 4 рівня, і разом з MTP 3 може бути названий Network Service Part (NSP). NSP забезпечує адресацію та маршрутизацію повідомлень і сервіс управління для інших частин 4 рівня.

  • TUP - це система сигналізації точка-точка для обслуговування викликів.
  • ISUP - це ключовий протокол, що надає канально-орієнтований протокол для установки, підключення та завершення з'єднання при дзвінку. Виконує всі функції TUP й безліч додаткових.
  • TCAP використовується для створення запитів до бази даних і використовується при розширеній функціональності мережі або як сполучний протокол з інтелектуальними мережами (INAP), мобільними службами (MAP) і т. д.

Див. також[ред.ред. код]